Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1114: İkarus'un Kanatları

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 75 47.8%
  • Orta

Kullanılan: 52 33.1%
  • Kötü

Kullanılan: 30 19.1%

• Kullanılan toplam oy
    157
azrail ile burun buruna gelen karakter bile 1 haftada zımba gibi olurken, kuzan'ın hâlâ yaralı olduğuna kim inanır? yeni bir görev yazmasınlar diye bandajları çıkartmamış ve iki hafta istirahat yazdırmış kendine.

Joyboy luffy gibi köyün birinde yaşayan normal birisi lastik meyvesini bir şekil yemiş takılıyor ortalıkta. Deniz kenarında denize bakıyor acaba denizlerde ne var diye merak ediyor, bir ada parçasının onu sınırlamasını istemiyor "özgür" olmak istiyor.

Joyboy kardeşimize antik krallıktaki rahatlık batınca tabi kendisi denize açılıyor, denize açılınca keşifler vs yapıyor, adı korsan olarak anılıyor ve dünya tarafından bilinmeye başlıyor.

Joyboy tüm dünyayı gezdikten sonra eli boş gelmiyor tabi bazı fikirleri var bu arkadaşın. Çıkıyor ben bu dünyayı değiştirebilirim vs diyor, işte one piece projesi teorisi muhabbetine zaten antik krallık teknoloji olarak ilerde imkan vs hepsi var, aklındakileri dökülüyor, peki nedir bu Joyboy'un derdi neyi değiştirmek istiyor?

One piece dünyası biliyorsunuz 4 parça denizden oluşuyor bi yüzük şeklinde red line dediğimiz kara parçası var bir de calm belt dediğimiz denizleri birbirinden ayıran bir garip coğrafik olayları var, ayrıca çeşitli bölümlerde de vurgulandı, bazı yerlerin hava olayları iklimi vs pek yaşanılabilir yerler değil. Joyboy tabi başka derdi kalmayınca bunları kafaya takmış olmalı ki bir tane proje yapmış. Demiş ki dünya niye 4 parça olsun hadi bunu tek parça yapalım (One Piece)

Joyboy çıkıyor dünyanın karşısına projeyi anlatıyor diyor ki üç tane silah yapalım, birincisi pluton ile red line'ı önce bi dağıtalım ordan denizler bi birleşsin, ikincisi poseidon ile calm beltı dağıtalım ordan da denizler birleşsin (All Blue) son olarak da uranus ile gökyüzünü kontrol altına alalım saçma sapan iklimler oluşmasın dünyanın her yeri yaşanılabilir olsun yani dünya tek parça olsun. Tabi başka detaylar da vardır burda ana alevin yakıt olması gibi de onlara girmiyorum teknolojik detaylar. Bu üç silah yapılıyor günün sonunda.

Dünya yuvarlaktır diyen Galileo'nun kilise tarafından günahkar ilan edilerek idam edilmesi gibi Joyboy'un bu projesine de özellikle red line'ın en yüksek kesiminde yaşayan şahıslar manzaralarının bozulacak olması işlerine gelmemiş dünya oyuncak mı kardeşim sakın ola değiştirmeye kalkma çok büyük günah demişler. Bunların başında da İmu var tabi. İmu bacımız da bir kampanya başlatıyor, bu Joyboy kafirine karşı bana katılanlara Red Line'ın en manzaları lokasyonlarından villa vereceğim sözü ile topluyor krallıkları yanına ve karşı ayaklanma başlatıyor, sonrası da artık nasıl çirkeflikler döndüyse oralar Oda'nın bileceği iş karanlık yüz yıl olayı yaşanıyor.

Karanlık yüzyılda yaşanmış olabilecek bazı olaylar oluyor tabi uranüs imu tarafından ele geçiriliyor ve imu bu silahı denizleri yükselterek antik krallığın yenilmesi için kullanıyor.

Joyboy bakıyor böyle olacak gibi değil en iyisi ben bu fikirlerimi yazıya dökeyim de yarın bir gün bir delikanlı benzer bir güdüyle dünyayı dolaşırsa benim yapamadığımı belki yapar başlıyor fikirlerini yazmaya tabi bunları herkesin de okumasını istemiyor niye? çünkü İmu ve yandaşları bu yazıları ele geçirirse onları ortadan kaldırır benim proje de güme gider diye bir takım çakallıklarla bu projeyi yazdığı cisimleri dağıtıyor bir bulmaca edasıyla dünyanın çeşitli yerlerine.

Evet ana hikayenin bu şekilde olacağını düşünüyorum diğer olayların çok bir esprisi olduğunu düşünmüyorum.

Fena değil ben iyi buldum. Ama hatırladığım nefertari lili ponelerin dünyaya dağılmasından sorumlu tutulmuştu.
Joyboy bakıyor böyle olacak gibi değil en iyisi ben bu fikirlerimi yazıya dökeyim de yarın bir gün bir delikanlı benzer bir güdüyle dünyayı dolaşırsa benim yapamadığımı belki yapar başlıyor fikirlerini yazmaya tabi bunları herkesin de okumasını istemiyor niye? çünkü İmu ve yandaşları bu yazıları ele geçirirse onları ortadan kaldırır benim proje de güme gider diye bir takım çakallıklarla bu projeyi yazdığı cisimleri dağıtıyor bir bulmaca edasıyla dünyanın çeşitli yerlerine.

Evet ana hikayenin bu şekilde olacağını düşünüyorum diğer olayların çok bir esprisi olduğunu düşünmüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık