Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2018 FIFA Dünya Kupası

Kupayı kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    134
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu Var saçmaşığını bana savunmayın. Söz de kural da pozisyon Var ile izlendiğin de sarı kart vermek yasak fakat dün Ronaldo'nun pozisyonun da haken ya kırmızı veriçekti ya da bişey yok devam diyecekti ama sarı verdi. Yok kural varmış, yok böyleymiş geçin bunları.
İlk aklıma Suudi Arabistan-Mısır maçı geldi.

Aynı durum NBA'de de var mesela. Faul var mı diye ekrana gidemezsin ama tahditli alanda mı değil mi diye gidip bakmışken diğer şeylere de bakabilirsin. Bu da gayet normal, her şeye ekrana gidemeyeceğin için böyle ortasını bulmuşlar. Oyundaki adaletsizlikleri azaltma yolunda atılmış olumlu bir adım olduğu için VAR'ı %100 destekleyenlerdenim. Zamanla kurallar daha iyileştirilecek ve hatta bazı diğer kuralların da değişmesine öncülük edecektir. Beğenmeyebilirsin gayet ama aşırı ve desteksiz tepki gösteriyorsun.

İyi ki VAR var yav.:D:D:D

Aynı durum NBA'de de var mesela. Faul var mı diye ekrana gidemezsin ama tahditli alanda mı değil mi diye gidip bakmışken diğer şeylere de bakabilirsin. Bu da gayet normal, her şeye ekrana gidemeyeceğin için böyle ortasını bulmuşlar. Oyundaki adaletsizlikleri azaltma yolunda atılmış olumlu bir adım olduğu için VAR'ı %100 destekleyenlerdenim. Zamanla kurallar daha iyileştirilecek ve hatta bazı diğer kuralların da değişmesine öncülük edecektir. Beğenmeyebilirsin gayet ama aşırı ve desteksiz tepki gösteriyorsun.
VAR konusunda aynen katılıyorum.

Öncelikle Mısır maçın da 2 penaltıyı da hakem direk verdi Var'lık olay olmadı. Bizi NBA kuralları ilgilendirmez. Var'ı uygulayaçaksan kurallarına da uygulayaçaksın. Sen bana bu işin kuralı nizamı var dedin ben de kural var ama uygulanmıyor dedim. Var sistemi iyi uygulanırsa zaten sıkıntı yok. Var hakemi pozisyonu izlediğin de eğer verilen karar yanlış degilse maçın hakemini çağırmıyor. Eğer Var hakemi verilen karardan farklı düşünüyorsa maçın hakemini izlemeye çağırıyor fakat son karar maçın hakemin de. Cüneyit'i penaltıyı vermedi Var hakemi de penaltı olmasaydı zaten Cüneyit'i çağırmıçaktı bile onu anlatmaya çalışıyorum. Nijerya'nın penaltsını Cüneyit yedi Var hakemi penaltı oldğunu düşündüğü hal de. Ben de diyorimki Doğru karar verilmicekse Var neden var ? Sen konuyu başka yerlere getiriyosun.

Öncelikle Mısır maçın da 2 penaltıyı da hakem direk verdi Var'lık olay olmadı. Bizi NBA kuralları ilgilendirmez. Var'ı uygulayaçaksan kurallarına da uygulayaçaksın. Sen bana bu işin kuralı nizamı var dedin ben de kural var ama uygulanmıyor dedim. Var sistemi iyi uygulanırsa zaten sıkıntı yok. Var hakemi pozisyonu izlediğin de eğer verilen karar yanlış degilse maçın hakemini çağırmıyor. Eğer Var hakemi verilen karardan farklı düşünüyorsa maçın hakemini izlemeye çağırıyor fakat son karar maçın hakemin de. Cüneyit'i penaltıyı vermedi Var hakemi de penaltı olmasaydı zaten Cüneyit'i çağırmıçaktı bile onu anlatmaya çalışıyorum. Nijerya'nın penaltsını Cüneyit yedi Var hakemi penaltı oldğunu düşündüğü hal de. Ben de diyorimki Doğru karar verilmicekse Var neden var ? Sen konuyu başka yerlere getiriyosun.
Sen neden VAR hakeminin düşüncesini tek doğru olarak alıyorsun onu anlamadım. Ayrıca VAR hakemi değil de hakemleri demeliyiz orada bir sürü hakem var, artık bir tanesi hakemi uyarma gereği duyarsa iletişime geçmelerine yetiyor mu bilemiyorum. Ayrıca hangi kural uygulanmıyor?

Sen neden VAR hakeminin düşüncesini tek doğru olarak alıyorsun onu anlamadım. Ayrıca VAR hakemi değil de hakemleri demeliyiz orada bir sürü hakem var, artık bir tanesi hakemi uyarma gereği duyarsa iletişime geçmelerine yetiyor mu bilemiyorum. Ayrıca hangi kural uygulanmıyor?
Ordaki hakemlerin de başın da İtalyan hakem vardı son kararı o veriyo. Yukarı da alıtı yapmışsın işte Ronaldo'nun sarı kart pozisyonu. Kurallara göre Var izlenen pozisyon sarı kart veremez diyor ya devam ettirecek ya da kırmızı vericek dün Ronaldo'nun pozisyonu da Var'da izledi sarı kart verdi. E hani sarı kart verilmiyodu.

@yyolcu Ayrıca kendi fikrimi de söyliyeyim aşırı tenpolu maçlar da Var izlicem diye tenpo'yu bitirirsin. Hatta tenpo'nun yükselmesini istemeyen takım Var sistemini kullanaçaktır ileri de. Var bence de olsun ama çok eksiği var şu durum da. Hakemin izlemeye gitmesi saçmalık zaten izleyen kişiler penaltıysa söyle kulaklıkla veya kırmızıysa işte.

Ordaki hakemlerin de başın da İtalyan hakem vardı son kararı o veriyo. Yukarı da alıtı yapmışsın işte Ronaldo'nun sarı kart pozisyonu. Kurallara göre Var izlenen pozisyon sarı kart veremez diyor ya devam ettirecek ya da kırmızı vericek dün Ronaldo'nun pozisyonu da Var'da izledi sarı kart verdi. E hani sarı kart verilmiyodu.
Benim bildiğim sarı kartlık pozisyonda VAR'a başvurulumaz. Penaltı pozisyonunda ekrandan tekrar izlediğinde kendini atmışsa eğer yine ona kart veremezsin. Kırmızı kartlık pozisyonda ekrana başvurduğundaysa sarı karta hükmedebilirsin. Yani her şeyi geçtim sırf bundan bütün VAR'ı çöpe atman çok adaletsiz :) Benim gördüğüm tek sorunsa, bir başlama vuruşu geçtikten sonra VAR ile önceki pozisyona bakamıyorsun. İspanya bunun sayesinde haksız bi gol attı mesela. Bunun düzeltilmesini isterim. Onun dışında zamanla ve teknolojinin de gelişmesiyle çok daha iyiye gidecektir bu yeni sistem.

Ve benim için futbolda en önemli şey de, oyuncular kötü niyetli ve faul almak için çok kolay kendini yere bırakıyor bu da oyun zevkini öldürüyor, hakemlerin işlerini zorlaştırıyor ve de oyunu geriyor. Her türlü zarar. Şimdi VAR ile hakemlerin gözünden kaçan fauller de artık verildiği için verilen penaltı sayısı çok arttı mesela. Belki hep beklediğim fiziksel mücadeleye daha çok izin veren, kendini yere bırakmaya sıfır tolerans gösterecek kural değişikliklerine VAR bi kıvılcım olabilir. Ben de tekrar Premier Lig dışında bir şeyler izlemeye başlarım o zaman.
@yyolcu Ayrıca kendi fikrimi de söyliyeyim aşırı tenpolu maçlar da Var izlicem diye tenpo'yu bitirirsin. Hatta tenpo'nun yükselmesini istemeyen takım Var sistemini kullanaçaktır ileri de. Var bence de olsun ama çok eksiği var şu durum da. Hakemin izlemeye gitmesi saçmalık zaten izleyen kişiler penaltıysa söyle kulaklıkla veya kırmızıysa işte.
Dediğim gibi zamanla geliştirilecektir bu uygulama. Ki VAR'ı da bi kenara bırakırsak 90 dakikada topun oyunda kalma süresi zaten oldukça düşük, VAR'dan önce suçlanacak çok şey var bu konuda.

Brezilya'nın da bi farkı yok ki bence :( Favori takımlardan iyi oynayan da güzel oynayan da yok şu ana kadar.
Favorileri bilmem ama Belçika ve İngiltere zevk verdi şuana kadar bir Ronaldo'cu olarak Portekizi istiyorum. Brezilya çok iyi oynadıgından değilde adıyla kazanabilecek bir takım rakibe isim korku salıyor adamlar Futbol'un D. si konumunda o yüzden finale kadar Portekize bulaşmalarını istemiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık