Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 752: Palmiye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sanji falan diyorsunuz da bi düşünüyorum Sabaondy'den sonra kaç milyon hafta tayfa hakkında adam akıllı bir şey öğrenememiştik sadece Luffy vardı. MF savaşından önce kapaklarda ikişer bölüm vardı sadece. Sabaondy'nin sonrasında manga takip edenler hatırlar, tayfa nasıl geri dönecek nasıl bir olacaklar Luffy sürekli daha ileriye gidiyor ne olacak diye çok üzülürdük :/ muhtemelen arc sonuna kadar Sunny çok gösterilmeyecek çok da önemli değil bence.
Abi bu durumda önemli.Adam Big mom'a karşı ateş açtı.Sabaondy sonrası tayfa saçma sapan yerlere gitmişlerdi.Hani insanı merak ettirecek birşey yoktu.

Burada ise Big Mom ortaya çıkıyor ve Sanji onlara karşı atarlanıyor.Bu olay bence dediğin şeyle ile karşılaştırılamaz.İkisi çok farklı bir durum.

Doflamingo tüm tayfasıyla Fujitorayı alabilir miyim diye düşünürken :/
Sabo Amiral + koramiral + askerleri durduruyor tek başına :W
Oda saboyu aradan Amiral ile çıkarmasaydı Dof diz çöküp tövbe isteyecek miş Sabodan :/

Sabo fanı mı oluyorum lan :/

Hey maşallah ne abartmışsın.
Benim bu sayıda gördüğüm şey Sabodan terler boşanıyor oluşu.Amiralde ise tık yok.Ikınır gibi bir surat ifadesi var Sabonun :)
Amiral araya girmezse o seviyedeki herkes koramiralle,çer çöpü harcayabilir.
Şu an her şey olağan gidiyor.Sabo rayleigh gibi zorlanıyor bariz bir biçimde.Üstelik gençliğinin baharındayken.:)

Bölümün adı palm olunca, Sabo show yapacak diye düşündüm ama olmadı. Jinbei gümbür gümbür geliyor geriye kaldı 19 haftacık :D
Genel final maçı öncesi Luffy'nin klasik hırpalanma sahnelerine şahit olduk. Abdullah ve Jeet gelmesiyle kurtarıldılar neyse kısa sürmesi iyi oldu artık true doffy'le karşılaşırlar diye düşünüyorum. Bakalım beyaz lahana'nın ne gibi bir taktiği var.
Barto-Robin-Rebecca 3'lüsününde balon gibi zıplaya zıplaya çiçek tarlasına ilerlemesi falan komik olmuş:D hele Robinin şaşırma hallerine ayrı gülüyorum nereden nereye iyice alıştı artık bizim tayfaya :D
Zoro'da Kaido gibi gülmüş orada bu maç uzun sürmeyecek gibi gözüküyor :cool: Sabo'da zorlansın artık biraz kolay değil amiralle dövüşüyor fıratpen boru bir yere kadar :D
Doffy'nin hareketleri ve söylediklerinden sonra Law'ın mazisini iyice merak ettim. Law'ın ben kurtarıldım asla senin gibi biri olmam demesi falan Corazon, zalim ve sinsi birini imana getirmiş belli ki ve doffy'de bence Law'ı yok etmekten çok eski haline döndürmeye çalışıyor sanki öldürmeyip kupa koltuğuna oturtması bunun göstergesi. Sırf bu yüzden Corazon'u öldürmüş bile olabilir...
Birde son sayfada geçen diyaloglar Doffy'nin MF savaşında sarfetmiş olduğu meşhur sözü aklıma getirdi;
'Kids who have never seen peace and kids who have never seen war have different values'
Sanki Law'ı düşünmüş gibi..

Bölüm geçen iki sayıya göre daha iyiydi. İnceden bazı şeyler vurgulanmış. fbler ara ara gösterilecek gibi gözüküyor ta ki biri adam akıllı bu Corazon hikayesini anlatmaya başlayıncaya kadar. artık 753'ü bekleyip görecez neler olacak diye.. ah Oda ahhh

Hey maşallah ne abartmışsın.
Benim bu sayıda gördüğüm şey Sabodan terler boşanıyor oluşu.Amiralde ise tık yok.Ikınır gibi bir surat ifadesi var Sabonun :)
Amiral araya girmezse o seviyedeki herkes koramiralle,çer çöpü harcayabilir.
Şu an her şey olağan gidiyor.Sabo rayleigh gibi zorlanıyor bariz bir biçimde.Üstelik gençliğinin baharındayken.:)
Abarttım mı :/

Denizcilerin en büyük gücünü Saboya denk tutmuş Oda :/
Doflamingo tüm tayfasıyla dalsa bile alabileceğinden emin değil. :T
Ki hal bu iken Sabo Amiralle ve arkası ile mücadele veriyor.
Ayrıca yüz ifadelerini fazla karıştırmışsın sen dikkatli bak :(

Kapaktaki Jinbei'in durumunu tayfaya dönüşü gibi algıladım, Sanji olayı ile ilgili de bizim tayfaya doğru yola çıkmış da olabilir (Sanji ve Jinbei'in olayı bağlanabilir de). Bu duruma göre ilk Yonkou mücadelesi Big Mom ile olacak gibi görünüyor.

Bölüme gelirsek Zoro hiç zorlanmıyor gibi yine sayko şekilde sırıtıyor, Dof'un kopyası olduğunu zaten tahmin etmişti onun dışında bölümün ilgi çeken diğer yanı da Sabo'nun mücadeleyi sürdürmesi(muhtemelen sonuçsuz şekilde biter) ve Law'ın geçmişine doğru flashbackin önümüzdeki bölümde gelmesi.

Ben fanlığımı bir kenara bırakıp objektif biçimde gördüklerimi anlatmaya "çalışacağım" :D

Sabo ve Fuji 2'side zorlanıyor , işi ciddiye almışlar . Denk bir vs izliyoruz. Fuji'nin mizaç gereği suratı bazı kişilere değişmiyor gelebilir ama adam kör ve duygusuz bir suratı olduğu için o şekilde gözüküyor. Sabo zorlanıyor açıkca. Karşıda ki güçlü birisi sonuç olarak.

Zoro ise bence "kolay" diye değil de düşman güçlü olduğu için seviniyor. Mr1'le kapışırkende öyleydi başlarda. Gene bi experience kazanacağını düşünüyor onu yenip.

Bu Doff'un klonlarına anlam veremedim . Her istediği zaman ve istediği yerde kolunu bile kıpırdatmadan klon gönderiyor. Karanlık bir ortam görüş açısı az nasıl o kadar rahat hareket ettiriyor anlam veremedim . Bu konuda ki soru işaretim acaba "bird age" açıldı diye mi bu kadar kolay klon yapıp gönderebiliyor . Onun sayesinde yönetmesi mi kolaylaşıyor anlayamadım.

Çıkarımsal olarak bence sayfalar sanji'ye döndüğünde yıkım olacak.

Son olarakta haftaya bölüm yokmuş ve bence öteki hafta flashback geliyor :/

GAMBIT

fuji zaten ifadesiz bir adam. ne olursa olsun yüzünü değiştirmiyor. orda denk bir savaş olmaya devam eder.

zoro ise sonunda güçlü bir düşman bulduğu için sevinçli.

Jozu'da Aokiji ile denk dövüşmüştü ama tek dikkat dayanıklılığında kaybedip kolundan olmuştu o yüzden savaşta ne olduğu pek önemli değil sonuç önemli.

@mug1wara

Sabo vs Fuji ve Zoro vs Pica konusunda katılıyorum sana.

Sabo da zorlanıyor Fuji de.

Zoro'nun gülüşten güç çıkarımı yapıp vsnin kısa süreceğini düşünmek de acayip.Burgess da gülüyordu,ah şu çip falan diyordu Sabo için.Diamante de gırgır modundaydı.Barto bu bariyer sadece darbelerden korur sözlerden korumaz gibi bir şey söylemişti Diamante Rebecca'nın annesini öldürdüğünü itiraf ettiğinde.Bizim beklediğimiz gibi ölümüne ciddi değillerdi adamlar.

Yani özetle Zoro bence de seviniyor Monet ve Hyozou'dan sonra karşısına çok güçlü bir rakip çıkmasına.

Emin değilim demiyor.Kolay olmayacak diyor ki çok doğru söylediği.Ondan güçlü olsa bile yine çok zaman alır.Vergo Smoker'dan güçlüydü ama akşama kadar dövüşseler hemen sonuç alınamayacaktı.Ki doflamingo da en iyi ihtimalle denk olarak görülüyor üstelik.Kumpas kursa yada yöneticilerle saldırsa bile İssho baya bir direnecektir,yöneticileri de harcayabilir.Yani Doflamingonun o savaştan hasarsız çıkması imkansız.Bu yüzden o ve tayfası açısından zor olacak.Yonkou tayfası bile akainuya ezilecek belli ki kaçırttı hemen oradan mangaka.

Denk olabilir Sabo ama öyle bir söylüyorsun ki amiral 2 koramiral ve denizcilerle aynı anda saldırmış ve Sabo hepsini geri püskürtmüş sanki. :/

Yüz ifadelerine de iyi baktım.İssho ciddileşmiş bir biçimde bakıyor.Tam gücünü kullanıyor gibi.Sabo ise zorlanıyor elini vücuduna siper etmiş.Zorlanmazsan eğer o tarz bir harekette bulunmazsın. ;) Şu an baskın gelen ve saldıran İssho,engellemeye çalışan ve savunan ise Sabo.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık