Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 809: Usta Nekomamushi

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    170
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ne yani o ikisi birebirde mingoyla ayni gucteyse o zaman luffy gibi kendi seviyelerinin altindaki birisinin yardimina ihtiyaclari yok derdim ama tekrar o malum konu hortlamasin:ehe:
Mingo'ya yakın bir seviyede olduklarını düşünüyorum. Daha evvel de yazdığım gibi yenerler-yenilirler orası daha ileriki zamanlarda tartışılacak bir mevzu. Şunu da her zaman söylerim ve söyleyeceğim. İstisnalar haricinde güç çıtası bu seride her bölüm biraz daha yukarı çıkıyor. Bu saatten sonra Mingo'dan güçsüz boss'lar görmeyeceğiz yani. Bu da demektir ki Luffy de bu güç çıtasıyla birlikte güçlenmek zorunda. İnu'nun Luffy'yi kurtarıcı olarak görmesinin altında Luffy'nin Mingo'dan çok güçlü olması değil, bir sonraki boss'ta kendini geliştirecek olmasıdır.

Mesela Law. Mugiwara tayfasının her yerde mucizelere imza attığını söylüyor ve tayfaya da o derece güveniyordu. Bu cümleyi kurarken Luffy'nin Mingo'dan güçlü olduğunu biliyor muydu ? Hayır. Ama bir şekilde bir mucize gerçekleştirebileceklerine inanıyordu. Aynen o hesap, Dressrosa'da bir mucizeye daha imza atıp Zou'ya ayak basan Mugiwara'lar, İnu'nun gözünde kendilerine yardım edebilecek ve belki de bir mucize daha kendileri için gerçekleştirebilecek kişiler.

@Tyr

Jack'in hiçbir şeyini görmesek bile serideki güç çıtasının artması sebebiyle bu adamın en az Mingo kadar güçlü olması gerekir. Zaten shounen'lerin mantığı budur aşağı-yukarı. Her zaman bir öncekinden daha güçlü rakipler..... Bir de bu adam Kaido'nun 3 adamından biri. Bırak da Mingo kadar çıksın yahu :(

Doflamingo sıradan bir arc bosundan farklı işlendi.
Lawın nihai hedefini yok ettiler ve Luffynin büyük hedeflerinden biri olan Kaido'nun ilk ayağını kestiler böyleyece.
Bir saga işledi E.oda Dressrosa+Punk Hazar 150' den fazla bölüm sürdü.
Zaten Luffy ve Law ittifakı devirdi denildi tüm dünyada.

Geçiş arcları ile temel arclar arasında farklar vardır.

Bir alabasta ile Mac Town bir değil.
Enies Loby sonrası gelen Thriller Barc arcıda buna örnektir.

Jack Doftan güçlü çıkabilir ama çıkmama ihtimalide var.

Lawın nihai hedefini yok ettiler ve Luffynin büyük hedeflerinden biri olan Kaido'nun ilk ayağını kestiler böyleyece.

+1
@Densetsu no Samurai WB den gidelim hadi. En güçlü 3 adamı kim sence? Marco hariç Jozu, Vista ve Ace diyelim. Peki sence yine Marco hariç diğerlerin Mingo karşısında şansı var mı? Mingo normal koşullarla inmedi yoksa dediğin gibi güç çıtası ileriye doğru sürekli yükseliyor.

Demek istediğini anladım. İki ihtimale de olur diyorsun. Ancak ben de şöyle düşünüyorum:

Mingo'nun sıradan bir arc boss'undan farklı işlenmiş olması, onun yeni dünya üzerindeki siyasi gücünün ve öneminin, elinin-kolunun çok uzun olduğunun ve onun yokluğu halinde bir çok şeyin alabora olacağının bir göstergesi idi. Yani bu adamın sıradan bir arc boss'u olmaması, ondan sonra gelen arclardaki bossların Mingo'dan güçsüz olacağı anlamına gelmez.

Şunu deriz. Mingo'dan daha güçlü ama Mingo kadar eli-kolu uzun bir adam değil. Zaten Mingo'yu sıradan bir arc boss'u olmaktan farklı yapan şey sahip olduğu bağlantılardı. O bağlantıları Mingo'dan aldığında olayın sağlamasını yapabilir ve sıradan bir arc boss'u elde edebilirsin misal.

Zou için ara arc diyoruz. Peki Jack ara arc dediğimiz Zou'da değil de Wano'da yenilecek olursa ne derdin ?

Yani buradan çıkarım yapmak da çok sağlıklı değil aslında. Çünkü Jack ara arc boss'u mu ana arc boss'larından biri mi o kesin olarak belli değil. Kaldı ki şu durumda Jack'in Zou'ya geri dönmesi için bir sebep göremiyorum ben. Her şey olabilir tabi yine de.

@yyolcu
Haberi duyup kimyasalı bastıysa 6 gün boyunca dövüştü demektir. O zaman işkenceyi ne ara yaptı? İşkence yaptığı için Dof'un düştüğünü duyup kimyasalı basması düşük ihtimal.
Arada 1 gün var işte yetmez mi?

Dediklerin doğru ama şu var Pirate Alliance Saga daha bitmedi bence. Dressrosa da son değildi başından beri Kaido'ya giden yollar işleniyor aslında, Ceasar olsun Dof olsun.

Roronoa Zoro

Az önce "Ben herkesin hakkını savunurum" diyen sen değil miydin? Ben de sana Süper Vakkat dedim işte. Bana acıdığın için çok teşekkür ederim, sayende hayatım bir anlam kazanmaya başladı. Senin okulun falan vardır yarın, git uyu. Sabah geç kalmanı istemem benim yüzümden. Bir abin olarak, sana Türkçe dersi vermeyi kendime görev edindim. Yarın uyku vaktinden önce gelirsen, sana nasıl Türkçe yazacağını öğretebilirim. Bu mesajından başlayalım.

1. Türkçede "wallaha", "çoçuk", "yazmayacam" gibi kelimeler bulunmaz.
2. Noktadan sonra boşluk bırakılır.
3. Virgül diye bir noktalama işareti var. Bunu arada bir kullan da, ne kadar saçmaladığını net olarak anlayabilelim.
ailenize üzülüyorum.Hiç terbiye ve ahlak vermemişler,yazık ne diyeyim? Allah sabır versin ailelerinize :::).... ve bu konulara takılacağına insanlığını sorgulasan şimdiye adam olmuştun da neyse anan baban terbiye verememiş.Ben mi verecem kafana göre takıl seni umursayan arkadaşlarla devam zaten bu dünyayı kötüler kazanıyor.Öteki taraftan ben sana slm yollarım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık