Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 814: Efendi Nekomamushi'yi Görmeye Gidelim

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    145
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Roronoa Zoro

Luffy için cinsitet, ırk, dini inanış önemli değil. Tokatlar geçer.

Bulaşmazsın da sana bulaştıysa karşına geçtiyse ne yapacaksın. Sadece Shanks hedeflendiğini bilmiyordur bile. Ama olay şu bence. Bir yonkounun emri altına girmiyorsan direkt olarak tehdit oluşturuyorsun demektir. Yani bu iki ittifak istese de istemese de Kaidou ile Mom un düşmanı artık.
Olabilir kidler bulaşmışta olabilir fakat yonkuların işi gücü bırakıp novaları kovalayacak halleri yok ya. Luffy BM ye daldığı zaman kid ve ittifakının gelip dur bizde bu yonkouyu indirecez beraber yapalım diyeceklerini düşündüren nedir ? :)

Olabilir kidler bulaşmışta olabilir fakat yonkuların işi gücü bırakıp novaları kovalayacak halleri yok ya. Luffy BM ye daldığı zaman kid ve ittifakının gelip dur bizde bu yonkouyu indirecez beraber yapalım diyeceklerini düşündüren nedir ? :)
Öyle bir şey düşünmedim ve ima etmedim ki nerden bileyim. Demeye çalıştığım şu. Bu iki ittifak yani Luffy - law ve kid-apoo-hawkins ittifakı ayrı ayrı düşman. İttifak ne zaman kuruldu bilmiyorum. Nasıl ki law direkt olarak Mom a bir şey yapmadıysa Apoo ve Hawkins de yapmamış olabilir. Ama kid ve Luffy düşman. Ve bir yonkou peşine düşmez deme bu adamlar ezik değil.

Öyle bir şey düşünmedim ve ima etmedim ki nerden bileyim. Demeye çalıştığım şu. Bu iki ittifak yani Luffy - law ve kid-apoo-hawkins ittifakı ayrı ayrı düşman. İttifak ne zaman kuruldu bilmiyorum. Nasıl ki law direkt olarak Mom a bir şey yapmadıysa Apoo ve Hawkins de yapmamış olabilir. Ama kid ve Luffy düşman. Ve bir yonkou peşine düşmez deme bu adamlar ezik değil.
Elbette değiller de öyle önüne gelen her yonkouya çatacak kadarda ne güçleri var ne de cesaretleri. Adamının ödülü bi novanın 2 katı olan yonkou var. Yonkoular da ezik değil yani.

Kidler de dahil oldu diyelim lawla luffy de var indirdiler. 1 taht 5 varis :) Olacak şey var olmayacak şey var.
Kidd'lerin hedefi Shanks. Ama şu an Shanks'a fiili bir saldırıda bulunmadıkları ya da canını sıkmadıkları sürece Shanks tutup da Kidd'le uğraşmaz ki. Havlasın havlasın dursun; onunla mı uğraşıcam der ve yoluna bakar :D

Kaido... Kidd ittifakının totoşu yerse dalarlar orda Kaido'ya :) Yok dalmamışlarsa zaten Shanks'ı da herhangi bir yonkou indirmeyi de unutsunlar.

Yani anlayacağın, şu an Kidd'lerin bizimkiler gibi direkt ya da dolaylı olarak bir yonkounun düşmanlığı çekecek hiçbir davranışı ya da faaliyeti yok. Kaido ve Shanks için söylüyorum.

Dolayısıyla Kidd'lerin tek kaşıntısı Bigmom şu anda. Çünkü bu adamlar zamanında Mom'un gemilere zarar vermişler. Mom bunu unutmaz ve bu olay da bizimkilerle iş birliği yapmalarına neden olabilir diye düşündüm ben. Hatta Kidd'lerin karşısına Kaido'nun çıkması, Kidd ittifakının Kaido'ya herhangi bir şey yap(a)maması, bu tarz ittifakların tek başına da olsa bir yonkouya zarar veremediğini ortaya çıkarır. Daha yiyeceğimiz çok ekmek var diye düşünen Kidd'ler de Sanji olayı vasıtasıyla Bigmom'a dalmaya karar verirler gibime geliyor.

Yaşlı ve hasta bir yonkou için koskoca Marineford'un toplandığını unutmayalım. O yüzden üç novanın bir yonkouyu indirmesi gibi bir durum söz konusu bile olamaz.

Bigmom: İki ittifağın birleşmesi ile indirilecek
Kaido: Tek ittifakla indirilecek
Teach: Teke tekte indirelecek :good:

Elbette değiller de öyle önüne gelen her yonkouya çatacak kadarda ne güçleri var ne de cesaretleri. Adamının ödülü bi novanın 2 katı olan yonkou var. Yonkoular da ezik değil yani.
Herkesin yok ama Luffy ve Kid in var. Özellikle cesaret açısından. Fakat güçsüzlüğünü bilmek de bir güçtür bu da o ikisinde yok-tu. Artık o da var. Law zeki adam. Başka yollarla zayıflamaya çalışıyor düşmanı. Yani en azından daha fazla güçlenmesini engelliyor. Adam kalkmış meyve üreten bilim adamını yakalamış para çantası gibi yanında dolandırıyor. Fabrikayı yok etmiş üstüne simsarı da indirmiş. Kaido bunun kafasını koparsa haklı şimdi. Dolayısıyla dikkat çekiyorlar. Ace niye dövüştü bb ile? Çünkü ortada itibar var. Bb bunu kendisi de söyledi. Kid birine gidip atar yapıyorsa karşılığını alır. Çünkü isim büyüdükçe oturup beklemek zorlaşır. İsmine laf gelsin istemez hiçbiri.

@Densetsu no Samurai
Yalnız o kadar çok etken var ki ittifaktaki isimler değişebilir. Kid yerine sanki içimden bir ses Weevil diyor.

Ayrıca Zoro BM'ye gitmeyelim dedi. Sen de tayfayı oraya götürüyorsun. Yakışmadı. :D
Zoro gitmeyelim dedi ama şu an Kaido bize fiili olarak müdahele etmediği sürece bizim Kaido'ya bulaşmamızın bir manası da yok. Sanji'nin evlenmesi çok büyük hadise ayrıca :)

Tayfanın tekrar tayfaya gelemeyecek olma ihtimali + Mugi takımının Bigmom bayrağı altına girme düşüncesi olayı Bigmom'a doğru götürecek gibi duruyor. Ben öyle hissediyorum en azından.

Dressrosa, İspanya'yı andıran bir ülke idi. Bege İtalyan. Sanji ve soyunun bağlı olduğu yer ise Fransa. Bu durum olay mahallinin Avrupa kıtası olduğunu gösteriyor. Şu an bulunan mekan da Avrupa civarlarında bir yer olsa gerek.

Kaido ise bir Asya İmparatorluğunu andırıyor ve bununla ilgili bir çok veri var (Cengiz Han ve torunları benzetmesi). Bu sebeple bizimkilerin bulundukları konum ve Sanji olayı nedeniyle Avrupa'da bulunan Mom'a yürümeleri daha mantıklı olurdu.

Herkesin yok ama Luffy ve Kid in var. Özellikle cesaret açısından. Fakat güçsüzlüğünü bilmek de bir güçtür bu da o ikisinde yok-tu. Artık o da var. Law zeki adam. Başka yollarla zayıflamaya çalışıyor düşmanı. Yani en azından daha fazla güçlenmesini engelliyor. Adam kalkmış meyve üreten bilim adamını yakalamış para çantası gibi yanında dolandırıyor. Fabrikayı yok etmiş üstüne simsarı da indirmiş. Kaido bunun kafasını koparsa haklı şimdi. Dolayısıyla dikkat çekiyorlar. Ace niye dövüştü bb ile? Çünkü ortada itibar var. Bb bunu kendisi de söyledi. Kid birine gidip atar yapıyorsa karşılığını alır. Çünkü isim büyüdükçe oturup beklemek zorlaşır. İsmine laf gelsin istemez hiçbiri.
Hadi kiddin var diyelim peki öteki ikisi. Kidin hedefi olmamasına rağmen bigmom a hamle yaptığına göre asıl hedefine her türlü bulaşmış olması lazim. E bide BM yi eklersek 3 yonkouya bulaşmış olur. Hadi bunun kidd için bi sakıncası olmasın adam cesur. Peki ya tayfası ? Diğer müttefikler ? Adamlar bir yonkou için müttefik arayıp güçlenmeye çalışıyorken, İkincisi gökyüzünden kafalarına düşmüşken, 3üçüncüye gidip bulaşmazlar. Kidd bulaşsa etrafındakiler bırakmaz. Ayrıca BM da işi gücü bırakıp peşine düşmez. Ciddi bişey yok çünkü. Kaidou heryerde lawla luffyi arıyordur çünkü çok büyük zarar verdiler kaidouya. Ama kidd farklı. Hocam senle tartışmak zor her yorumunda konu başka bir yere gidiyor geri getirmeye uğraşıyorum da oluyor mu emin değilim :)

Hadi kiddin var diyelim peki öteki ikisi. Kidin hedefi olmamasına rağmen bigmom a hamle yaptığına göre asıl hedefine her türlü bulaşmış olması lazim. E bide BM yi eklersek 3 yonkouya bulaşmış olur. Hadi bunun kidd için bi sakıncası olmasın adam cesur. Peki ya tayfası ? Diğer müttefikler ? Adamlar bir yonkou için müttefik arayıp güçlenmeye çalışıyorken, İkincisi gökyüzünden kafalarına düşmüşken, 3üçüncüye gidip bulaşmazlar. Kidd bulaşsa etrafındakiler bırakmaz. Ayrıca BM da işi gücü bırakıp peşine düşmez. Ciddi bişey yok çünkü. Kaidou heryerde lawla luffyi arıyordur çünkü çok büyük zarar verdiler kaidouya. Ama kidd farklı. Hocam senle tartışmak zor her yorumunda konu başka bir yere gidiyor geri getirmeye uğraşıyorum da oluyor mu emin değilim :)
Dedim ya big Mom a yapılan saldırının kimle yapıldığı belli değil. Yani o sırada ittifak yoktu belki de. He öyle olsa bile apoo nun ve Hawkins in bundan haberi vardır diye düşünüyorum. Yani bile bile ittifak olmuşlardır. Şimdi önlerine Kaido düştü adamlar onun yonkou olduğunu biliyor mu bilmiyoruz. Şimdi bir de o var. Yani adamın yonkou olduğunu bilmiyor da dalarsa ve paket olurlarsa ne olacak. Shanks meselesi bence şimdilik önemsiz. Askıya alınır gibime geliyor. Mom olayı ise dediğim gibi itibar olayı. Belki nerde bu diye peşine düşmez ama yakaladığı yerde sıkar ümüğünü. Her yönden ele almaya çalışıyorum bir şeyi kaçırmayayım diye de kafanı yorduysam kusuruma bakma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık