Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1065: Vegapunk’ın Altı Yüzü

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 67 34.5%
  • Orta

Kullanılan: 67 34.5%
  • Kötü

Kullanılan: 60 30.9%

• Kullanılan toplam oy
    194
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölümle ilgili uzun uzun konuşuruz ama şimdilik şunu diyeceğim; bu Enel'in gittiği Uzaydaki ülke vesaire her neyse kesinlikle bir yerde karşımıza çıkacak gibi. İster Enel'le beraber dünyaya vesaire gelsin ister bir şekilde bizimkiler oraya gitsin ister bir şekilde antik çağ teknolojisi anlatılırken bahsi geçsin ama konu oraya bağlanacak. Bu vesile ile hikayeye belki tekrardan Enel de dahil olur. Bekleyip göreceğiz.

Meyvelerin kökeni diye bir konu vardı günlük hayatta kullanılmak için icat edilmiş diye. Ama bulamadım konuyu.

İnsanların hikayelerindeki meyvelerin var olması, bu teoriyi bence boşa çıkarıyor. Buda meyvesi, Güneş Tanrısı, Anka Kuşu. Bunlar niye yapılsın? Her türlü açık çıkacak noktalar var bu şeytan meyvesi işinde. Hiçbir şekilde tutarlı bir açıklaması olacağını sanmıyorum.

Meyvelerin bilinç kazandığını çevresine göre güç kazanmış şeyler olduğunu düşünüyorum. Meyve olmasının sebebi de kendini yedirmesi. Parazit muhabbeti bile çıkabilir.

Vücuda giren iki parazitin kendini yok etmesi, Parazitin deniz suyunda pasif konuma gelmesi vs.

İnsanların hikayelerindeki meyvelerin var olması, bu teoriyi bence boşa çıkarıyor. Buda meyvesi, Güneş Tanrısı, Anka Kuşu. Bunlar niye yapılsın? Her türlü açık çıkacak noktalar var bu şeytan meyvesi işinde. Hiçbir şekilde tutarlı bir açıklaması olacağını sanmıyorum.

Meyvelerin bilinç kazandığını çevresine göre güç kazanmış şeyler olduğunu düşünüyorum. Meyve olmasının sebebi de kendini yedirmesi. Parazit muhabbeti bile çıkabilir.

Vücuda giren iki parazitin kendini yok etmesi, Parazitin deniz suyunda pasif konuma gelmesi vs.
Bilemiyorum orasını :D Bu hikaye geldi aklıma.
Bir padişahın, akılsız bir oğlu varmış. Bu gerçek delikanlı veliaht olduğu için, padişah çok endişelenirmiş.
En akıllı vezirini, akılsız şehzadeye lala olarak vermiş...
- Bizim oğlanın hep yanında dur. Akılsız sözle saltanatı zedeleyebilir. Hemen müdahale et. Ona tayalık yap, demiş.
Bir gün ülkenin önde gelen erkanı, aralarına şehzadeyi alıp, bir divan kurmuşlar. Ülke sorunlarını tartışıyorlarmış.
Birden akılsız şehzade söze girmiş. - Bir ok attım, kebap oldu, demiş. Herkes şaşkın, öyle kalakalmış...
Şehzadenin lalası, atılıp, akılsızın sözlerini izah etmiş.
- Şehzademiz okla avlanıyordu ormanda. Bir tavşana ok attı. Ok tavşanı vurmadı, ama bir kayaya çarptı. Çıkan kıvılcımla hem orman yandı, hem de tavşan yandı. Yani hedefi iyi saptamazsanız, sonuç beklediğinizden farklı olur diyor şehzademiz.
Herkes bu açıklamadan tatmin olmuş... O sırada şehzade yine konuşmuş, - Bir ok attım, çorba oldu, demiş... Herkes yine lalaya dönmüş. O boynunu büküp, mırıldanmış: - Böyle bir zırvaya, artık ben de gerekçe bulamam!

Çamaşır asmak, sicim iplerle şov yapmak, kaleye dönüşmek, flüt çalarak milleti patlatmak çoğu kişinin hayali zaten.
Hayal ile hayal ürünü farkını izah etmeyelim şimdi. Çamaşır asmak meyvesi olması bile meyvenin insan yapımı olduğunun kanıtı tek başına.
Teknolojiden büyüye de geçmişsin. İşte bu yüzden tutarsız zaten. 2 dakikada senin bile fikrin değişmiş.
Öyle veya böyle insan yapımı gibi duruyor. Antik krallığın ileri teknoloji sahibi çıkması teknoloji ile üretilme ihtimalini güçlendirdiği için buna değindim. Bilmediğim bir konuda sabit fikirli olacak halim yok. Tahminlerden bahsediyoruz burada.

Dofun tayfasında ki adamın yeteneğini kullanıyor Seraphim Jinbe... Onun yapay meyvesını mı yapıp yedirdiler buna diyeceğim ama bir robot da şeytan meyvesi nasıl çalışır... Hancock un Seraphiminde yoktu galiba gösterilmedi.

Ve bir de bu tayfanın bu kadar salak olması benim canımı sıkıyor. Yok bu pasifista cocuk ben ona vurmam yok sen gerçek bir Jinbe bile olsan umrumda değil gibi laflar çok baydı yani mal mı bunlar hala neyin ne olduğunu anlayamıyorlar.

Robot işte yani...

Hayal ile hayal ürünü farkını izah etmeyelim şimdi. Çamaşır asmak meyvesi olması bile meyvenin insan yapımı olduğunun kanıtı tek başına.

Öyle veya böyle insan yapımı gibi duruyor. Antik krallığın ileri teknoloji sahibi çıkması teknoloji ile üretilme ihtimalini güçlendirdiği için buna değindim. Bilmediğim bir konuda sabit fikirli olacak halim yok. Tahminlerden bahsediyoruz burada.

Dar görüş diyerek sabit fikirli olduğunu gösterdin zaten, gerek yok uzatmaya.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık