Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1114: İkarus'un Kanatları

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 74 47.7%
  • Orta

Kullanılan: 52 33.5%
  • Kötü

Kullanılan: 29 18.7%

• Kullanılan toplam oy
    155
madem bağlantı kuruyoruz, abartalım. beyazbıyık sözlerine devam ederken ayrıca şöyle bişi diyor,

sekai wa hikkurikaeru no sa

burada dünya hükümetine sesleniyor, biri o hazineyi bulduğunda dünyayı tersine çevirecek diyor.

Ore to issho ni sekai o hikkurikaesa ne~ ka

roger ilk buluştuğunda rayleigh e benimle dünyayı tersine çevirmek ister misin diyor. yani dünya tersine dönecek derken, batacak mı demek istiyorlardı?

sönmeyen alevden wb de bahsetmiş 😲

ロジャーの意志を継ぐ者達がいる様に いずれエースの意志を継ぐ者も現れる…”血縁”を絶てどあいつらの炎が消える事はねェ… 
Rojā no ishi o tsugu-sha-tachi ga iru yō ni izure ēsu no ishi o tsugu mono mo arawareru…” ketsuen” o tatedo aitsu-ra no honō ga kieru koto wa nē…

sanırım spoiler konusunda kaldı yazmıştım ama, lilith bizimkilere adanın enerji kaynağından bahsederken söylüyordu, sönmeyen alev diye, 消えない炎, kienai honō , takla attırınca wbnin dediği şey işte, alevleri sönmeyecek, sönmeyen alev. tabi bu sönmeyen alev analojisi hep kullanılıyor da bu sefer materyalize olduysa başka tabi.

şu kısım beklentinin yıkılması. luffynin karşılaştığı tüm rakiplerde üstünlük her zaman rakibe yakıştırıldı. yenmesini her zaman ilk bakışta imkansız göründü rakibin kurduğu üstünlükten. seriden rastgele seçeceğin kişiler chopperı yenemez, brooku da yenemez. tadın kaçmış belli ama choppera laf etme bozuşuruz 😾
Chopper'a ettiğim sözü geri alıyorum, korktum....

@RedTeroR ne dersin? Bilgisine güvendiğim birisinin bu yüzden seni etiketledim. Benim bir tahminim var Kayıp Yüzyıl ile ilgili.

Kayıp Yüzyıl’da yaşananlar günümüze kadar ulaşmamışsa bence bunun sebebi o yüzyılda yaşayan herkesin bir şekilde aynı anda öldürülmesiyle olmuştur. Çünkü mesela 900 yıl önce bir şey yaşanmışsa o yaşanan şeyin ne olduğunu bize ya dedelerimiz ya da ninelerimiz kendi büyüklerinden duyduğu şekilde anlatırdı ve bu anlatı gelecek nesillere de aktarılarak sürer giderdi.

Aynı mantıkla Kayıp Yüzyıl’da yaşanmış bir şey de mutlaka birileri tarafından gelecek kuşaklara aktarılması gerekirdi. Eğer ki bu yüzyılda yaşanmış olan bir şey günümüze kadar gelmemişse bunun sebebi bence Imu’nun tüm insanlığı aynı anda öldürmesi nedeniyledir.

Imu, Kayıp Yüzyıl’da tüm yaşayan canlıları deniz seviyesini yükselterek yok etmeyi başardı. Yani deniz seviyesinin yükselmesi olayı Kayıp Yüzyıl’da bir kez daha oldu.

Imu, Kayıp Yüzyıl’da yaptığını yine şimdi de yapmak istiyor. Diğer bir ifadeyle Imu ikinci kez deniz seviyesini yükselterek 2.Kayıp Yüzyıl devrini yaratmak istiyor. Lily ise bir şekilde kalıntılara bu bilgiyi yazdı ve insanları uyarmış oldu.

@RedTeroR ne dersin? Bilgisine güvendiğim birisinin bu yüzden seni etiketledim. Benim bir tahminim var Kayıp Yüzyıl ile ilgili.

Kayıp Yüzyıl’da yaşananlar günümüze kadar ulaşmamışsa bence bunun sebebi o yüzyılda yaşayan herkesin bir şekilde aynı anda öldürülmesiyle olmuştur. Çünkü mesela 900 yıl önce bir şey yaşanmışsa o yaşanan şeyin ne olduğunu bize ya dedelerimiz ya da ninelerimiz kendi büyüklerinden duyduğu şekilde anlatırdı ve bu anlatı gelecek nesillere de aktarılarak sürer giderdi.

Aynı mantıkla Kayıp Yüzyıl’da yaşanmış bir şey de mutlaka birileri tarafından gelecek kuşaklara aktarılması gerekirdi. Eğer ki bu yüzyılda yaşanmış olan bir şey günümüze kadar gelmemişse bunun sebebi bence Imu’nun tüm insanlığı aynı anda öldürmesi nedeniyledir.

Imu, Kayıp Yüzyıl’da tüm yaşayan canlıları deniz seviyesini yükselterek yok etmeyi başardı. Yani deniz seviyesinin yükselmesi olayı Kayıp Yüzyıl’da bir kez daha oldu.

Imu, Kayıp Yüzyıl’da yaptığını yine şimdi de yapmak istiyor. Diğer bir ifadeyle Imu ikinci kez deniz seviyesini yükselterek 2.Kayıp Yüzyıl devrini yaratmak istiyor.
Mantıklı, Oda'nın oradan buradan aşırmalarına bakarsak Tufan olayını aşırmayacağını düşünmemiz saflık olurdu.

Bir sayfada açıklasa anlık olarak dış dünyanın tepkilerini göremeyeceksin, arc içinde yaşananlar anlamsızlaşacak. Kitap mı bu tek paragrafta her şey yazılsın. Burada tek sorun sürekli ara verilmesi yoksa bölüm güzel.
senin dedigine bakarsak oda şiir yaziyor demekki uzun uzadiya

Bir sayfada açıklasa anlık olarak dış dünyanın tepkilerini göremeyeceksin, arc içinde yaşananlar anlamsızlaşacak. Kitap mı bu tek paragrafta her şey yazılsın. Burada tek sorun sürekli ara verilmesi yoksa bölüm güzel.
Buna katılıyorum, ama burada yapıyorsa Luffy Kaido'yu devirdi şeklindeki haberler için de görmeliydik.

madem bağlantı kuruyoruz, abartalım. beyazbıyık sözlerine devam ederken ayrıca şöyle bişi diyor,

sekai wa hikkurikaeru no sa

burada dünya hükümetine sesleniyor, biri o hazineyi bulduğunda dünyayı tersine çevirecek diyor.

Ore to issho ni sekai o hikkurikaesa ne~ ka

roger ilk buluştuğunda rayleigh e benimle dünyayı tersine çevirmek ister misin diyor. yani dünya tersine dönecek derken, batacak mı demek istiyorlardı?
Mink'ten geldik Balıkadam'a gidiyoruz mu demek isremişti?

Joyboy için bazı yorumlarda Elbafli olduğu yazılmış ama Bolumde Elbafli denmiyor, gelişmiş bir ülkede yaşamış deniyor, muhtemelen Antik Krallık doğumlu Joyboy, burda yine Nikanin kudreti devreye giriyor Nikanin eski konaklarindan birisi o kadar kudretliymis ki Elbafta Gunes Tanrısı Nika diye efsanelere konu olmus :)

Gel ey yıldırım Tanrısı Enel Boy... Ragnarok başlıyor sensiz olmaz.

Valla şu bölümde beni en çok heyecanlandıran Dofilamingo sahnesi oldu o adamı yeniden görmek heyecan verici oluyor. O kısmı resmen kendi sesiyle okudum...
Magellanda çileği oldu benim için...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık