Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] 2 Fark

Şimdi size Teach'in karanlığının aslında ne anlama geldiğini anlatacağım. Anlamayanında kendi bileceği iş.

1. Su: Suya düşen meyve kullanıcısı bilincini kaybeder. Dibe doğru batar. Ancak meyve güçleri kalır. Nojiko ve Gen, Luffy'nin boynunu suda uzatmışlar, Robin gözlerini su altında kullanabilmiştir.

2. Kairouseki: Temel olarak su ile aynı işlevi görsede daha yaygın kullanım alanı vardır. Kairouseki'den bir kelepçe meyve güçlerini yok etmez. Sadece meyve sahibi gücünü kullanamaz. Örneğin Luffy'e bu kelepçeden takıp, bir tarafını çekerseniz uzar. Ya da Buggy kesilir. Ancak güç sahibi kullanamaz. Kairouseki bir kafeste de aynı durum söz konusudur. Kafesin demirlerine yaklaşmadıkça kişi güçlerini kullanabilir. Demire değerse de sadece bilincini kaybeder. Ancak meyve güçleri yerinde kalır.

3. Yami Yami no Mi: Bu güç üstteki ikisinden tamamen farklıdır. Diğer faktörler sadece meyve kullanıcısının, kendi gücünü kendi başına kullanmasını engeller. Yami Yami no Mi ise meyve gücünü iptal eder. Yani Teach'in yakaladığı kişi kendi öz haline döner. Kairouseki takılı Buggy, normal olarak kesilir. Ancak Teach'in tuttuğu Buggy'i keserseniz ölür.

Umarım açıklayıcı olmuştur.
Bu durumda kelepçe takılmış bir logianın hakisiz kesilememesi gerekir. Yada Kizaruyu suya atıp silahla vursak mermi içinden geçip gidecek mi?

Yoğunluk farkı diyorum kaç mesajdır. Robin de aynı kelepçeler ile yürüyebiliyordu. Luffy falan o deniztaşı zincirlerle bağlandıklarında, konuşabiliyordu. Deniztaşı çok yoğun olduğu takdirde bayıltıyor.
Chill, boss. Ben senin dediklerinin aksine bir şey demedim. Millet herkeste aynı yorgunluk bayılma etkisini göstermiyor dediler. Ben de örnek verdim.

Bu durumda kelepçe takılmış bir logianın hakisiz kesilememesi gerekir. Yada Kizaruyu suya atıp silahla vursak mermi içinden geçip gidecek mi?
Logiaların olayı biraz farklı, o sebepten onlar aynını yapamaz.

Logia'ların iki hali var, insan halleri, elemente dönüştükleri halleri. Akainu sürekli magma olarak gezemiyor bu sebepten, çünkü bulunduğu ortama zarar verirdi, kendi istememesine rağmen. Ace içinde aynısı geçerli, Aokiji içinde geçerli, Kizaru'da sürekli ışık olsa kimse onunla düzgün bir şey konuşamaz, milletin gözünü bozardı.

Luffy ise hep lastik, bu sebepten su altında bile hali değişmedi.

Ama Logialar aynı durumda vücutlarını değiştiremeyeceklerinden ötürü, yani su altında veya kairoseki temasında gerçek bedenlerinde kalmak zorundalar, haliyle logialar için durum farklı oluyor.

Logiaların olayı biraz farklı, o sebepten onlar aynını yapamaz.

Logia'ların iki hali var, insan halleri, elemente dönüştükleri halleri. Akainu sürekli magma olarak gezemiyor bu sebepten, çünkü bulunduğu ortama zarar verirdi, kendi istememesine rağmen. Ace içinde aynısı geçerli, Aokiji içinde geçerli, Kizaru'da sürekli ışık olsa kimse onunla düzgün bir şey konuşamaz, milletin gözünü bozardı.

Luffy ise hep lastik, bu sebepten su altında bile hali değişmedi.

Ama Logialar aynı durumda vücutlarını değiştiremeyeceklerinden ötürü, yani su altında veya kairoseki temasında gerçek bedenlerinde kalmak zorundalar, haliyle logialar için durum farklı oluyor.
Bu durumda bir logiayı farketmezse hakisiz de yaralayabilmemiz gerekirdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık