Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 756: 4. Seviye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tamam etkili zaten.Normal darbeler Luffy'e işlemiyor ama hakili vurdun mu doğrudan işliyor.Logialara normal darbeler işlemiyor anti/hiyerarşi durumları haricinde ama hakili vurdun mu işliyor.Doğrudan bedene hasar verme gibi bir özelliği var.

Vücudunu sertleştirip saldırırken daha kuvvetli vurma,savunurken de daha dayanıklı olma durumu var.Darbeler işlese bile aldığın hasar azalıyor haki sayesinde.

Sonrasında görünmez kalkan yapabiliyorsun o da çok faydalı bir şey.Sentomaru hem saldırısını durdurdu Luffy'nin hem atak yaptı sonrasında.

Ofansta da defansta da büyük katkısı var b.hakinin.Ama meyve engelleme gibi bir olayı yok.Luffy Tashigi'yi tuttuğunda hala duman gördüğün üzere Tashigi.

Bizim burada konuştuğumuz b.hakinin faydası var mı yok mu değil.Koka Sugar'dan korur mu korumaz mı?

Luffy koka yapmasa Sugar dokunsa oyuncak olur dersen kimse itiraz etmiyor.Ama kokaya ediyorlar.Fark şu koka kullandığında vücudu daha sert oluyor.Kolu normalde 1 sertse kokalı 3-5-10 oluyor seviyeye göre.Soruyorum kolu normalken oyuncak olan kişi kolu daha sertken nasıl olmaz? Sertlikle oyuncak olup olmamanın alakası nedir? 1 kişi de mantıklı bir açıklama yapamadı.Kokanın meyve gücünü iptal etmesi lazım ki Luffy oyuncak olmasın.Var mı iptal etme durumu? Yok.

Millet herkese tek mi atacak diye isyan ediyor.Haki engellemeli diyor.Haklılar da ama şu var dokunabilirse tek atar.Mangaka gidip Garp'a vermemiş meyveyi dikkat ederseniz Sugar'a vermiş.Garp verse kimse önünü alamaz,ya haki bunu engellemeli lafını herkes kullanırdı.Ama Sugar zayıf birisi.Hızlı olan,görünmez b.haki kalkanını kullanabilen,Law gibi Dof gibi uzaktan kesebilecek adamlar vs bu kızı kolayca yener.Zaten Luffy de kolayca yener ama birinin Luffy'e gücünü anlatması lazım kızın.Bilirse ona göre dövüşür,hemen de indirir.Mangaka işi kılıfına uydurmuş açıkçası.
Bu olay koka ile alakalı filan değil. Şimdi mesela Akainuyu Shanks Kılıcı ile durduruyor ama Akainun magmasında bir iptal olma durumu filan yok sadece magması o kılıcı geçemiyor çünkü Shanks haki kullanıyor.' Aynı olay bu Sugar içinde geçerli bir durum olabilir yani haki uygulayınca şöyle düşün sanki görünmez bir ince tabaka bedenini örtüyor yani dokunsa dahi o görünmeyen ince tabaka gerçek bedene temas etmesini engeliyor Sugarı. İşte bu ince tabaka Santomaru veya Ray baba gibi adamlarda seviye atlıyor artık sadece bir şeyleri engellemek için değil aynı zamanda saldırı amaçlıda kullanabiliyorsun.
Ha şu değil hakin var kimse sana zarar veremez değil güçlü saldırılar ince tabaka filan dinlemez sadece böyle absürd meyveler için yani sanat, oyuncak geçerli bi olay. Tabii hakin varsa veya bir tekniğin güçlü saldırılarda bir yerden sonra sana zara veremiyor. Yoksa işin içinden çıkılmaz ha Cavendish filan oyuncak oldu bunlarda haki yok mu tabii ki vardır da haki 7/24 kullandığın bir şey değil her saniye b. haki filan kullanamazsın.
Yzadığımı okudumda bi garip geldi bilemiyorum ya tam olarak ama her önüne gelen oyuncak veya resim olması dağıtır seriyi

Bu olay koka ile alakalı filan değil. Şimdi mesela Akainuyu Shanks Kılıcı ile durduruyor ama Akainun magmasında bir iptal olma durumu filan yok sadece magması o kılıcı geçemiyor çünkü Shanks haki kullanıyor.' Aynı olay bu Sugar içinde geçerli bir durum olabilir yani haki uygulayınca şöyle düşün sanki görünmez bir ince tabaka bedenini örtüyor yani dokunsa dahi o görünmeyen ince tabaka gerçek bedene temas etmesini engeliyor Sugarı. İşte bu ince tabaka Santomaru veya Ray baba gibi adamlarda seviye atlıyor artık sadece bir şeyleri engellemek için değil aynı zamanda saldırı amaçlıda kullanabiliyorsun.
Ha şu değil hakin var kimse sana zarar veremez değil güçlü saldırılar ince tabaka filan dinlemez sadece böyle absürd meyveler için yani sanat, oyuncak geçerli bi olay. Tabii hakin varsa veya bir tekniğin güçlü saldırılarda bir yerden sonra sana zara veremiyor. Yoksa işin içinden çıkılmaz ha Cavendish filan oyuncak oldu bunlarda haki yok mu tabii ki vardır da haki 7/24 kullandığın bir şey değil her saniye b. haki filan kullanamazsın.
Yzadığımı okudumda bi garip geldi bilemiyorum ya tam olarak ama her önüne gelen oyuncak veya resim olması dağıtır seriyi
Bak olay magmayı engellemesi değil.Magma engellenir.Sorun magma vücuduna değerse ne olur kokalı iken? Bence yanarsın.Luffy hakisiz yumruk atsa Vergo'ya ne olacak bedene ulaşmayacak mı rakibinin? Zırha mı vuracak? Hayır.Kokalı Vergo demek 'daha' sert dolayısıyla da daha dayanıklı Vergo demek.Normalde dayanıklılığı 7 ise koka ile 9 oluyor.vuruş gücü 10 ise Luffy zarar verir bu durumda.Koka kesilmekten,yumruktan,tekmeden korur.Sertleştirme saldırı ve savunmada artı değer katar.Ama sertleşme sıcağa,soğuğa,yapışkana etki etmez.Aynı şekilde Sugar'a da etki etmez.Daha sert,daha dayanıklı olman Sugar için problem değil.Olsa Cavendish,Don falan oyuncak olmaz.

Bu gibi durumlarda görünmez haki zırhı çok işe yarar.Hız,k.haki falan da çok işe yarar.Millet sanıyor ki Sugar alayına gidecek.Yok ula öyle bir şey.

Roronoa Zoro

Bak olay magmayı engellemesi değil.Magma engellenir.Sorun magma vücuduna değerse ne olur kokalı iken? Bence yanarsın.Luffy hakisiz yumruk atsa Vergo'ya ne olacak bedene ulaşmayacak mı rakibinin? Zırha mı vuracak? Hayır.Kokalı Vergo demek 'daha' sert dolayısıyla da daha dayanıklı Vergo demek.Normalde dayanıklılığı 7 ise koka ile 9 oluyor.vuruş gücü 10 ise Luffy zarar verir bu durumda.Koka kesilmekten,yumruktan,tekmeden korur.Sertleştirme saldırı ve savunmada artı değer katar.Ama sertleşme sıcağa,soğuğa,yapışkana etki etmez.Aynı şekilde Sugar'a da etki etmez.Daha sert,daha dayanıklı olman Sugar için problem değil.Olsa Cavendish,Don falan oyuncak olmaz.

Bu gibi durumlarda görünmez haki zırhı çok işe yarar.Hız,k.haki falan da çok işe yarar.Millet sanıyor ki Sugar alayına gidecek.Yok ula öyle bir şey.
Shanks'ın pıçaaa nasıl erimiyor madem koka meyve nüfuzunu yok saymıyorsa?

Ben sana olay koka ile alakasız diyorum sen ne yazmışsın :D Koka olayı eğer belirle bir seviye hakin varsa ve tekniğin senin yumruğunu veya tepmiğine güç katan bi olay veya senin dayanıklılığını artırıyo. Lakin benim bahsettiğim Santomaru ray baba olayı yani senin etrafında bi tabaka oluyor, sana dokunsa dahi Sugar o ince tabakaya dokunmuş oluyor.

Shanks'ın pıçaaa nasıl erimiyor madem koka meyve nüfuzunu yok saymıyorsa?
Mf'de çoğu şeyi kafasında oturtmamış adam.Ayrıca Shanks haki master ne tür bir teknik yaptı orada tam bilmiyoruz.Dikkat edersen 1 damla magma geçmiyor Shanks ve Coby tarafına.Animede magma katılaşmış.Orası benim kafamı karıştırıyor.Ama orası dediğim gibi olsa dahi magmanın formunu değiştirmiş olur Sugar'ın neyini değiştirecek? Veya Shanks'ın seviyesi/tekniği ile alakalı olabilir.Nereden baksan elde kalıyor.Zaten yok saysa Luffy nasıl aşsın şunu?

http://mangayurdu.com/One_Piece/520/7

Meyvesini kullanamaması lazım ama alakası yok.Orada Luffy b.haki de kullanmıyor.

@kk

Onda sıkıntı yok zaten ben de onu söylüyorum.Kalkan ile korunursun.

Mf'de çoğu şeyi kafasında oturtmamış adam.Ayrıca Shanks haki master ne tür bir teknik yaptı orada tam bilmiyoruz.Dikkat edersen 1 damla magma geçmiyor Shanks ve Coby tarafına.Animede magma katılaşmış.Orası benim kafamı karıştırıyor.Ama orası dediğim gibi olsa dahi magmanın formunu değiştirmiş olur Sugar'ın neyini değiştirecek? Veya Shanks'ın seviyesi/tekniği ile alakalı olabilir.Nereden baksan elde kalıyor.Zaten yok saysa Luffy nasıl aşsın şunu?

http://mangayurdu.com/One_Piece/520/7

Meyvesini kullanamaması lazım ama alakası yok.Orada Luffy b.haki de kullanmıyor.

@kk

Onda sıkıntı yok zaten ben de onu söylüyorum.Kalkan ile korunursun.
Ama orda koka yokki bizim tabaka olayı var ee b. hakin gelen saldırıyı karşılayacak seviyede değilse zarar görürsün.
Shanks orda Ray baba gibi yaptı işte ama sadece daha süssüz olanı yani her kalkan olayında Raydeki gibi mangaka üstüne basa basa geçmeyecek orda bu gücü tanıttığı için ışıltı filan yaptı. Bak aklıma geldi amirallerde Mfde aynı Ray babanın shanksın yaptığı yaptılar.
Yani Rayın. Shanks olayı veya Amirallerin hatta Santomaru aynı şey bence. Sadece yoğurt yemeleri farklı:D

Roronoa Zoro

@Phoneix
Her şeyi varsayımsal gidip fikirlerini dayatmaya çalışıyorsun, yapma böyle :( Bak işte böyle boşluklar oluşuyor sonra.

@Phoneix
Her şeyi varsayımsal gidip fikirlerini dayatmaya çalışıyorsun, yapma böyle :( Bak işte böyle boşluklar oluşuyor sonra.
Açıkla Luffy nasıl hakisiz aşıyor o zaman? Ben kesin doğru demiyorum çıkarım yapıyorum sen de yap.Hem diyorsun yoksayıyor hem açıklayamıyorsun? Ben hiç değilse diyorum ki Shanks seviyesinde haki kullananlara özgü bir kullanım olabilir.Veya mangaka arcı çok önemsemediği için orada çok ayrıntılı düşünmemiş olabilir.Hatta koka da yoktu orada 2y sonra çıktı.Saçma mı çıkarım yapmış oluyoruz? Dediğim gibi sen de yap bakalım Luffy nasıl aştı?

Açıkla Luffy nasıl hakisiz aşıyor o zaman? Ben kesin doğru demiyorum çıkarım yapıyorum sen de yap.Hem diyorsun yoksayıyor hem açıklayamıyorsun? Ben hiç değilse diyorum ki Shanks seviyesinde haki kullananlara özgü bir kullanım olabilir.Veya mangaka arcı çok önemsemediği için orada çok ayrıntılı düşünmemiş olabilir.Hatta koka da yoktu orada 2y sonra çıktı.Saçma mı çıkarım yapmış oluyoruz? Dediğim gibi sen de yap bakalım Luffy nasıl aştı?
heheh biz neyiz burda:artiz:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık