Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 833: Vinsmoke Judge

Bölümü nasıl buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    144
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

karolla

Babayı bilemem ama sanji law seviyesine gelemez. Law, Luffy ile hemen hemen aynı seviyede. Zoro'yu da alır bu arc sonu Sanji'yi de.
Law mı luffye denk? Bunu düşünmendeki tek sebep, luffy ile ittifak yapmış olması. Bu durumda judge de bigmomla denk. Shogun da kaidou ile denk?

Law daha doffun saldırılarına dayanamıyo,luffy'nin gear 4 karşı
hiç şansı yok.

doff uyanışı bile kullanma gereği duymadı lawa karşı ne luffye denki.

Evet. Tecrubeye de degindim zaten. Biraz daha acayim. Tecrube olarak fark atmaz yonko indiren grup ama atti diyelim. Cok tecrübeli adamlarin Luffy tarafından düşürülmesi seride tecrübenin degil gucun onemli olduğunun gostergesidir. Bu acidan fark atsalar dahi önemi yok. Çok gereksiz bir bahane.

Sonra Mom'in inme sebepleri:

1- O yaşadıkça Baratie ve Kamabakka guvende olmayacak. Kadın, korsan dediğin istediğinden vazgeçmez diyor diyor Pekoms ve Tamago'ya. Hadi o sıra maddi sıkıntıları varmış, hazineyi kabul edip "tamam hiddetimi BAA'ya değil sana yoneltecegim Mugiwara, NW'ye gel" dedi yirttilar. Ikinci bir anlaşma olacağına hiç ihtimal vermiyorum. Ki bu cümle ikinci bir sebep veriyor zaten, restlesmisler, Luffy "BAA'yi alacagim" demiş. Gene onun tayfasinda gördüğü Jinbe'nin adasının böyle bir psikopatin himayesinde olmasının kötülüğü bir kenara Jinbe, en son ruletteydi :( En iyi ihtimal Jinbe'nin omrunden 10 yılı gitse bile Luffy, 10 yildan ne olacak la ehehe diyecek bir tip değil benim mangadan anladığım.

2- Kelepçe anahtarı onda.

3- Franky, Rossa'da fabrikayı yıkıp gitme planını bozdu. Uhuhuhu burası karanlığa batmış uhuhu diyerek durumu değiştirdi. Mom ise Dof gibi bir adayı değil onlarca adayı karanlığa bogmus, Dof'tan daha psikopat birisi.

4- Adalar Mom'in zulmünden kurtuldugunda onları kurtaran kişinin bayrağını asmak istemeleri kuvvetle muhtemel. Ki tayfa gucu, müttefikleri ve onlarca adayı himaye altına almasıyla Luffy yeni yonko demek olur bu.

5-Gelecek arc Kaido yani 'en güçlü' ile kapışacak Luffy için Mom vssinde power up alması çok mâkul olur.

Yani Mom'in inmesi her yönüyle karlı ve mantıklı bir iş.
Senin psikopat dediğin kadın atar yedikten sonra Luffy'nin peşine dahi düşmüyor. :S Yerim altını diyip salardı adamlarını Luffy'nin üstüne senin dediğin gibi olsa. Ki uzlaşamaya Kaido'dan da Doflamingo'dan da daha yatkın biri izlenimi uyandırıyor.

Kaldı ki ben anlaşılabileceğini düşünüyorum. Çünkü inmeyeceği ihtimali bende çok yüksek bir ihtimal.

BM inmeyecek. Ben de yüzdesi büyük bir ihtimal bu.

Kısaca nedenlerini yazayım. Uzunca da yazdım. Big Mom Düşecek Mi? konusunda okursun.

1-Luffy yetersiz güçle yola çıktı. Yonko böyle bir şekilde yıkılabilecek bir oluşum olmamalı.
2-Luffy daha yeni gücünü gösterdi. Luffy genel olarak 2 arcta bir hayvani gelişir. Bu genelde böyle oldu.
3-Tayfanın yarısı yok. Dof'un inmesine benzemez bu. Bu tecrübeyi tayfanın da tatmasının gerekmesi gerek.
4-Kaido için zibilyon tane hazırlık yapılıyor. Buna rağmen Kaido çok zor düşecek. Ancak Big Mom sırf ortam müsaitti diye mi düşecek?
5-Lola faktörü.
6-Büyük arclar öncesi her zaman büyük bir arc yapılır ve bossun düşmesine yol yapılırdı. Mesela Arabasta öncesi bir çok adanın gezilmesi, Dof öncesi PH gibi. Bu arclarda genelde önce bossun adamları dövülür savaş gücü azaltılır. Hep gerçekleşen bu klişede gerçekleşmemiş durumda.

Bunlar. benim yaklaşık 2 ay öncesine ait düşüncelerim. Hala da fikrimi değiştirecek bir bölüm okumadım.

Senin psikopat dediğin kadın atar yedikten sonra Luffy'nin peşine dahi düşmüyor. :S Yerim altını diyip salardı adamlarını Luffy'nin üstüne senin dediğin gibi olsa. Ki uzlaşamaya Kaido'dan da Doflamingo'dan da daha yatkın biri izlenimi uyandırıyor.

Kaldı ki ben anlaşılabileceğini düşünüyorum. Çünkü inmeyeceği ihtimali bende çok yüksek bir ihtimal.

Kısaca nedenlerini yazayım. Uzunca da yazdım. Big Mom Düşecek Mi? konusunda okursun.

1-Luffy yetersiz güçle yola çıktı. Yonko böyle bir şekilde yıkılabilecek bir oluşum olmamalı.
2-Luffy daha yeni gücünü gösterdi. Luffy genel olarak 2 arcta bir hayvani gelişir. Bu genelde böyle oldu.
3-Tayfanın yarısı yok. Dof'un inmesine benzemez bu. Bu tecrübeyi tayfanın da tatmasının gerekmesi gerek.
4-Kaido için zibilyon tane hazırlık yapılıyor. Buna rağmen Kaido çok zor düşecek. Ancak Big Mom sırf ortam müsaitti diye mi düşecek?
5-Lola faktörü.
6-Büyük arclar öncesi her zaman büyük bir arc yapılır ve bossun düşmesine yol yapılırdı. Mesela Arabasta öncesi bir çok adanın gezilmesi, Dof öncesi PH gibi. Bu arclarda genelde önce bossun adamları dövülür savaş gücü azaltılır. Hep gerçekleşen bu klişede gerçekleşmemiş durumda.

Bunlar. benim yaklaşık 2 ay öncesine ait düşüncelerim. Hala da fikrimi değiştirecek bir bölüm okumadım.
Sanji'nin babası boşuna mı var.Bm den önce büyük bir arc yapılmasını söylüyosun kim var. Kaido gibi bir canavarı judge yi yendikten sonra mı
devirecek yoksa bm den sonra mı. E. oda kaido yu bu denli güçlü yapdiğna pişman röportajda bu anlaşılıyo.

5-Lola faktörü.

Bırak da azıcık Oda da kendini aşsın. Sürekli belli kalıplar çıkarıp ona göre yargılamayın seriyi.:S Bence ne olacağı belirsiz. Hem de baya. Oda istediği gibi eğer büker şu an. BM düşebilirde yani.

Law mı luffye denk? Bunu düşünmendeki tek sebep, luffy ile ittifak yapmış olması. Bu durumda judge de bigmomla denk. Shogun da kaidou ile denk?
Denk mi demişim ? Hemen hemen aynı seviyede demişim ittifak yapmasıyla da bağlantılandırmıyorum bunu, zira böyle bir sözde çıkmadı ağzımdan. Zaten orada asıl vurgulamak istediğimde bu değil. Vurgulamak istediğim şey Sanji'nin ve Zoro'nun şuan Law'a denk ve ya üstün olmadığıydı.

Bırak da azıcık Oda da kendini aşsın. Sürekli belli kalıplar çıkarıp ona göre yargılamayın seriyi.:S Bence ne olacağı belirsiz. Hem de baya. Oda istediği gibi eğer büker şu an. BM düşebilirde yani.
Luffy eğer Mom'u düşürürse benden onayı alır. Çok da isterim şöyle teke tekte ağzını yüzünü dağıtsın, o çevirdiği rulet masasına yatırsın beysbol sopasıyla Mom'u tanınmaz hale getirsin.:D (KV: Çakır'a saygılar.)

Bırak da azıcık Oda da kendini aşsın. Sürekli belli kalıplar çıkarıp ona göre yargılamayın seriyi.:S Bence ne olacağı belirsiz.
Senin Oda kendisini aşsın demenle olmuyor maalesef Hasan. Oda'nın Ben kendimi aşmalıyım." demesi lazım. :) Bence %70-80 düşmeyecek.
Sanji'nin babası boşuna mı var.Bm den önce büyük bir arc yapılmasını söylüyosun kim var. Kaido gibi bir canavarı judge yi yendikten sonra mı
devirecek yoksa bm den sonra mı. E. oda kaido yu bu denli güçlü yapdiğna pişman röportajda bu anlaşılıyo.
Dof gibi canavarı Caesar'ı yendikten sonra deviriyor ama. Wapol ile dövüşürken birden kendisini Crocodile karşısında bulabiliyor.

Senin Oda kendisini aşsın demenle olmuyor maalesef Hasan. Oda'nın Ben kendimi aşmalıyım." demesi lazım. :) Bence %70-80 düşmeyecek.

Dof gibi canavarı Caesar'ı yendikten sonra deviriyor ama. Wapol ile dövüşürken birden kendisini Crocodile karşısında bulabiliyor.
Doff Kaido'yla bir mi kaido'nun adını duyması korkutuyodu doffu.
Haki güç bakımından luffy doff'dan üstündü.
Luffy'nin doffa karşi bu kadar zorlanmasının nedeni uyanışı hesaba katamaması.

aynı sanji'nin doffun güçünden haberinin olmaması ve anında pert olması gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık