Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 846: Tamago'nun Savunması

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    137
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölümü tekrar okudum ve Pedro'ya değinmek istiyorum.
Pedro ilk gösterildiği andan itibaren Neco ve İnu'dan sonra üzerinde en çok durulan Mink'ti. Tamam Vanda'da ön plandaydı ama Pedro'nun havası baskaydı. Pedro, Luffy'le birlikte tümkek adasına geldi ve alkol mahzenine kadar girmeyi başardı. Görünen o ki kendini yem yapacak. Yani bildiğimiz gibi olacaksa, ortaya çıkıp, kılıcını çekecek... Karşısında ise Smoothie, Tamago ve diğerleri olacak. Elbette onlara karşı şans vermiyorum ama görev başarılı olacaksa, bu adamları az da olsa tutabilmesi gerekiyor. Eğer Pedro'da böyle bir güç var ise bu beni hayli şaşırtır, şaşırtmakla beraber hoşuma da gider :) Bu adamla ilgili beklentilerim hayli yüksek. Neco ve İnu'yu aşacağını düşündüğüm bir mink. Seriinin bitmesine de epey zaman olduğunu düşünüyorum. Son savaşta Neco ve İnu yerine Minklerin lideri olarak Luffy'nin yanında yer alabilir.

Bunun dışında, Smoothie çizim olarak ödülünün hakkını veriyor gibi heybetli ve güçlü bir duruşu var, beğendim ben. Bir de o ağacı kesen uzun boyunlu kadının yüzü gerçekten iyiyidi, psikopat bi hali var. Bence bu bölüm, E. Oda hep aynı tip kadın çiziyor diyenlere gelmiş :)

Bölümü tekrar okudum ve Pedro'ya değinmek istiyorum.
Pedro ilk gösterildiği andan itibaren Neco ve İnu'dan sonra üzerinde en çok durulan Mink'ti. Tamam Vanda'da ön plandaydı ama Pedro'nun havası baskaydı. Pedro, Luffy'le birlikte tümkek adasına geldi ve alkol mahzenine kadar girmeyi başardı. Görünen o ki kendini yem yapacak. Yani bildiğimiz gibi olacaksa, ortaya çıkıp, kılıcını çekecek... Karşısında ise Smoothie, Tamago ve diğerleri olacak. Elbette onlara karşı şans vermiyorum ama görev başarılı olacaksa, bu adamları az da olsa tutabilmesi gerekiyor. Eğer Pedro'da böyle bir güç var ise bu beni hayli şaşırtır, şaşırtmakla beraber hoşuma da gider :) Bu adamla ilgili beklentilerim hayli yüksek. Neco ve İnu'yu aşacağını düşündüğüm bir mink. Seriinin bitmesine de epey zaman olduğunu düşünüyorum. Son savaşta Neco ve İnu yerine Minklerin lideri olarak Luffy'nin yanında yer alabilir.

Bunun dışında, Smoothie çizim olarak ödülünün hakkını veriyor gibi heybetli ve güçlü bir duruşu var, beğendim ben. Bir de o ağacı kesen uzun boyunlu kadının yüzü gerçekten iyiyidi, psikopat bi hali var. Bence bu bölüm, E. Oda hep aynı tip kadın çiziyor diyenlere gelmiş :)
O rol için biçilmiş tek kişi var, Carrot. Mink adasında da Zoro üzerinden ve gemide de Luffy üzerinden üstünde duruldu. Gemiye gizlice bindi.

Her şeyden önce Nami ya da Sanji tayfadakilerin hepsi Luffy'i biliyor. Onun kadar gözü kara biri görmemişlerdir. Nami'de Luffy'nin böyle bir şey yapabileceğini tahmin etmeli. Sanji'de tahmin etmeli. Luffy doğrudan Nami ve Sanji'yi tehlikeye sokacak bir şey yapmadı. Sanji'nin tavrına karşılık fedekarlığını böyle gösterdi. Ona ne kadar değer verdiğini felan. Az çok görüyoruz da aslında bunların ardında hikayenin gidişatınında önemi var. Oda her hareketi planlayarak yapıyor bana göre. Nami ya da diğerleri de kendilerini tehlikeye sokacaklarını bile bile geldiler oraya. Amaç Sanji'yi kurtarmak. Bu noktada Luffy tam olarakda onların her şeylerini güvence altına alması gereken noktada değil.

WB bile olsan bunu engelleyebilme şansın pekte kolay değil. Bu noktada hayatlarından çok, yapmak istedikleri amaçları daha önemli. Luffy'de bu noktada amaçlarının Sanji olduğunu bildiği için diğerlerininde onun için geldiğini bildiği için, karışmıyor. Nasıl ki Ace kadar sevdiği diğer oğulları da ölecek anlamına gelse bile Ace'i oraya kendi istekleriyle kurtarmak için geldiler. Aynı olay.

Ayrıca özellikle Luffy'e öncesinde verdiğim sözü tutarım dedirtiyor Mangaka. Sözünü bozsa yemek yese yine başka taraftan vuracaktı bazı kişiler. Bak sözünü tutmadı g... zora gelince yemek yedi diye söylenirdi. Bu noktada yemek yemeyip yine canla başla ölümüne orada savaşması daha doğru bence. Her şeyden önce bu hallere düşmelerinin en büyük sebebi Sanji...
Wb üstünden örnek verme.Onlar tam kadro geldi oraya.Luffy nin yanında hiç yoktan jimbei olsa olay bam başka olurdu.Yada zoro.Ama nami ile sen nereden baksan 3-4 milyarlık orduya kafa atıyorsun.Dinlenmiş yemek yemiş olsa bile yenilirdi.Zaten oraya gelenlerin üstü 3 komutan.Geri dönecekti luffy her şeyi bırakıp.Zaten sanji kurtardı kendini.Ha mom-judge nin umurunda değil puding-sanji.Maksat evlilik ortaklık ama bir şekil yaşar sanji.Sonra gelirsin daha büyük operasyon yaparsın harbi yonkou arcı olur alır çıkarsın.Ama çoppa desen ortada koşuşan çocuklar gibi,nami zayıf,pedro-brook gücü ortada yine dayak yer.Düşünsene luffy-law-zoro-önce arkada minkler ve kalan 2 tayfa.Kaptan olarak bunu düşünecekti.Şimdi hem oraya gelen tayfanın ölmesine yol actı hem kendisini yakalattı.Ha kurtulacak diğerleri de ölmez orası ayrı.Ben burada biraz haticeye bakıyorum.Netice zaten belli ordu göründüğünden beri.

Ayrıca luffy kaçıp dediklerimi yapsa o dediğin kişiler daha da renk atardı diyeyim sana.Haterler daha da kudururdu çünki yonkou indirme planına dönüşürdü.Şimdi sap gibi kaldı.

Wb üstünden örnek verme.Onlar tam kadro geldi oraya.Luffy nin yanında hiç yoktan jimbei olsa olay bam başka olurdu.Yada zoro.Ama nami ile sen nereden baksan 3-4 milyarlık orduya kafa atıyorsun.Dinlenmiş yemek yemiş olsa bile yenilirdi.Zaten oraya gelenlerin üstü 3 komutan.Geri dönecekti luffy her şeyi bırakıp.Zaten sanji kurtardı kendini.Ha mom-judge nin umurunda değil puding-sanji.Maksat evlilik ortaklık ama bir şekil yaşar sanji.Sonra gelirsin daha büyük operasyon yaparsın harbi yonkou arcı olur alır çıkarsın.Ama çoppa desen ortada koşuşan çocuklar gibi,nami zayıf,pedro-brook gücü ortada yine dayak yer.Düşünsene luffy-law-zoro-önce arkada minkler ve kalan 2 tayfa.Kaptan olarak bunu düşünecekti.Şimdi hem oraya gelen tayfanın ölmesine yol actı hem kendisini yakalattı.Ha kurtulacak diğerleri de ölmez orası ayrı.Ben burada biraz haticeye bakıyorum.Netice zaten belli ordu göründüğünden beri.

Ayrıca luffy kaçıp dediklerimi yapsa o dediğin kişiler daha da renk atardı diyeyim sana.Haterler daha da kudururdu çünki yonkou indirme planına dönüşürdü.Şimdi sap gibi kaldı.
Bakalım ileride nasıl seyredecek olaylar..

Pekoms ve Bege nin akıbetleri ve ayna dünyasının özellikleri net şekilde belli olmada düğüm çözülemeyecek gibi. Aynalarda görünmeden kalabileceklerse istihbarat sağlam olacak. Ayrıca düğüne Amiral GreenBull kimliği gizli bir şekilde gelebilir mi? Öyle ise çarşı karışacak...

Nami Bmnin zeusu kontrol etti. Yani orduya bayağı yüksek hasar verdi hor görmeyin namiyi. Tahminen o ordunun yüzde doksanı tek kong guna taklaya gelirdi büyük olay Crackerin düşüşüydü ikinci yazışım bunu. Cracker bu ordudan çok daha büyük güce sahip bana göre.

- Nami ye fırtınalı bir gök yüzü verin yağmur gibi yıldırım yağdırsın
- Galette denen eleman kesinlikle meyve kullanıcısı Nami yide meyve gücüyle durmuş gibi
- leydi Amande meito kullanıyor. Kılıcının ismi shirauo. Tam zoro luk rakip
- Mont d'or kitap meyvesine , Opera da krema meyvesine sahip gibi
- Luffy hiç gözlem hakisi bilmiyor sanki şaşırıyor ve pert. Aynısı trebol'u logia sanması ve etrafını saran minkler için wandaya "ah etrafımımı sarmışlar" demesi beni gıcık etmişti. Nerde balıkadam adasındaki kral hakisi, gözlem hakisi, silahlanma hakisi
- tayfayı kurtarsa kurtarsa lola kurtarır. Sonuçta Bigmom'ın vivre kartını çocuklarının taşıması bile yasak denmişti ama lolada var. Lola en son 654.bölümde tayfa yeni dünyaya girerken kapakta water7 görünüyordu
- sanji okadar umutsuz ki en ufak umut kırıntısına bile mutlu oluyor. gerçek veya yalan olması fark etmiyor. umarım bigmom keklemiyordur sanjiyi
- ne demişti dofilamingo " beyazsakal asla tahtı hedeflemedi tek yaptığı tahtın önünde oturmaktı" yani beyazsakal varken kimse açık açık korsanlar kralı tahtını istemiyordu. Rahmetlinin böyle bir caydırcılığı vardı. Ama şimdi işler değişti. Bigmom emeleri için germanın gücünü istiyor. Karasakal meyve kulanıcılarını avlıyor ve devrim ordusunun silahlarına göz koyuyor. Kaido meyve kulanıcılarından oluşan bir ordu kurarken Dünya hükümetini tınlamayan Wano ile itifak kuruyor. Shanks tam bir muamma. Yonko savaşı görelim artık
- 30 kitabe varmış 3 bigmom da, 1 kaidoda, 1minklerde, dokuzu raftelde, 1 balıkadam adasında, 1 alabastada,1 gökyüzü adasında = 17 Herkesde tarihi eser koleksiyoncusu kesilmiş. Robin için kaç savaş yapılır acaba
- üç tatlı komutandan biri olan Smoothie iğrençti. kendi elemanı sıkıp kanını içti jack bile daha sevimli geldi gözüme
- 14. sayfada solda en üste balıkadam adasında gelen bomba dolu sandık var gibi Smoothie nin bardağı kafaya diktiği sayfa.
- pedro ve brook kitabeleri kopyalaya bilirlerse luffy raftel yolunda herkesden 3 adım önde olacak. 2 yol kitabesi ve Robin
- birde yardıma kimin geleceği tartışılmış
bana göre şunlar gelebilir
1.Jinbe ve lola olayla alakalı olmalarından dolayı.
2.Luffy nin vivre kartına sahip olan 7 ast tayfa ve sabo tabi bunun için luffy nin hayati tehlikesi olması gerek vivre kart küçülmeye başladıysa farkına varacaklardır. Hayati tehlike yoksa gelmeleri zor
3. Fujitora sözünden dolayı tabiki yerse. Yonko mekanı sonuçta.
Benim görebildiklerim bunlar

Benim aklımda tek soru var, pedro adamları oyaladığı düşünelim, brook gitti çalacak kitabeyi nasıl kaldırıp götürecek onu.Brook yem olmasında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık