Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1114: İkarus'un Kanatları

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 75 48.1%
  • Orta

Kullanılan: 52 33.3%
  • Kötü

Kullanılan: 29 18.6%

• Kullanılan toplam oy
    156
bölümün adı neden ikarusun kanatları
yunan mitolojisinde ikarus diye bir lavuk var. babası olan deadalus ile birlikte bir kulede hapis yatıyorlar. ikarus'un babası bir bilim insanı ve kulenin camlarına tüneyen kuşların kanatları ile balmumunu karıştırarak kanat yapıyor.

ikarus babasına diyor ki kanatları ver de iki tur atam denizin üstünde. babası da tamam at ama çok yükselme, güneşe çok yaklaşırsan balmumu erir ve denize düşersin diyor. sonra ikarus başlıyor uçmaya ama uçmanın hazzı ile babasının öğüdünü unutuyor. yükseldikçe yükseliyor ve kanatlar eriyor haliyle. ikarus da boğularak ölüyor xd xd.

oda bu mite gönderme yapmış vegapunk üzerinden. vegapunk diyor ki bilgiye açtım ve gorosei'nin lafını dinlemedim. gizli gizli araştırmalar yapınca sonum ölüm oldu. tıpkı ikarus gibi.

Son düzenleme:
bölümün adı neden ikarusun kanatları
Vega geçmişi araştırırken bu yüzden kadimler tarafından hedef alınacağını biliyor. Bu günah tanrıların sırlarını açığa çıkarıp itibarını zedelemek olduğu için kadimler onu öldürüyor. Hikayeyi biliyorsundur zaten özetle ikarus diye bir çocuğa babası bir labirentten kaçsın diye mumla yapıştırılmış tüyden kanatlar yapıyor. Çocuk uçabilmenin verdiği özgürlük hissiyle kontrolü kaybedip güneşe yakın uçup mumları eritip düşüp ölüyor. Sanki hezarfene de aynı tarife uygulanmıştı gibi duymuştum bir yerden. İnsan uçar mı, uçacak olsa yaradan öyle yaratırdı denip cezası veriliyordu. Aynı hikaye.

yunan mitolojisinde ikarus diye bir lavuk var. babası olan deadalus ile birlikte bir kulede hapis yatıyorlar. ikarus'un babası bir bilim insanı ve kulenin camlarına tüneyen kuşların kanatları ile balmumunu karıştırarak kanat yapıyor.

ikarus babasına diyor ki kanatları ver de iki tur atam denizin üstünde. babası da tamam at ama çok yükselme, güneşe çok yaklaşırsan balmumu erir ve denize düşersin diyor. sonra ikarus başlıyor uçmaya ama uçmanın hazzı ile babasının öğüdünü unutuyor. yükseldikçe yükseliyor ve kanatlar eriyor haliyle. ikarus da boğularak ölüyor xd xd.

oda bu mite gönderme yapmış vegapunk'ın ağzından. vegapunk diyor ki bilgiye açtım ve gorosei'nin lafını dinlemedim. gizli gizli araştırmalar yapınca sonum ölüm oldu. tıpkı ikarus gibi.
peki bu hikayedeki daidalus da vegapunk mı???
Vega geçmişi araştırırken bu yüzden kadimler tarafından hedef alınacağını biliyor. Bu günah tanrıların sırlarını açığa çıkarıp itibarını zedelemek olduğu için kadimler onu öldürüyor. Hikayeyi biliyorsundur zaten özetle ikarus diye bir çocuğa babası bir labirentten kaçsın diye mumla yapıştırılmış tüyden kanatlar yapıyor. Çocuk uçabilmenin verdiği özgürlük hissiyle kontrolü kaybedip güneşe yakın uçup mumları eritip düşüp ölüyor. Sanki hezarfene de aynı tarife uygulanmıştı gibi duymuştum bir yerden. İnsan uçar mı, uçacak olsa yaradan öyle yaratırdı denip cezası veriliyordu. Aynı hikaye.
peki güneş ve ateş tanrılarına bağlayabilir miyiz kral.

Bayağı önemli mevzular dönüyor. Keşke 35 yıl önce çıkardığı bir bölümün kapak sayfasında gönderme yapmak yerine seriye yavaş ama sağlam adımlarla ilmek ilmek işlemiş olsaydı bu hadiseleri. Zıkkım arc bitsin de baştan okuyup güncele gelelim.
hayır bi de saçma olan, bomboş hiçbi ilerleme ve hikayeye katkısı olmayan şeyleri uzatarak zaman da kazanıyor. yine de kurguya şıraks diye bişey sokuyor. lan hadi biz japon değiliz, bağzı mitlerini ve farklı kahraman hikayelerini bilmiyoruz diyelim. e yine yarım yamalak birleştiriyor her şeyi. bundan 50 sene önce çıkmış kurgulara bak kültleşmiş eserlere bak bi de buna bak ya

peki bu hikayedeki daidalus da vegapunk mı???
bu hikayedeki deadalus dünya hükumeti. ikarus da vegapunk oluyor haliyle.

ikarus'a imkanlar sağlayan ve neleri yapıp neleri yapamayacağını söyleyen deadalus.
vegapunk'a imkanlar sağlayan ve neleri yapıp neleri yapamayacağını söyleyen dünya hükumeti.

Chocho ve dedeyi sanırım kapak hikayesinden beri görmemiştik, eski bir dosta uğramak gibi oldu, seri başlarda duygusal konuları, daha sık işlerdi ve daha farklı konseptler bulunuyordu beni de seriye başlamaya iten buydu sanki tüm masalları tek bir yerden okuyorduk bu zamanla yitirildi hikaye de işleniş açısından monotonlaştı ki bu kadar uzun bir seride normal buluyorum... Sonuçta son düzlükteyiz genel kanının aksine ben başlarda aldığımız tada ulaşacağımızı umuyorum, hafif tempolu yavaş ve sancılı olacaksa da (ne mutlu biriktirip okuyabilenlere) . Bu arada luffynin topmana zarar verememesinin ardında başka bir sebep çıkacaktır. Bu panellerde hep gözlerindeki bakışlar öne çıkıyor, meyvelerinin özel yetenekleriye ilgilidir herhalde. Luffy her zaman rakiplerinin yenmenin bir yolunu bulmuştur...

Pizarro Red Line'ı komple kontrol edebilir mi acaba. Dof'un Red Line'ı ve kutsalları hedef alıp her zaman daha yükseğe çıkabiliriz lafı öyle bir atıf gibi geldi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık