Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 724 Bölüm Yorumları / 725 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yaşlı olması elbet önemli bir faktör hele ki OP serisinde fakat bu adam Roger ile başa baş dövüşen 2 adamdan birisi değil mi? Adamda dünyanın en güçlü paramicia(belki de en iyi meyve) yok mu? Tek eliyle MF'yi neredeyse yıkıyordu. H.haki kullanamadı ama diğer haki türlerini gayet de aktif kullandı. Dünya'nın en güçlü korsanından bahsediyoruz. Bu adam yonkou seviyesinde falan değil. Yonkou seviyesi böyle olmaz. Herif diğer yonkou kaptanlarından 1-2 kademe üstün. Fiziksel olarak zaten yanına yaklaşabilen karakter yok. Ayrıca çukura düşmese gibi bir şey denilemez. O zaman bende yaşlı olmasaydı derim. Çukura düşecekken meyve gücüyle kalkıyor ve hiçbir şey olmamış gibi savaşa devam ediyor . WB'yi anlatırken bunları da es geçmemeni isterdim.
Wb dünyanın en güçlü adamı
Linlin dünyanın en güçlü kadını
Kaido dünyanın en güçlü canavarı
Bunlara bakınca Wb'nin pekte farkı olmadığı bariz. Birde üstüne hastalığı eklersek Wb yonko seviyesinden gerilemiştir diye düşünüyorum.
Fiziksel olarakta Garp Wb'den daha güçlü bence.

E.oda bir karakteri çizerken ''aa bak bu yonkou bunu bundan güçlü buna denk yapmalıyım '' demiyordur , misal adam Akainu'u çizerken neler planlamışsa ona göre rol verir ve güç verir ama kalkıpta ben bunu çizdim Kizaru ile eşit güç veriyorum demez, kimse bilemez bu adamın ne güçte olduğunu , senaryo gerektirirse yonkou indirir , başka bir olay gerektirirse yonkoudan dayak yer , bu seride açıkça E.oda kalem bende derken karakterlere seviye vermek yerine isim verip olaya dahil ediyor.

Açıkça belliki Saka olsun BB olsun çizilirken gelecekle ilgili E.oda daha derin düşünmüş ve güçlerini de ona göre saklıyor yada ayarlıyordur.Kaido içinde aynısı geçerli Linlin içinde.

Artık o yonkou ise bunu kesin döver demenin manası yok.

Forumun padisahi smoker konustumu is bitmistir asin beni. Siz kendi kafanizda kurdugunuz onepiecei yorumlamaya devam edin size gore trolluk ama gercekte dofy bile yener bu morugu kendiniz diyonuz 74 yasinda. Marco bile dio bu kadar yakindan gelen saldiriyi hissedemedi diye squard saldirinca adamin tek iyi yonu meyvesi savunma 0 anca gulleri geri puskurtsun saldirisida nekadar iyise bb nin yuzunde patliyo olmuo akainuda hasar yok. Bidaha grmem zaten senin admin oldugun bu siteye bye
Yaptığın şu yorumların "Ace yaşıyor!!!!" diyen elemandan farkı yok. Dünyanın en güçlü adamı olduğu bizzat serinin yaratıcısı tarafından söylenmiş, bunun üzerine laf konuşmak trollüktür. Senin gibi yanlı düşünen birine ihtiyacı yok zaten bu sitenin. Böyle bir karar almana sevindim.

Yok öyle bir dünya, her zaman demişimdir yine söyleyeyim Shanks yaşlı Wb'yi yenerdi hertürlü.
Oda mangada bize bu adam en güçlü dese de, Akainu Beyazsakalın karşısına hiç tereddüt etmeden çıkabiliyor üstüne adam Luffy'i öldürebilmek için hiç kimseyi takmıyor ama Shanks'ın karşında ise hiçbir şey yapamayıp Luffy'nin peşini bırakmak zorunda kalıyor
tabii ki buna diğer etkenlerde sebep oluyor ama en önemli etken Shanks. Ben beraberlikten yanayım.

Oda mangada bize bu adam en güçlü dese de, Akainu Beyazsakalın karşısına hiç tereddüt etmeden çıkabiliyor üstüne adam Luffy'i öldürebilmek için hiç kimseyi takmıyor ama Shanks'ın karşında ise hiçbir şey yapamayıp Luffy'nin peşini bırakmak zorunda kalıyor
tabii ki buna diğer etkenlerde sebep oluyor ama en önemli etken Shanks. Ben beraberlikten yanayım.
Açıkçası bende dattebayo isimli arkadaşın dediği gibi düşünüyorum shanks bana göre yaşlı wb yi alır dövüşseler hem zaten bi arkadaş belirtmiş üstte bende aklıma takılmıştı kaido ya en güçlü canavar deniyor mesela insanlarda en güçlü wb kaido canavar deniyor belki tüm op evreni için değildir wb nin en güçlülüğü diye düşünüyorum :D

Kalbi teklediği için haoshoku kullanmadığını nerden biliyorsun ? Sbs'de falan mı açıklandı ? Wb'nin savaşta h.k kullanamamasını @Dragon'un çaydanlık ,leğen, göl teorisine bağlıyorum. H.k kullansa boushokusu zayıflayacaktı ve amirallere zarar veremeyecekti bence.

Sol alt köşe.

@CooL

Yahu adam tabi ki karakter tasarlarken serideki güç durumuna göre çiziyor, neye göre çizecek? :D Mangaka karakterini çizer, sonra kurgusunu anlatır, aklındaki güç olgusunda o karaktere yer verir ve bundan sonrasını ona göre şekillendirir. Bu hep böyledir, yani mangaka Fujitora'yı bir sinema karakterine atfen taslak olarak çiziyor, sonra diyor ki bu adamı amiral yapayım. Bunu dediği anda bu adam amiral seviyesindedir, kalkıp filo amiralinden güçlü olmaz yahut yonkolardan. Demem o ki, mangaka aksini çizene kadar herkes gönül rahatlığıyla Yonkolar onu bunu döver ezer keser diyebilir, niye diyemesin. :D
Benim demek istediğim sırf Sakazuki 2 yıl önce amiraldi diye hala o seviyede diyemem, belliki adam sıyrıldı diğerlerinden rolü fazlalaştı buna göre gücüde arttı , yani karakterlerin gücü hiçbir zaman sabit değil , rolü büyük olana konumu gereği büyük rol verilir, amiral yonkou yenemez belki ama filo amirali olan adamı ben sırf eskiden amiraldi diye şimdi de yonkou yenemez gözüyle bakmıyorum.
Yonkouları görmek lazım neler yapabileceklerini şu an için serideki en güçlü 4 isimler.

Açıkçası bende dattebayo isimli arkadaşın dediği gibi düşünüyorum shanks bana göre yaşlı wb yi alır dövüşseler hem zaten bi arkadaş belirtmiş üstte bende aklıma takılmıştı kaido ya en güçlü canavar deniyor mesela insanlarda en güçlü wb kaido canavar deniyor belki tüm op evreni için değildir wb nin en güçlülüğü diye düşünüyorum :D
Bende en güçlü adam Shanks olsun istiyorum ama istemekle olmuyor işte. Oda bize en güçlü insan Beyazsakal dediyse yapacak bir şey yok, ben Kaidoya '' En güçlü canavar'' denilmesinin sebebini adamın acımasızlığına yada canavarımsı bir meyvesi olduğu için o lakabı aldığını düşünüyorum yani bu adam kökünde insansa Beyazsakaldan güçsüzdür. Ama Shanks için beraberlik diyorum:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık