Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 747: Üst Yönetici Pica

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
2 Magma deliği nedir ki diyorsun yani.

O kılıçları topları mermileri yemese bile magma yaralarından zaten hakkın rahmetine kavuşacaktı. Marinefordda Wb Akainu karşılaşmasını bariz şekilde Akainu almıştır neye zorluyorsunuz daha. Arkadan saldırdı olmadı,yerin 7 kat altına gömdü 5 dakika sonra meydanda fink atıyordu. Akainu 2 tane oturttu kafasını ve ciğerini aldı.
Ben burada akainu vs wb konuşmak istemiyorum ama mesajımın ana konusundan bahsetmeyi unutmuş gibisin.

"Akainu veya başkası fark etmez, herhangi bir amiral yukarıda yazanların yarısını bile alsa çok rahat ölürdü.
Daha akainu nun magma yumrukları kizarunun ışınları falan da var işin içinde."

Ya adamı boynundan tutup havaya kaldırdı. Sonra havaya atıp bir koydu yerin dibine gitti. Hala da akainu aldı diyorsunuz :D
Sonuç? Ölümün eşiğine gelmiş Wb ortalarda gezip wbnin adamlarını katletmeye çalışan Akainu.

Gayet net bence.

Benim anlamadığım şu ; Luffy bu zamana kadar neden gebermedi desem , yok ana karakter yok kurgu gereği yok ölse kk kim olacak denir . Ama Akainu'nun ölmemiş olması kurguya değil de Wb öldüremediye getirilir . Eee bu adam da filo amirali olacak abi ? Tamam Akainu amiraller icinde en dayanıklısı ama işi başka taraflara cekiyorsunuz . Akainu kim ki Wb karşısında dursun ? Adam %50, belki de daha düşük bir seviyedeyken 2 yumrukla yerin dinine yolladı Akainu'yu .
Luffy için dediklerin haklı sebepler ancak Akainu için yalnızca varsayımda kalırlar. Sonuç olarak filo amirali Kuzanda olabilirdi ve olsa da kimse neden Kuzan diye Odayı taşlamazdı. Bir düşün bakalım seri sonunda KK Kid olursa Odayı ne yaparlar.

Wb Akainu konusuna gelince. Ben zaten tam güç Wbyi yener falan yazmadım Mfdeki kapışmada Wbyi deldi geçti sonuç olarakta 5 dakika bile yerde yatmadan tümenlere saldırıya geçti. Savaşları daha uzasa Wbnin ölümü Akainudan olurdu.

thosy

2 Magma deliği nedir ki diyorsun yani.

O kılıçları topları mermileri yemese bile magma yaralarından zaten hakkın rahmetine kavuşacaktı. Marinefordda Wb Akainu karşılaşmasını bariz şekilde Akainu almıştır neye zorluyorsunuz daha. Arkadan saldırdı olmadı,yerin 7 kat altına gömdü 5 dakika sonra meydanda fink atıyordu. Akainu 2 tane oturttu kafasını ve ciğerini aldı.
WB'yi kim öldürdü muhabbetine girmiyorum. Ama WB vs Akainu'yu nasıl olurda Akainu aldı diyebiliyorsun hayret ediyorum. WB 2 tane geçirdi Akainu'yu yerin dibine soktu. Adam oluşan boşluğa düşerken kımıldayamadi bile yediği saldırının etkisinden. Acı içinde durduğu yerde çığlık attı sadece. WB orada Akainu'yu bırakıp gitti başka yerde dövüşmeye devam ederken öldü. Nasıl olur da Akainu kazandı diyebiliyorsun? 5 dk sonra meydanda fink atıyordu diyorsun da o arada WB 100 kere öldürürdü saldırmaya devam etse. Yapacağı tek şey bisentoya haki yükleyip boğazını kesmek, Akainu kımıldayamıyor bile yerde 2.80 uzanıyor.

Daha sonra Akainu 2-3 dk sonra kalkmayı başarmış delik açmış kurtulmuş şunu bunu yenmiş vb. fark etmez. WB 2 koydu Akainu'yu dağıttı, olay bu. Ha WB ağır yara almadı mı? Aldı. O yaraları almasaydı ölür müydü ölmezmiydi bilmiyorum ama Akainu'dan ağır yara aldı. Ama gördüğümüz kadarıyla WB yaralı ve hasta olarak gelmeseydi(evet şu anki yaşlı haliyle ama hasta ve yaralı değil) Akainu'dan öyle ağır bir yara filan da almayacaktı.

Wbnin akainuya yaptigi harekette ki kucumsemeyi,akainunun WB karsisinda çaresizliğini görmek bu kadar zor olmamali ya.Gerçekten sasiriyorum

[YOUTUBE]2zgsM968eaI[/YOUTUBE]

Şu videoyu bir izleyelim lütfen.

Akainu'nun ifadelerine, hareketlerine falan bakalım.
Özellikle 1:05 deki ifadesine özellikle birkaç kere bakın.

O ifadesinden sonra muhtemelen en güçlü saldırılarından birisini kullanıyor, wb bir dizinin üstüne çöküyor ve hala göğsündeki delikte güçlü bir alev yanmakta.

Fakat o halindeyken bile 2:04 e bakarsanız görebileceğiniz üzere acıyı hiç umursamıyor, ve tek eliyle havaya fırlattıktan sonra attığı yumrukla deyim yerindeyse bildiğiniz "kan alıyor".
Hatta akainu'ya attığı yumruk o kadar güçlü ki, alandaki diğer denizcilerin bile korkulu rüyası olup marineford'u resmen yok ediyor.
Sengoku bile korkuyor bir anlığına görebileceğiniz üzere.

Akainu'nun tek yapabildiği ise yere düşmek. Hatta çatlaklardan aşağıya doğru kayarken acıdan inlemek dışında gözünü bile kırpamıyor.

Başka da mesaj atmam bu konuyla ilgili.

[YOUTUBE]2zgsM968eaI[/YOUTUBE]

Şu videoyu bir izleyelim lütfen.

Akainu'nun ifadelerine, hareketlerine falan bakalım.
Özellikle 1:05 deki ifadesine özellikle birkaç kere bakın.

O ifadesinden sonra muhtemelen en güçlü saldırılarından birisini kullanıyor, wb bir dizinin üstüne çöküyor ve hala göğsündeki delikte güçlü bir alev yanmakta.

Fakat o halindeyken bile 2:04 e bakarsanız görebileceğiniz üzere acıyı hiç umursamıyor, ve tek eliyle havaya fırlattıktan sonra attığı yumrukla deyim yerindeyse bildiğiniz "kan alıyor".
Hatta akainu'ya attığı yumruk o kadar güçlü ki, alandaki diğer denizcilerin bile korkulu rüyası olup marineford'u resmen yok ediyor.
Sengoku bile korkuyor bir anlığına görebileceğiniz üzere.

Akainu'nun tek yapabildiği ise yere düşmek. Hatta çatlaklardan aşağıya doğru kayarken acıdan inlemek dışında gözünü bile kırpamıyor.

Başka da mesaj atmam bu konuyla ilgili.
Saldırıların etkileri istediği kadar yıkıcı olsun bu neyi değiştiriyor. Akainu hiç bir şey olmamış gibi kalkıyor mu? Evet. Wb ölüyor mu? Evet.

Eğer akainu tekrar yüzeye çıktığında wb ölmemiş olsa, akainu öldürürdü wb'i, bb değil.
Bu kadar karışık düşünmeye gerek yok.Oda, Akainu'yu Wb'ye öldürtmemek için yerin altına gönderdi bu kadar basit.Başka bir sebebi yok bu işin.

Bu konunun neyi tartışılıyor? MF savaşının amacı belliydi.Amaç;Wb ve Ace'i öldürtmek,aynı zamanda da Akainu'nun filo amiralliği için yol açmaktı.Olay bu yani.Tutup da Akainu,Wb'yi aldı falan gibi komik cümleler kurmanın da bir manası yok.

Bu kadar karışık düşünmeye gerek yok.Oda, Akainu'yu Wb'ye öldürtmemek için yerin altına gönderdi bu kadar basit.Başka bir sebebi yok bu işin.

Bu konunun neyi tartışılıyor? MF savaşının amacı belliydi.Amaç;Wb ve Ace'i öldürtmek,aynı zamanda da Akainu'nun filo amiralliği için yol açmaktı.Olay bu yani.Tutup da Akainu,Wb'yi aldı falan gibi komik cümleler kurmanın da bir manası yok.
Serideki tüm olaylar için kurgu deriz o zaman. Bir tarafı yüceltirken diğer tarafı da yerin dibine sokmaya gerek yok. Marineford savaşı boyunca wb ve akainu denk çizildi ama başka bir zamanda karşılaşsalar yine denk çizilirdi. Yok wb iki akainuyu alır, üçüncüsünde biraz zorlanır falan demek fazla zorlama kaçıyor.

Hem niye bu konuda tartışılıyo onu da anlamadım, neyse.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık