Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1114 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Roger ile Luffy benziyordu çünkü Nika retcon. 2 yıl önceki pek çok olayın geçerliliği yok artık.
Yani şu saatten sonra Luffy, Nika ile benzetilecek o yüzden Vegapunk, Nika ile ilgili bir şeyler anlatırken g5 halinde savaşan Luffy gösteriliyor yani nika.
Bu bölümle öğrendiğimiz tek şey ilk korsanın da Nika meyvesine sahip olduğu, Nika meyvesi olmasının sebebinin de Elbafın tanrısı olduğu geri kalan her şey laf.
İşin özeti Elbaf'ın Nika diye bir tanrası var, joyboy denen elemanın gücü de bu tanrının gücü.

Elbafın tanrısı daha önce yaşamış biri mi yoksa hayallerinden çıkan bir figür mu bu hayaller yüzünden mi meyve oluştu vesaire daha belli değil.
Mesele sadece Luffy-Roger benzerliği değil ki. Diğer D. mensupları da ortak taraflara epeyce sahip. Elbaf tanrısı Nika aynı zamanda Joy Boy ama G4 Luffy'de Wano'dan Bilge kral Myo. Kadim kültürlerden potpori yapmış ama toparlayamadı Oda bey.

Mesele sadece Luffy-Roger benzerliği değil ki. Diğer D. mensupları da ortak taraflara epeyce sahip. Elbaf tanrısı Nika aynı zamanda Joy Boy ama G4 Luffy'de Wano'dan Bilge kral Myo. Kadim kültürlerden potpori yapmış ama toparlayamadı Oda bey.
Ne diyorsun yani ? Oda her kabileye bir tane Nika mı gönderdi :oleyo2:

Daha önceki Nika kullanıcıları da gear 2 ve 4'ü yapıyorlardı falan mı xD
Alapmış'ı öldürmek mi istiyorsun :hhh:

Joyboy'dan önce hiç kimse mi "bi denize açılayım, kanunlardan bağımsız bir macera hayatı yaşayayım" dememiş yav. Hem de öyle robot falan yapacak kadar gelişmiş toplumlar varken. Merak ettim Oda bunu nasıl bağlayacak acaba.

Ne diyorsun yani ? Oda her kabileye bir tane Nika mı gönderdi :oleyo2:

Daha önceki Nika kullanıcıları da gear 2 ve 4'ü yapıyorlardı falan mı xD
Alapmış'ı öldürmek mi istiyorsun :hhh:
He he aynen, Oda her eve bir Nika sözüyle çizdi mangayı :D Oda'nın başka bir sıvamasına atıf yaptım ben. Adam antik krallıkta Joy Boy idi ama Elbaf Tanrısı'nın adıyla anılan meyveyi kullanıyordu demek istiyorum. Ne hikmetse aynı meyveyi kullanan Luffy'nin G4 formu da Wano'nun bilge kralı Myo'ya benziyor. Hani Zoro'nun Shimotsukilere benzemesi gibi :ehe: Oda bulamaç etti diyorum.

Doğal olmayan depremlerin sebebi meyve değil. Ayrıca meyve gücüyle deprem yapabilecek kişilerin ortaya çıkartabileceği güç aynı değil. WB fiziksel olarak insan üstünün üstüne çıkan bir azman olduğu için meyvesinin de gücü katlanarak artıyor. Luffy'nin meyvesini belki 800 yıl içinde yiyen vardır ama uyandıracak kapasitede kimseye rastlanılmamış. Bu nasıl Luffy'nin bireysel çabası sayesinde ise o da WB'nin sayesinde katlanan bir güç.
Buna sebep olabilecek ne gördük de deprem değil diyorsun. Şu an için en büyük aday Gura Gura. Bu arada şu koyulaştırdığım kısıma dair en ufak bir ima olmadı. Teach'in yer yemez WB kadar deprem yapması da senin dediğinle çelişiyor.

Nika'cılar büyük darbe yedi. Joy Boy kullanıcısıdır dedik kaç kere bu meyvenin. Nika bakalım ne çıkacak. Elbaf ile ilişkili çıkması dev olduğu anlamına geliyor gibi. Meyvelerin kökeni muhabbeti önemli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık