Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1099: Barış Sever

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 48 33.3%
  • Orta

Kullanılan: 49 34.0%
  • Kötü

Kullanılan: 47 32.6%

• Kullanılan toplam oy
    144
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Vegapunk ile ilgili güzel yazılar yazıp yazıp siliyorum. İnanılmaz övgü dolu cümleler kuruyorum. Nedense adama çok kuruldum, 1100 bölüm içinde Kuma gelecek o konuya kesin gözüyle bakıyorum. Kuma, Nika'yı görecek mi acaba yoksa görmeden mi ölecek?

Luffy'nin kalkacağına emin gibi konuşuyorum ama uyanan robot ne ayak o konu hakkında varsayım yapamıyorum. Şeytan, Tanrı, Robot falan anime hangi yöne doğru gidiyor anlamadım.

1100 bölüme olay yetiştirme ve Ömer çlakıl gibi sayılardan anlam çıkarma fetişi yüzünden ne bölümler okuyoruz arada .
Tamam kardeşim 1100 de şok olacağız kesin .
Oda'nın eleştirilecek çok tarafı var da bir şeyi söylemek istedim; bu absürd takıntıları sayesinde One Piece'de güzel şeyler anlatabiliyor.

Bu tarz takıntıları olmasa One Piece'de ne anlatacaktı acaba, baya baya çöp ederdi kendi hikayesini. Bu etmiyor hali evet.

• Like
Tepkiler: Tyr
E. Oda'nın yalan söylemediğini veya kendi beynine bile retcon atmadığını varsayarak şunu düşünmüştüm bir kere;

Bu adam seriyi çizmeye başladığında hikayesinin sonunu tasarladığını ve 5 yılda bitirmeyi hedeflediğini söylemişti SBS'de. (Umarım ben uydurmuyorumdur)

Muhtemelen yıl yıl şöyle planlamıştı;
1. Sezon East Blue
2. Sezon Grand Line'a giriş
3. Sezon İmparator adamlarıyla dövüş
4. Sezon İmparatorlarla dövüş
5. Sezon One Piece'i buluş ve son savaş

Yani bu adam böyle düşünmese kafasındaki hikayeyi 5 yılda bitireceğini söyleyemezdi. Haliyle başlangıç aşamasında One Piece'i ne kadar tabir-i caizse basit tasarladığını yani derinlikli olarak düşünmediğini, zaman içerisinde bu hikayeleri oluşturmaya başladığını anlayabiliyoruz en azından tahmin edebiliyoruz.

Açıkçası E. Oda da bu seriyi çizerken kendi kendisini keşfetti. Dümdüz anlatmayı düşündüğü korsanlar kralı olma temalı tamamen goygoy bir seriye yıllar içerisinde belki de "başka hikayelerde" anlatmayı düşündüğü veya istediği her şeyi ekleye ekleye One Piece bu hale geldi.

Nika’nın ortaya çıkmasını bekleyen kaderci arkadaşların listesi :

- Zunesha
- Momonosuke ve 9 Kızıl Kın
- Kaido
- Yamato
- Shanks
- Bonney
- Robot
- Kuma
- Dragon
- WB
- Oden
- Roger
- King
- Vegapunk
- Kizaru
- Sentomaru

Şimdilik bu kadar.Önümüzdeki günlerde bu liste artacaktır.
Gülsem mi ağlasam mı emin olamadım…Luffy’nin serideki önemi her manga bölümünde dahada bir artıyor.

Reisin değer artış hızı arşa çıktı.

Son düzenleme:
Nika’nın ortaya çıkmasını bekleyen kaderci arkadaşların listesi :

- Zunesha
- Momonosuke ve 9 Kızıl Kın
- Kaido
- Yamato
- Shanks
- Bonney
- Robot
- Kuma
- Dragon…

Şimdilik bu kadar.Önümüzdeki günlerde bu liste artacaktır.

Gülsem mi ağlasam mı emin olamadım…Luffy’nin serideki önemi her manga bölümünde dahada bir artıyor.

Reisin değer artış hızı arşa çıktı.
Wb ve Oden de var muhtemelen Roger da.

Spoilerler Vegapunk ve Dragon’u biraz kötü göstermiş.

Vegapunk sadece diyor ki “Bana biraz kanından ver ben de kızını beleşe iyileştireyim.” Bu anlaşmada Kuma’nın kendisinin robotlaştırılmasına dair bir şey yok. Kuma’nın kendisinin robotlaştırılıp hafızasının silinmesi muhtemelen Saturn’ün müdahelesi sonucu olacak.

Dragon’un da, Vegapunk’u önerdikten sonra dediği “Kaderin rüzgarlarının götürdüğü yere git.” cümlesi yolun açık olsun gibi bir anlamda. Spoilerlerde bu cümle biraz daha değişik lanse edilmişti, sanki Dragon kaderde ne varsa o olur diyor gibi.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık