Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 734: Rommel'in Kasırgası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dragon
Monster chopper vs luffy de senin dediğin gibi olsa, normal geyiğe vuruyor olsa luffy, niye elephant gun kullansın? O ebattaki herşeye elephant gibi birşey yok. Madem normal geyiğe vuruyor, normal yumruk atsaydı? Ama işin aslı öyle değil, canavar halinde çok güçlü ve dayanıklı olduğu için elephant gun a ihtiyaç duyuyor.

Ceasar vs luffy de, luffy normal yumruklarıyla ceasarı döverken, ceasar shinokuni ile birleşiyor devasa boyuta ulaşıyor. Ama Ceasarın orjinal bedeni aynı onda bir değişme var mı, yok. E o zaman neden luffy grizili magnum gibi bir saldırı yapıyor? Madem haki ile dokundum şeytan meyvesini aştım gibi bir durum varsa. Dokunduğu yerde orjinale vuruyorsa neden o kadar uğraşıyor o bazukayı yapıcam diye?

Vista vs mr1 demişsin, vista keser demissin. Zaten burdaki sıkıntı vista kalibresindeki ya da o seviyede haki kullanan adamların das bonesi kesip kesememesi değil. Tashigi seviyesi haki kullananın das bonesi kesip kesemeyeceği.

Logialar için zaten rayleighin açıklamaları var, akışkan vücudu katılaştırıyor haki diye. Ama zoan ve paramecia için durum biraz daha farklı. Zoan mesala vucudu tamamen değiştirip gücünü ve dayanıklılığını arttırıyor. Artık bedenin o güçlenen beden olmuş oluyor. Dolayısıyla haki ile vurduğun zamanda o güçlenen vucuda vuruyorsun, ben böyle düşünüyorum.
kendi kendinin cevabını veriyorsun ama algılayamıyorsun.senin söylevin aslında kendi içinde sana cevap veriyor.diyorsunki monster chopper o formda kalıyor.meselede o.luffy vurdugunda ana beden hasar alıyor,ama vurus diyelimki 3 saniye,sonrasında chopper yine o formda kalıcak.azcık mantık kullan.sen o boyutta biriyle kavga etsen, g2 yle hakili tek yumrukmu atarsın,g3 le tek yumrukmu.o yumrukla luffy öyle bir hasar verdiki,monster formunda kalsa bile chopperin bilinc gitti.

aynısı luccidede oldu,o saldırı hakiliydi kardeşim,kimse bunu inkar edemez.luffy lucciyi sanki leopar meyvesi onu korumuyormus tekkai yokmus gibi dövdü,yere düstügünde lucci hala leopardı ama adamın orjinal bedeni öyle hasar aldıki bir ay komada kalıp,bilinci kapandı.olay bu.senin mantıgını anlıyorum ben haklısında,ama busoshoku haki meyve gücü ne olursa olsun bypass ediyor.zoan olması farketmez,normal vuranda zoana hasar verir,ama hakiyle vuran sanki o adam o meyveyi yememiş gibi hasar verir.

ccde aynı.cc ebatını büyüttü,luffy öncesinde onun orjinal bedenine ulasıp kac tane yumruk attı ? git say bir sürü ama adam dayandı.en sonunda luffy shinokuni ilede birleşince etkilenmemek için dikkat et gerildi ve uzaktan en güçlü g3 saldırılarından birini yaptı.vurduguda shinokuni veya gaz meyvesi degildi,ccnin orjinal bedeniydi.busoshoku haki orda taslasma etkisini bile kırdı.çünkü meyve gücü yada o tip bir seyle gelen hiç bir seyin haki üzerinde tesiri yok.yeterki sen hakini full konsantre koru.

tashigi meselesi;algı hatasına düşme,tashigi daz bonesu onu kesse bile yenemeyebilir.ama bu onu kesebilecegi gercegini degiştirmez.daha yukarılarda bahsettim sadece haki yok işin içinde, fiziksel kuvvete var.öyle olsa luffyi lastik meyvesi yememiş gibi inim inim inleten marigold ve sandersonia luffye yenilmezdi.adam kaba kuvvetle busoshoku kalkanını dagıttı marigoldun ;) busoshokusu yeterli ve konsatre biri hiç haki bilmeyen seytan meyvesi kullanıcısını kagıt niyetine keser...

son cümlende sıkıntı yok sadece eksik.o güçlenmiş vucuda vuruyor ama vurdugu yerde o güçlenmiş vucudu asıp orjinal bedene ulasıyor.

rayleighin sözünü kabul ediyorsun ama diger meyveleri, hemde onlarca örnek varken nasıl kabul etmiyorsun inan aklım almıyor.

o sözü bile anlamamısın, hangi çeviriden baktın hangi ingilizceyi okudun bilmiyorum ama orada rayleighin dedigi su; luffye fiske atıyor, luffy aa acıdı diyor,nasıl oldu ama ben lastigim diyor.rayleighde diyorki;bu yetenegin en kullanıslıgı oldugu durumda bu,seytan meyvelerinin zayıf noktalarına saldırmaya yarar diyor,yani seytan meyvesine sahip bedeni, wikiadaki tanımla by-pass ediyor ve orjinal bedene ulasıyor.ayrıca ekliyor diyorki bu haki türü olarak, onlara karsı savasmanın tek yolu diyor.

sonrasında senin dedigini ekliyor,akıskan bedenlerindeki logialar DAHİ diyor,umarım artık anlarsın... logialar dahi gercek bedenlerinde yakalanabilirler diyor.bir adam bunu niye söyler ? deklarasyonmu istiyorsun e.odadan ? az önce seni gercek bedeninde yakaladım ama logiaları bile yakalayabilirm diyor...hatta kizaruyu yakaladıda...

yani olay bu,ha bu dakikadan sonra ne düsünüyorsun senin fikrin saygı duyarım ama söylenmiş bir seyi bile kabul etmemek cidden ilginc olur,fikrine saygı duyuyorum gerisi sana kalmıs.

Sol taraf fena.
sol tarafı fena yapan sadece issho.ve resmi yapan kişi kurguyu anlamamıs.kurguda issho tam ortada.ve su an karar vermeye calısıyor.yani ne solda ne sagda.görevi geregi shicbukai ve wgye baglı krallıga yardım etmek zorunda.ama ortada bir tuhaflık oldugunu seziyor ve hasırsapkalarda hiç kötülük hissetmiyor.o yüzden issho ortada duruyor.isshoyuda ordan alırsan sol tarafta bir sey kalmıyor.

hatta sag tarafta konmayanlarla sag taraf daha güçlü.su an o arenada dövüse katılan her adam,dofun düsmanı.burgess bile.oyuncaklar normale dönmez diye dof havalı havalı gülüyor,hatta ona kalsa asagıya inişte yok :ehe: ama sugar düştügünde insanların zihinleri allak bullak olucak,dofun maskesi düşücek,tonla güçlü savascı ona karsı olucak.bir denizci amirali halktan yanamı olur, yoksa ülkeyi gasp etmiş,korsandan yanamı ? üstelik shicbukai yetkisini kaldırma hakkı var isshonun.tek sıkıntı dofun dayak yemesi,onuda luffy öyle bir yapıcakki ortalık senlenicek,isshoya kalmıyacak yani :D

Beyler yarın spoiler gelir değil mi ? Artık aksiyon istiyorum vallahi.Pekoms ve Tamago Sunny'e mi dalar,Luffy Dof'a mı dalar bilmem.Aksiyon olsun yeterki.Rebecca hariç her şey kabulüm ama nalet gruptan çıktı istemesek de göreceğiz.Ez şunun kafasını Burgess reis :tmm:

oluruna

Bu haftaki bölümde aksiyon, kan, :at: savaş istiyoruz biri bu isteklerimizi Oda abimize iletebilirmi ? :D :at:

bu hafta çok çabuk geçti gibi geldi bana :D
O kadar bekledikten sonra 1 hafta farkettirmiyor kendini. :ehe:
O değil de çok hareketli bir sayı bekliyorum bu yüzden kesinlikle ''Usopp'un Usoland'ın devrimi görünce ölme hastalığı tuttu'' şeklinde bir sayı mı okuruz? İkilemde kaldım. :ehe:

yani ben anlamıyorum neredeyse 10 hafta arayla geçen bir yıldan sonra 2 hafta manga çıkartma sonra gelen manga bölümüne bak. yahu biraz okuyucunun gönlünü alın tamam her bölüm abidik gubudik kavga olsun bizde istemiyoruz kurgu gelişicek elbet am en azından bu bekleyişin hakkını vericek bir bölüm çıksaydıda bizde beklediğimize değdi deseydik.En azından bir kaç sayfayı renkli yapabilirlerdi. One piece evet güzel konu çizim vs fakat okuyucuya saygı 0 arkadaş , çok başarılı olduğu içinde bu gevşeklik cesareti oradan geliyor

30 bölümde dolu dolu bitireceği arcı 80 bölüme çıkarıyor artık amacı neyse , gereksiz bence ama işte alışkanlık oldu.Okuyucu olarak sadece okurum.

Monkey :D Luffy

30 bölümde dolu dolu bitireceği arcı 80 bölüme çıkarıyor artık amacı neyse , gereksiz bence ama işte alışkanlık oldu.Okuyucu olarak sadece okurum.
adam 5 yılda bitiririm dediği serinin 15 .yılda yarısına gelmiş normal yani :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık