Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1113: Çıkmaz

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 48 35.8%
  • Orta

Kullanılan: 48 35.8%
  • Kötü

Kullanılan: 38 28.4%

• Kullanılan toplam oy
    134
Yazıdan gergin olduğumu nasıl anlıyorsun ne yapayım soru soruyorsak soru işareti mi atmayalım? O zaman gelip diyorlar yazılara dikkat et diye :D Bu arada yorumlarında haklı olmakla birlikte altı çizili kısımda kendinle çelişiyorsun yani dediğime geliyorsun.Tayfaya bişey işlemedi zaten bu arcta sadece hikayeyi ilerletmiyor.
Soru işareti atma demedim tabii ki. :D Gerginden kastım daha sert bir yazma üslubun var. Kendi fikrinle uyuşmayınca karşındakinin fikrini pek kaale almıyorsun gibi gözüküyor.

Kendimle çelişmiyorum. Ben zaten serinin geneli hakkında konuşuyorum. Sen ben dediğimi farklı anladın sadece. O kadar şey yazdım. Bana kendimle çelişiyorsun dedin sadece :D

Tayfayı kötü işleyip işlememek farklı. Panel vermek farklı. Tayfa kötü de işlense gayet panel panel gözüküyorlar. Sahne alıyorlar. Hani bu saatten sonra Usopp - Franky güçlendirme alsa düzgün işlense bile bunlar panel israfı olur. Çünkü seri bitiyor. Seri zaten dövüş konusunda güçlendirme konusunda Wano’da paçalara bıraktı. Sona yaklaşmışken bunlarla uğraşacağına hikayeyi hızlandırıp kilit karakterlere daha çok sahne vermesi lazım.

Dragon’u o kadar seviyorsun. 1100 bölümde bu kadar az gözükmesi sana saçmalık gelmiyor mu? Dragon’a özel hikayenin farklı bir taraftan ilerlediği bölümler okumak mı istersin yoksa tayfa Egghead’te iyi işlendi, Usopp Franky güçlendirme aldığını falan mı görmek istersin :D

Oda hikayeyi sündürmek için tayfayı kullanıyor ama dış dünyayı gösterince gayet hızlı bir şekilde ilerletiyor. Coby’i Garp yerine bizim tayfa kurtarmaya gitseydi 50 bölüm sürerdi. Tayfaya boş beleş panelleri azaltıp gazeteden gördüğümüz haberlere bölümler çizseydi daha iyi ivmeyle ilerlerdi. Zaten bu arc içinde bu bölümler en keyifli bölümler oldu. İnsanlar tayfadan sıkıldığı için Aokiji - Garp - Shiryu konuşmaktan feci keyif aldı. Tabi Egghead’e dönünce özüne döndü.

Adaya 5 Gorosei yerine 5 Amiral gelse farklı şeyler konuşuyor olurduk bu net. Goroseilerden yenilenme özelliğini çıkar Amiral/Yonko'ların gerisinde kalırlar. He hikaye bakımından Amirallerden daha ön planda olabilirler ama Oda kesinlikle Amirallere daha çok saygı duyuyor. Kötü Karakterlerl Özünde İyi olan karakterlere davranış biçimi farklı Oda'nın. Big Mom'u, Kaido'yu ne hallere düşürdü ama aynısını Katakuri'ye ya da Shanks'a yapmıyor. Amiraller de öyle. Saf Kötü değiller. Bu serinin asıl kötüsü Dünya Hükümeti. @sensey @artyomdh @Tyr

Son düzenleme:
Satürn un koramiral Dobermanmiydi neydi konuşmasi şu şekildeydi insanlar böcek gibi çoğalır ölmeleri sorun değil vs demişti.Bakiş açıları tamamen sakat ve kendilerinden başka herkesin zerre önemi yok onlar için.Tabiki 800 yıldır yaşadıkları için ölen insanların kıymeti yok.Tekrardan çoğaldıklarini ve şehirleri kurduklarıni gördüler.İlk yaptıkları Nuh tufanı benzeri olaylardan sonra.

Bunlar İmu , Goroseiler (Nusjuro hariç) insan ırkından değiller gibi görünüyor.Nusjuro Wanoya ihanet eden adam olduğu besbelli bence 20 ülkeyi kurduklarinda ülkenin kurucuları yerlerine başka bir aile bırakıp Marijoese taşındılar.Tasinanlar bu Nusjuro kalanına ait.Kanimca TOKİ nin Akatsuki klanı şuan wanoda yoklar.Muhtemelen bu klan marijoese taşındı.Ama Tek sıkıntı Marijoesde Nusjuro haricinde kimono kullanan başka adam görmedik kimbilir belki klanini bile satmıştır bu herif.

Zoro vs Mars eşleşmesi illaki olacak yakında ama asıl rakibi Zoronun Nusjuro.
Mars inkide Sanji tabiki.Zoro şöyle esaslı bir 1080 poundluk saldiri ile Marşa saldirsa iyi bir meydan okuma olurdu gorecekmiyiz bakalım.

Marsin aradığı Vegapunk ta kendisi de olabilir kafasındaki Anten boşuna değil bence.

12 yaşında olmaisna rağmen Bonneyi takdir ediyorum.Meyve yeteneğini çok iyi kullanıyor.Ayni Ginnynin çocuk yaştaki Cesareti onada geçmiş.Bocek gibi ezecek gibi duruyor Nusjuroyu.Tabiki yenilenme gücü ayrı sıkıntı tayfa için, yeteneği etkisiz hale getirmeyi çözebileceklermi arc bitmeden görebilecekmiyiz bakalım.

Goresei ler zaten defans yönleri max seviyede birde saldırıcı gücü olarak amiral seviyesi beklemek çok abartı kaçıyor.Şu anda gördüğümüz kadarıyla genel olarak değerlendirirsek en kötü amiral ayarındalar.Zaten tutupta gorosei birliği amiral altı tutmak komik kaçar.Tabiki eldeki veriler ile ne kadar mantıklı düşünüp yorum yapsak bile Oda alakasız birşeyler gösterebiliyor.Ne yazıkki son 2-3 arc da bu konuda Oda salmış durumda.

Reis Yamato İslami usüllere göre giyinmiyor? Neyini sevdin?
Be Mübarek, One Piece İslami usullere göre bir dizi mi? Her sahnede Bir haç ile hristiyanlığı sokuyorlar gözümüze.

Bir hikâyeye ya da bir karaktere sempati duymak için sende uyandırdığı intiba önemlidir. Yamato'yu ilk gördüğümden beri seviyorum. Sahneye ilk çıkışından, Kaido karşısında mücadelesine kadar çok güzel sahneler çizdi Oda. Popülerlik anketine 11. Sıradan giriş yaptı üstelik animede henüz görünmemişti bile.

Oden'im diye sayıklamasını saymazsak çok fazla sevilecek yönü var. Bir kere meyve gücü çok havalı, tasarımı çok iyi, serinin belki de en güçlü kadın karakteri olacak ileri de.

Hayatının 20 yılını bir adada tutsak olarak geçirmiş, hiç dostu olmamış, tutunduğu tek şey elindeki günlük. Bundan dolayı kafasının biraz yanık olması da gayet doğal. Sırf bu yüzden Yamato'dan nefret edenleri anlamıyorum.

Kişiliği gayet eğlenceli bir karakter olmuş. Kafası yanık olduğu halde yaşadıklarından elde ettiği deneyimle
Momonosuke'yi çok doğru yönlendirdi. Çok doğru zamanda doğru yerde bulundu ve Onigashima Savaşı'nın kazanılmasında en önemli pay kendisinin. Eğer safını Kaido'dan yana kullansaydı bu savaş asla kazanılamazdı.

Ayrıca şu anda tayfada sevdiğin kişiler yaşıyorsa Yamato sayesinde yaşıyor. Eğer ateş Yokai'sini durdurmasaydı ne Luffy, ne Zoro, ne Sanji, ne Nami, ne Robin ne de diğerleri kalırdı.

Luffy'yi ne için seviyorsam, Sanji'yi ne için seviyorsam, Zoro'yu ne için seviyorsam Yamato'yu da o yüzden seviyorum!?

Adaya 5 Gorosei yerine 5 Amiral gelse farklı şeyler konuşuyor olurduk bu net. Goroseilerden yenilenme özelliğini çıkar Amiral/Yonko'ların gerisinde kalırlar. He hikaye bakımından Amirallerden daha ön planda olabilirler ama Oda kesinlikle Amirallere daha çok saygı duyuyor. Kötü Karakterlerl Özünde İyi olan karakterlere davranış biçimi farklı Oda'nın. Big Mom'u, Kaido'yu ne hallere düşürdü ama aynısını Katakuri'ye ya da Shanks'a yapmıyor. Amiraller de öyle. Saf Kötü değiller. Bu serinin asıl kötüsü Dünya Hükümeti. @sensey @artyomdh @Tyr
Goroseiyi Sakazukiden önce piyasaya sürmesi de buna işaret . Hiç birinde Sakazuki ağırlığı ve baskınlığı yok .

Soru işareti atma demedim tabii ki. :D Gerginden kastım daha sert bir yazma üslubun var. Kendi fikrinle uyuşmayınca karşındakinin fikrini pek kaale almıyorsun gibi gözüküyor.

Kendimle çelişmiyorum. Ben zaten serinin geneli hakkında konuşuyorum. Sen ben dediğimi farklı anladın sadece. O kadar şey yazdım. Bana kendimle çelişiyorsun dedin sadece :D

Tayfayı kötü işleyip işlememek farklı. Panel vermek farklı. Tayfa kötü de işlense gayet panel panel gözüküyorlar. Sahne alıyorlar. Hani bu saatten sonra Usopp - Franky güçlendirme alsa düzgün işlense bile bunlar panel israfı olur. Çünkü seri bitiyor. Seri zaten dövüş konusunda güçlendirme konusunda Wano’da paçalara bıraktı. Sona yaklaşmışken bunlarla uğraşacağına hikayeyi hızlandırıp kilit karakterlere daha çok sahne vermesi lazım.

Dragon’u o kadar seviyorsun. 1100 bölümde bu kadar az gözükmesi sana saçmalık gelmiyor mu? Dragon’a özel hikayenin farklı bir taraftan ilerlediği bölümler okumak mı istersin yoksa tayfa Egghead’te iyi işlendi, Usopp Franky güçlendirme aldığını falan mı görmek istersin :D

Oda hikayeyi sündürmek için tayfayı kullanıyor ama dış dünyayı gösterince gayet hızlı bir şekilde ilerletiyor. Coby’i Garp yerine bizim tayfa kurtarmaya gitseydi 50 bölüm sürerdi. Tayfaya boş beleş panelleri azaltıp gazeteden gördüğümüz haberlere bölümler çizseydi daha iyi ivmeyle ilerlerdi. Zaten bu arc içinde bu bölümler en keyifli bölümler oldu. İnsanlar tayfadan sıkıldığı için Aokiji - Garp - Shiryu konuşmaktan feci keyif aldı. Tabi Egghead’e dönünce özüne döndü.
Cevap basit tabiki güçlendirme alan kendi teknolojisini geliştiren Franky ve Usopp isterim.Dragon zaten fbde gözüktü onun zamanı daha gelmemiş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık