Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1114 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Katılıyorum ama bu forum yeni insanlara biraz kapalı. Hep birbirini tanıyan insanlar birbiriyle yazışıyor. Bazen ben bazen yeni isimler görüşümüzü yazınca saçma bulurlarsa “saçma” “sen bir daha yazma” gibi saçma şeyler söylüyorlar. Bir iki kere bana da denk geldi. Bu yetkiyi kim veriyor bilmiyorum ama bunun söylenmesi az da olsa insanda şevk kırıyor ve üzüyor.
Ben ilk geldiğimde kim ciddi kim makarasına kapışıyor bilmiyordum tartışmalarına dahil olunca linçleniyordum.Şimdi @RedTeroR ve @Alpamis kapışmalarını bilmeyen biri yanlış anlar ama olayı bilenler makarasına bakar.Onun harici saçma sen bidaha yazma gibi söylemlerde bulunanı ben pek denk gelmedim veya görmedim.

Soy adı önemliymiş diyor yok reis önemli değil xD

Soy adı demek soyun demek zaten 600 yıl önce olsa ne olur 1000 yıl önce olsa ne olur.

İyice balataları yağladınız ha.
Ataerkil odaklı düşünmek yerine gen odaklı düşünürsek sonuca çıkarız. Sana göre Portgas D. Ace koca bir yalan yaşıyor olabilir anasının soy adını aldığı için ama bizim kast ettiğimiz sülalenin adı değil genetik.

Ataerkil odaklı düşünmek yerine gen odaklı düşünürsek sonuca çıkarız. Sana göre Portgas D. Ace koca bir yalan yaşıyor olabilir anasının soy adını aldığı için ama bizim kast ettiğimiz sülalenin adı değil genetik.
Tamam da adam genlerini inkar etmiyor? Soylu değil diyor, soyluluk genle mi ilgili?

Haa Red aksini iddia ediyorsa da bizi ateşe attı. :(

Tamam da adam genlerini inkar etmiyor? Soylu değil diyor, soyluluk genle mi ilgili?

Haa Red aksini iddia ediyorsa da bizi ateşe attı. :(
Ben ağalık paşalık beylik gibi bir şey ithaf etmiyorum Zoro'ya. Güçlü bir aileden gelen genetiğin onu güce yatkın yaptığından bahsediyorum. Monkey soyundan gelenler kral mı? Biri denizci olmuş rütbe almış diğeri ordu kurmuş başa geçmiş. Tamam @RedTeroR şu tiple akraba görmek istemeyebilir Zoro'yu

Ama genetik bağları güçlü olmasında etkili değil denilemez.

Katılıyorum ama bu forum yeni insanlara biraz kapalı. Hep birbirini tanıyan insanlar birbiriyle yazışıyor. Bazen ben bazen yeni isimler görüşümüzü yazınca saçma bulurlarsa “saçma” “sen bir daha yazma” gibi saçma şeyler söylüyorlar. Bir iki kere bana da denk geldi. Bu yetkiyi kim veriyor bilmiyorum ama bunun söylenmesi az da olsa insanda şevk kırıyor ve üzüyor.
Merak etme alışırsın şimdi yine iyi forum. 10-15 yıl önce çok kötüydü adamlar nicke bile takıp eleştiriyorlardı:)

Bugün soylu değil yarın o kan bağı ortaya çıkar soylu olur. Şu an tayfada soylu kimse yok bu bakış açısıyla ki öyle.:D
Olmaz. Wano'yu geride bırakıp gelmişler, East Blue köyüne... Burada köylü birisiyle evlenmişler kaç kuşaktır böyle gidiyor. Babası Roronoa diye bir köylü. Sen soylu diyorsun.

Ayrıca evet, teknik olarak kimse soylu değil. Çünkü bu evrende mutlak soylu olmak için Kutsal Ejder olman gerekiyor, ki onlar içinde bile kast sistemi var. Charlos'un soyu ile Fingarland soyu denk değil.

Ben ağalık paşalık beylik gibi bir şey ithaf etmiyorum Zoro'ya. Güçlü bir aileden gelen genetiğin onu güce yatkın yaptığından bahsediyorum. Monkey soyundan gelenler kral mı? Biri denizci olmuş rütbe almış diğeri ordu kurmuş başa geçmiş. Tama @RedTeroR şu tiple akraba görmek istemeyebilir Zoro'yu

Ama genetik bağları güçlü olmasında etkili değil denilemez.
O zaman neyi tartışıyorsunuz yaw? :D Red'le ben konuşurken Ryuma'nın gücünü falan kabul ediyordu. Haa ama Luffy'de, Garp ve Dragon varken Ushimaru da var denmesi komik. Daha doğrusu soyun güçlü olduğunu belirtince bozulmak tuhaf. Çok normal güçlü isimlerin olması. Önemli olan bu potansiyeli çalışarak çıkarmak, mesela Doflamingo o çocukluğu yaşamasa güçlü olmayacaktı belki de hiç. O da potansiyelini çıkartmış.

O zaman neyi tartışıyorsunuz yaw? :D Red'le ben konuşurken Ryuma'nın gücünü falan kabul ediyordu. Haa ama Luffy'de, Garp ve Dragon varken Ushimaru da var denmesi komik. Daha doğrusu soyun güçlü olduğunu belirtince bozulmak tuhaf. Çok normal güçlü isimlerin olması. Önemli olan bu potansiyeli çalışarak çıkarmak, mesela Doflamingo o çocukluğu yaşamasa güçlü olmayacaktı belki de hiç. O da potansiyelini çıkartmış.
Red kelime oyunu yapıyor Zoro'nun gücüne halel getirmemek için :ehe:

Ataerkil ne len ?

Bir kültür gösterse kadından soy devam eden orada da kadından devam eder derim. Kafayı mı yedin yav. Zorunuza gidiyor diye mantığınızı da devre dışı bırakıp hikaye anlatmaya başlıyorsunuz.

Bak ilkokul birinci sınıf seviyesi anlatıyorum.

Soy farklıdır.
Kan bağı farklıdır.

İki taraftan yani hem anneden hem babadan soy devam ettirirsen 900 yıl önceki adam için bütün Wano, ryumanın torunu olur.

Bunu da anlayamayacaksan bir şey demiyorum daha sana xD

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık