Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1034 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sanji'nin kral haki kullanması kral hakiye ve kral haki kullanıcılarına hakarettir.Kral haki dediğimiz şey sadece yüksek iradeli kişilerde görülen çok nadir bulunan bir haki olması gerek.Sanji gibi iradesiz ve gevşek bir karakter bu tanıma en uymayan kişidir

Sanjide kral haki mi varmış şimdi :D

Oh be hep beklediğim ve uğruna milletle savaştığım bir şeydi. Sanji'de kral haki çıkması mantıksız falan değil.

Kral haki krallık isteği olanlarda çıkıyor
Luffy korsanlar kralı olmak istiyor
Zoro en güçlü kılıç ustası olmak istiyor
Kid de en üste çıkma derdinde
Coby de çıksa dahi şaşırmam adam en güçlü denizcilerden olmak istiyor
Diğer olanların çoğunda da ya korsan kral olma derdinde yada işlenmemiş karekterler .
peki Sanji? hiç birşey yok en büyük hayali çıplak kadınlar hamamına girmek olan bir adam bu .
Zirveye yerleşecek bir tayfanın 3 Numarası Sanji. Sadece tekme kullanan bir karakter olduğu için gelişim alanı kısıtlı. Yarın karşısına bir amiral çıktığında nasıl karşı koyacak? Oda kaç yıldır karekteri, kimsenin tebessüm bile etmediği gereksiz mizahında kullanıyor. Şimdi seri sonu yaklaşıyor, paçaları tutuştu. O yüzden de verdikçe veriyor Sanji'ye. Kaç yıldır espri amaçlı kullanılan bir karakter bu kadar gelişince verilen tepki normal. Oda'nın sıvaması tamamen.

1- Adamın tayfası var la kocaman, sorduğun soruya bak :D
2- Özgürce, istediği yere gitmeli falan diye bir şart yok ki? Onu şimdi sen çıkardın, benim dediğim etrafına insan toplama, Perospero olmasına rağmen herkesin saygı duyduğu, peşinden koştuğu birader Katakuri.
3- Bir şey elde etmeyi de sen kattın şimdi, benim demediğim şeylerle tartışıyorsun reis :D Ayrıca Belle-mere 1000 tane çıkmaz, lütfen.
1-Korsan olmuş olan kimin tayfası yok veya yoktu? Seride korsan tayfası olmayan yok yav varsa da çok nadir. :D
2- Seride ''özgürlük'' kavramı normalden farklı işlenmiyor mu? Öyle ki Rayleigh ve Luffy konuşmasında Luffy hedefi hakkında nasıl bir düşüncesi olduğunu gösteriyor.
Yani bu seride özgürlük kavramı pek çok şeyin üzerinde. Sen etragına insan toplama diyorsun da bazı şeyleri yine karıştırıyorsun. Luffy etrafına insanları çekiyor evet ama bu ''Luffy de Kral haki var biz bunun peşinden gidelim'' diyen insanlardan oluşmuyor. Böyle oluşan kişiler var evet ama bunlar nadir ve gerçekten amacına ulaşamayan kişiler. Mesela Dof...

Trebol ve diger ekip bunda Kral haki görünce meyve, silah ne varsa verip yatırım yapıyorlar. Fakat bu Luffy de olduğu gibi bir ''Etrafına toplama'' şekli mi yoksa ''Çıkar ilişkisi'' olarak bir etrafına toplama şekli mi bu çok net bence. Yani bu konuda Zoro kimi etrafına toplamış misal?
3- Verdiğin örnekler sebebiyle ''bir şeyler elde etme'' muhabbetini yazdım yav. Bellemere örneğini vermişsin, Bellemere gibi kaç tane karakter vardır seride. Yani çok çok özel olduğunu sende düşünmüyorsundur.

Yani çoğu H.haki kullanıcında bu ''Etrafına insanları çekme'' muhabbeti yok. Varsa da ''Çıkar ilişkisi'' şeklinde ilerleyerek oluşmuş. Kimse Luffy ve tayfa gibi düşüncelere sahip değil seri içinde.

Kral haki için;
1- Kumaş, gen vs
2- Krallık, en hırsı, vazgeçemeyeceği bir yönetim liderliği
3- İrade
Bu üçü şart bence. Sanji'nin şuan açması canımı sıkar. Bu arctan sonra artık düşmanlarının kalibresini görüp Luffy için veya başka bir sebepten bir amaca yönelirse gelecek arc açar. Yok, devam ederse hiç açamayabilir. Seri sonu her türlü ortalama bir amirali alabilecek seviyede bekliyorum ama hem gen hem kral haki falan dersek şimdiden; başka power upa ihtiyaç durmuyor karakter.

1-Korsan olmuş olan kimin tayfası yok veya yoktu? Seride korsan tayfası olmayan yok yav varsa da çok nadir. :D
2- Seride ''özgürlük'' kavramı normalden farklı işlenmiyor mu? Öyle ki Rayleigh ve Luffy konuşmasında Luffy hedefi hakkında nasıl bir düşüncesi olduğunu gösteriyor.
Yani bu seride özgürlük kavramı pek çok şeyin üzerinde. Sen etragına insan toplama diyorsun da bazı şeyleri yine karıştırıyorsun. Luffy etrafına insanları çekiyor evet ama bu ''Luffy de Kral haki var biz bunun peşinden gidelim'' diyen insanlardan oluşmuyor. Böyle oluşan kişiler var evet ama bunlar nadir ve gerçekten amacına ulaşamayan kişiler. Mesela Dof...

Trebol ve diger ekip bunda Kral haki görünce meyve, silah ne varsa verip yatırım yapıyorlar. Fakat bu Luffy de olduğu gibi bir ''Etrafına toplama'' şekli mi yoksa ''Çıkar ilişkisi'' olarak bir etrafına toplama şekli mi bu çok net bence. Yani bu konuda Zoro kimi etrafına toplamış misal?
3- Verdiğin örnekler sebebiyle ''bir şeyler elde etme'' muhabbetini yazdım yav. Bellemere örneğini vermişsin, Bellemere gibi kaç tane karakter vardır seride. Yani çok çok özel olduğunu sende düşünmüyorsundur.

Yani çoğu H.haki kullanıcında bu ''Etrafına insanları çekme'' muhabbeti yok. Varsa da ''Çıkar ilişkisi'' şeklinde ilerleyerek oluşmuş. Kimse Luffy ve tayfa gibi düşüncelere sahip değil seri içinde.
1- Yahu sen takip edilmeyi sordun söyledim, her korsan tayfası başındakinde olacak diye bir şey mi dedim?
2- Zoro kimi mi toplamış? Dojosundaki bütün bebeler Zoro Zoro diye peşinde geziyor, kaptanımız ol diye teklif geliyor, Coni ve Yosaku hiçbir teyit almadan peşinde sürükleniyor, peşinde dolanan insanların hiçbir çıkar ilişkisi yok.
3-Çok çok özel olduğunu düşünüyorum şahsen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık