Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 756: 4. Seviye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O konuda hemfikiriz zaten.

Benim merak ettiğim şu.MOP diyor ki yoksayıyor.Tamam eyvallah.Sayıyorsa Luffy nasıl aşıyor? Sonuçta meyve kullanıcısı.
Diyorum ya b. haki kullanıyor orda ablamız ama sonuçta yaptığı tekniğininde bi sınırı var yani savunmasından daha güçlü bir saldırı ile karşılaşınca savunması geçiliyor.

Diyorum ya b. haki kullanıyor orda ablamız ama sonuçta yaptığı tekniğininde bi sınırı var yani savunmasından daha güçlü bir saldırı ile karşılaşınca savunması geçiliyor.
İşte bunda senle ben anlaşıyoruz.Meyveyi yok falan saymıyor.Belirli bir sınırı var atıyorum 8 gücündeki saldırıyı karşılayabiliyor,Luffy de 10 vurunca aşıyor,bisentosunu falan kırıyor,geriye doğru uçuruyor.Demek ki haki meyveyi yok falan saymıyor,meyve gayet aktif.Bunu bazıları anlamıyor.Görünmez zırh bile öylece aşılıyorken koka ile Sugar'dan korunacaklar.Ha Sugar görünmez zırhı aşamaz bak çünkü dokunduğunda bedene değil o zırha dokunuyor.Ama kokalı vücuda dokunduğunda vücuda dokunuyor.Kokalı vücudun normalinden tek farkı daha sert ve dayanıklı olması.Bu durum da Sugar'dan kurtarmaz diyorum ben.

Şeytan meyvesi gücünü aşıp kullanıcının bedenine hasar vermeni sağlıyorsa haki aynı şekilde gelen saldırılarıda etkisiz hale getirebilir. Sadece saldırırkenmi iş görüyor bu meret

Şeytan meyvesi gücünü aşıp kullanıcının bedenine hasar vermeni sağlıyorsa haki aynı şekilde gelen saldırılarıda etkisiz hale getirebilir. Sadece saldırırkenmi iş görüyor bu meret
WB'nin deprem dalgasını 3 Amiral haki kullanarak önlüyordu bütün her yer sarsılırken onların durduğu alan da bir şey olmuyordu, bu da senin ''saldırıları da etkisiz hale getirebilir'' cümleni destekliyor.

WB'nin deprem dalgasını 3 Amiral haki kullanarak önlüyordu bütün her yer sarsılırken onların durduğu alan da bir şey olmuyordu, bu da senin ''saldırıları da etkisiz hale getirebilir'' cümleni destekliyor.
Tezi yok ki bunun.Gerçek var ortada.Amirallerin tekniği ile saldırıları bloklayabiliyorsun zaten.Sentomaru ve yılan kardeşler Luffy'nin saldırılarını blokladı.Bazı arkadaşlar tartışmanın ana maddesini anlamamış.Haki ile korunamazsın diye algılamışlar sanırım.Olay 'koka' tekniği ile Sugar'dan korunur musun korunamaz mısındı.Ben korunamaz dedim kendimce de sebeplerimi sundum.

Alpamis

Tezi yok ki bunun.Gerçek var ortada.Amirallerin tekniği ile saldırıları bloklayabiliyorsun zaten.Sentomaru ve yılan kardeşler Luffy'nin saldırılarını blokladı.Bazı arkadaşlar tartışmanın ana maddesini anlamamış.Haki ile korunamazsın diye algılamışlar sanırım.Olay 'koka' tekniği ile Sugar'dan korunur musun korunamaz mısındı.Ben korunamaz dedim kendimce de sebeplerimi sundum.
Zaten koka ile korunamaz ki bunun en iyi örneğini Law vs Vergo'da görmedik mi ?

İşte bunda senle ben anlaşıyoruz.Meyveyi yok falan saymıyor.Belirli bir sınırı var atıyorum 8 gücündeki saldırıyı karşılayabiliyor,Luffy de 10 vurunca aşıyor,bisentosunu falan kırıyor,geriye doğru uçuruyor.Demek ki haki meyveyi yok falan saymıyor,meyve gayet aktif.Bunu bazıları anlamıyor.Görünmez zırh bile öylece aşılıyorken koka ile Sugar'dan korunacaklar.Ha Sugar görünmez zırhı aşamaz bak çünkü dokunduğunda bedene değil o zırha dokunuyor.Ama kokalı vücuda dokunduğunda vücuda dokunuyor.Kokalı vücudun normalinden tek farkı daha sert ve dayanıklı olması.Bu durum da Sugar'dan kurtarmaz diyorum ben.
Ben de diyorum ki, bence Koka 2 yıl zaman atlamasından önce Oda'nın kafasında tam net oluşmamıştı. Artık b. hakiyi daha net resmetmek istedi ve belki de birkaç yeni özellik ekledi. Temelde Koka, B.haki'nin alt kolu olmasına rağmen b.haki'nin meyve gücüyle savaşabilme özelliği taşır ve meyve saldırılarından korunabilirsin diyorum, hepsi bu. Bunun sebebi de Koka'nın B.hakinin daha yoğunlaştırılmış versiyonu olduğunu düşünmem. İkisi aynı şey diyorum yani... Görünmez duvarı yoğunlaştırırsan, daha sağlam ve sert bir duvar elde edersin. Mantık bu. Bu çıkarım kendi içinde tutarlı. Olmadığını düşünüyorsanız söyleyin.

Zaten koka ile korunamaz ki bunun en iyi örneğini Law vs Vergo'da görmedik mi ?
Law, Vergo'yu kesti ama belki de kesiş gücü Vergo'nun hakisine baskın geldi. Yani Law'ın meyvesi kesiş gücünü arttırıyor mu bilmiyorum. Hem kesme/delme saldırıları koka üzerinde yumruktan vs daha etkili. Luffy Hordy'nin dişleri karşısında kokasının yetersiz olduğunu kendi söyledi. Vergo'nun hatası kesiş darbesinin üstüne üstüne yürümesiydi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık