Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 756: 4. Seviye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Meyvenin etkilerini iptal ediyor haki daha doğrusu yok sayıyor diyelim, hakili yumruk atarsan direk meyve gücünü aşıp kullanıcının gerçek bedenine vurmuş olursun sonuç olarak meyveden etkilenme ihtimalin ortadan kalkar haki ile kapladığın yerler için. Tabi bu haki seviyesi ve meyve kullanıcısının yeteneğine bağlı olarak değişebilir de Sugar'dan bahsediyoruz Luffy h.hakili göz kırpsa bayılacak velet hani
Gerçek bedene vuruyor da aynı haki ile meyvesini de kombin edebiliyor.Lastiğe haki ekleyince lastikliği gitmiyor.O yüzden Sugar dokunursa haki olsa dahi oyuncak olur.Sugar'ın dokunduğu bölgede haki olması meyvesinin etkisini yok etmez.

Koka olayı kesin değil ama bana göre haki ile korunması şart,mecbur,kesinlikle öyle olmalı yok meyve herşey olur haki tamamen işlevsiz olur.

Bana göre haki forumda görülenden daha işlevli birşey sadece gerçek bedene ulaşmak demek Barto gibi adamlarda sorun yaratıyor biz görmediğimiz için öyle deniyor ama meyve ile ilişkili olan herşeyi engelliyordur.Yoksa WB nin attığı yumruğu Amiraller durduramazdı.
Dedim ya zaten korunur diye.Ashigara dokkoi benzeri teknikle Sugar'ı 5 metre yanına bile yaklaştırmadan dövebilir.

Meyve ile ilgili olan herşeyi engellese görürdük.Sadece dokunduğun yerde doğrudan bedene ulaşıyorsun.İptal yok.

Bahsettiğin sahnede amiraller kombin yapıyor.Her şeyi engellese mal mı ki bunlar üçü de ayaklansın.Biri kalkar hop halleder.

Arkadaşım haki kalkan görevi görmüyormu kullanıcısı için? Sugar'ın meyvesi iptal olmasada kullanamaz haki savunması yapmış birine karşı mantıksız yani sonuçta temas eden meyve gücü değil sadece Sugar'ın eli olur.

Arkadaşım haki kalkan görevi görmüyormu kullanıcısı için? Sugar'ın meyvesi iptal olmasada kullanamaz haki savunması yapmış birine karşı mantıksız yani sonuçta temas eden meyve gücü değil sadece Sugar'ın eli olur.
Logialara haki eklendiğini görmedik.İyi madem full beden yapan dalsın Akainu'ya falan.Nasılsa kalkan var yanmaz.WB de yanmadı zaten.

Öyle bir dünya yok.B.haki sertleştirmeye yarıyor.Vurduğunda da vurduğun bölgede doğrudan bedene vuruyorsun,meyve yok olmuyor.Şimdi Luffy kolunu haki ile kaplayıp uzatabilirken,Sugar dokunduğu noktada haki olmasına rağmen nasıl oyuncak yapamaz anlat bio.Luffy omzuna b.haki yükler,omzu daha sert olur hepsi bu.Sertlikle oyuncak olmamanın bir alakasını göremedim hacı.

Sertlikle;

1-Kesilmezsin
2-Yumruklar,tekmeler işlemez

Ama yanarsın,zehirlenirsin,yapışırsın,oyuncak olursun.Sertlik bunlara bir fayda sağlamaz.

Unknown

Logialara haki eklendiğini görmedik.İyi madem full beden yapan dalsın Akainu'ya falan.Nasılsa kalkan var yanmaz.WB de yanmadı zaten.

Öyle bir dünya yok.B.haki sertleştirmeye yarıyor.Vurduğunda da vurduğun bölgede doğrudan bedene vuruyorsun,meyve yok olmuyor.Şimdi Luffy kolunu haki ile kaplayıp uzatabilirken,Sugar dokunduğu noktada haki olmasına rağmen nasıl oyuncak yapamaz anlat bio.Luffy omzuna b.haki yükler,omzu daha sert olur hepsi bu.Sertlikle oyuncak olmamanın bir alakasını göremedim hacı.

Sertlikle;

1-Kesilmezsin
2-Yumruklar,tekmeler işlemez

Ama yanarsın,zehirlenirsin,yapışırsın,oyuncak olursun.Sertlik bunlara bir fayda sağlamaz.
Akainu lav ile Coby e vuracakken Shanks çıktı kılıçla karşı geldi.Kılıç normalde her türlü erirdi Lav ın karşısında ama erimedi.Meyve ile ilgili herşeyi yok sayıyor bence Haki ki öyle de olmalı.

Ayrıca amiral olayını anlamadım "Kombin" yapmak ne demek :D

Sertlikle;

1-Kesilmezsin
2-Yumruklar,tekmeler işlemez belki.

Hacı, iş haki seviyesinde ve meyve kullanıcısının yeteneğinde bitiyor ama Sugar gördüğümüz kadarıyla amele bi karakter olduğu için bu tarz olaylardan bahsetmedim. Luffy'nin hakisi bir zahmet kendini Sugar'dan koruyabilecek kadar yetsin. Sugar gider göz göre göre Wb'yi de oyuncak yapar o zaman dokunsa böyle bi şaçmalıkmı olur? Haki dediğin şey ruh aga, basit bir kalkandan ibaret değil kişinin ruhuna iradesine bağlı olaraktan şeytan meyvesinin gücüne karşı koyabilir.

Akainu lav ile Coby e vuracakken Shanks çıktı kılıçla karşı geldi.Kılıç normalde her türlü erirdi Lav ın karşısında ama erimedi.Meyve ile ilgili herşeyi yok sayıyor bence Haki ki öyle de olmalı.

Ayrıca amiral olayını anlamadım "Kombin" yapmak ne demek :D
Haki duvarı gibi bir şey yaptı orada Shanks.

Üçü de hakilerini kullanarak saldırıyı engellediler.Birlikte çalıştılar.Senin dediğin kadar basit olsa bazı koramirallerde de var b.haki.Engelliyor nasılsa direk hallederler.

Unknown

Haki duvarı gibi bir şey yaptı orada Shanks.

Üçü de hakilerini kullanarak saldırıyı engellediler.Birlikte çalıştılar.Senin dediğin kadar basit olsa bazı koramirallerde de var b.haki.Engelliyor nasılsa direk hallederler.
Hiç alakası yok yanlız duvarla direk kılıçla temas ediyor.Duvar yapmış olsa kılıç çıkarmazdı.Görülenden örnek verdim işte :/

Şimdi Haki meyveyi engelliyor dedim de her hakisi olan adamda meyvenin gücünü engeller demedim.Sugarın eğer B.hakisi varsa olay hakinin üstünlüğüne geçer.Orada WB nin saldırısını durduracak seviyede kaç adam vardı acaba ? Bana göre Logialar kendi ürettikleri şeylerede haki ekleyebiliyorlar ama şuanlık gösterilmediği için sunacağım bir kanıt yok.

Hiç alakası yok yanlız duvarla direk kılıçla temas ediyor.Duvar yapmış olsa kılıç çıkarmazdı.Görülenden örnek verdim işte :/

Şimdi Haki meyveyi engelliyor dedim de her hakisi olan adamda meyvenin gücünü engeller demedim.Sugarın eğer B.hakisi varsa olay hakinin üstünlüğüne geçer.Orada WB nin saldırısını durduracak seviyede kaç adam vardı acaba ? Bana göre Logialar kendi ürettikleri şeylerede haki ekleyebiliyorlar ama şuanlık gösterilmediği için sunacağım bir kanıt yok.
Ne alaka la kılıçla savaşan bir adam bu? Ray hayvanı eli ile durdurdu ama adı üstünde hayvan.Kizaru karşısında kılıcı salsın da eliyle haki duvarı yaparak dövüşsün bakalım.

Bak benim bir düşüncem vardı bu sahnenin animedeki gösterilişine göre.Katılaşma olabilir demiştim belki.Zira animede katılaşmıştı magmanın dokunduğu kısım.Ama böyle olsa dahi iptal diye bir şey yok.Sadece dokunduğu noktayı farklı bir forma dönüştürmüş olur böylece.Ama bu bir fikir tabi.Sonuçta insanlar animeye bakıp iş yapmaz.Söylediğimde de çok karşı çıkan oldu bu yüzden.

http://mangayurdu.com/One_Piece/579/12

Dumanlardan anlayabilirsin.Hiçbir şekilde iptal yok.Magma aktif.

@dattebayo

Hacı demek istediğini anlıyorum ama haki ruhsal güç bastırır demekle olacağını sanmıyorum bu işin.Zira haki ruhsal güç olmasına rağmen haki türlerinin belirli biz özelliği var.

H.haki: Bayıltır,hükmeder.
B.haki: Sertleştirir,görünmez kalkan falan yapar.
K.haki: Sezer.

Yani b.haki burada koruma sağlamaz Luffy'e,daha doğrusu koka sağlamaz.Görünmez zırh çok fayda sağlar.Koka ile dediğim gibi kesiklerden korunursun zira bazı şeyleri kesmek çok zordur.Misal elması kesmek zordur,Mihawk kesemedi attığı slahla.Bazı şeylere yumrukla,tekmeyle zarar vermek zordur.Ph'de kapıyı kıran Sanji değil,Franky'nin lazeridir.Denizcilerin MF'de açtığı duvarı WB bile etkileyememiştir.Normal bir duvar değil çünkü akıl almaz sertliği var.

Ama sertlikle yanmaktan korunamazsın.Daha sert olan yanmaz diye bir şey yok çünkü.Çeliği kıramazsın belki ama eritebilirsin.

Unknown

Ne alaka la kılıçla savaşan bir adam bu? Ray hayvanı eli ile durdurdu ama adı üstünde hayvan.Kizaru karşısında kılıcı salsın da eliyle haki duvarı yaparak dövüşsün bakalım.

Bak benim bir düşüncem vardı bu sahnenin animedeki gösterilişine göre.Katılaşma olabilir demiştim belki.Zira animede katılaşmıştı magmanın dokunduğu kısım.Ama böyle olsa dahi iptal diye bir şey yok.Sadece dokunduğu noktayı farklı bir forma dönüştürmüş olur böylece.Ama bu bir fikir tabi.Sonuçta insanlar animeye bakıp iş yapmaz.Söylediğimde de çok karşı çıkan oldu bu yüzden.

http://mangayurdu.com/One_Piece/579/12

Dumanlardan anlayabilirsin.Hiçbir şekilde iptal yok.Magma aktif.

@dattebayo

Hacı demek istediğini anlıyorum ama haki ruhsal güç bastırır demekle olacağını sanmıyorum bu işin.Zira haki ruhsal güç olmasına rağmen haki türlerinin belirli biz özelliği var.

H.haki: Bayıltır,hükmeder.
B.haki: Sertleştirir,görünmez kalkan falan yapar.
K.haki: Sezer.

Yani b.haki burada koruma sağlamaz Luffy'e,daha doğrusu koka sağlamaz.Görünmez zırh çok fayda sağlar.Koka ile dediğim gibi kesiklerden korunursun zira bazı şeyleri kesmek çok zordur.Misal elması kesmek zordur,Mihawk kesemedi attığı slahla.Bazı şeylere yumrukla,tekmeyle zarar vermek zordur.Ph'de kapıyı kıran Sanji değil,Franky'nin lazeridir.Denizcilerin MF'de açtığı duvarı WB bile etkileyememiştir.Normal bir duvar değil çünkü akıl almaz sertliği var.

Ama sertlikle yanmaktan korunamazsın.Daha sert olan yanmaz diye bir şey yok çünkü.Çeliği kıramazsın belki ama eritebilirsin.
İkisi tamamen farklı şeyler Zoro nasıl kılıcına haki ekliyorsa veya Kuja kabilesi nasıl ok a haki ekleyip taş çatlatabiliyorsa nesnelere haki ekleyip onları sağlamlaştırabiliyorsun ve aynı şekilde nesnelere haki ekleyip meyve güçlerinden korunabilinir.Ve verdiğin örneği pek anlayamadım şimdi diyorsun ki Akainu karşında duvar yapıyor kılıç ı sadece zevk için çıkartıyor.Kizaru karşısında kılıcı salıp duvarla dövüşemiyor.Kılıçı orada açık bir şekilde yumruğu engellemek için çıkartılmış yok Coby ölecek yani eğer duvar yapıcak olsa kılıç çıkarmaya gerek kalmadan uzaktan engellerdi o yumruğu..

Ya iptal konusuna takılma sen meyvenin iptali olayı benim demek istediğim meyve ile yapılan saldırıların haki ile engellenmesi umrumda değil meyve iptal olmuş olmamış.Benim kesin düşüncem şöyle.

Haki her türlü meyve yeteneğini engeller ve her türlü meyve yeteneğine eklenebilir.2 haki kullanıcısı karşı karşıya geldiğinde hakisi üstün olan saldırısı gerçekleşir.2 meyve ve haki kullanıcısı karşı karşıya geldiğinde aynı şekilde hakisi yüksek olan kişinin meyve yeteneği kullanılır.Meyvelerin uzaktan yapılan saldırları ve meyveler tarafında üretilmiş şeylere haki eklenebilir ki herhangi bir nesneye de ekleniyor.Ama çoğu kişinin takıldığı şey Logia lar akışkan olduğu için o maddeye haki eklenebilir mi ? Şuanlık eklendiğini görmedik aynı şekilde eklenmediğinide görmedik..Bu sadece bir görüş bana göre eklenebilir.

Genel olarak haki görüşüm bu.Bunun dışında kim kimi iptal eder anlamam :D

Ayrıca birde şöyle birşey var ki hakinin farklı kullanımı olarak sadece Rayleigh yaptı.Camie nin bombasının gücünü eliyle başka biryere aktardı.Bunuda hakiyle yaptı zaten.Normalde B.haki nin böyle bir işlevi yok denebilir ama adam bir patlamayı bir yere sıkıştırıp başka biryere akatarabiliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık