Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1014: Ömür Boyu Acemi Aktör

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    303
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Önce karakteri yenilmez, ölümsüz vs. diye tanıtıyorsun ölmeye çalışıyor falan, sonra bir düelloyu kazanmak için hile yapıyor bizim bu ölmeye çalışan arkadaş. Tahmini Sağ kol +/- seviyedeki Luffy adlı arkadaşa tek atıyor ve 4.vites dahil onun saldırılarından hasar almıyor bu arkadaş. Sonra her ne hikmetse 10 km den düşen ve hiçbir şey olmayan yaratığa 9 tane ezik(Yonko'nun çok altı olarak tanıtıldı bu karakterler Kaido'ya göre ezik) yara açıyor. Tutarsızlık diz boyu ama tutarsızlık bununla da bitmiyor.

Katakuri dövüşünde kendinden her konuda üstün olan Katakuri'yi mantıklı olmayan bir şekilde yenen ve aşağı yukarı onun seviyesine çıkan bir Luffy var elimizde(saçma ama hadi yedik). Şimdi bu sağ kol seviyesi Luffy'e tek atıyor Kaido. Aradan biraz zaman geçiyor Luffy bir dededen bir şeyler öğreniyor çıkıyor yine Kaido ve Big Mom bu Luffy ve yanındakileri dövüyor(normalde katliam yapmaları lazım oradaki novalara da neyse). Her nasıl oluyorsa bayılan Luffy birden kalkıyor ve Hibrit formdaki Kaido'yu dövüyor ve 2 bölüm sonra yine bayılıp adadan atılıyor. Luffy'nin bayılmaları, kucaktan kucağa taşınmaları, defalarca yenilip arada bu kadar fark varken düşmanlarını yenmesi çok saçma bence. Eğer karakterler arası bu kadar fark varsa o karakterlere eğitim yaptırırsın bir süre böyle saçma sapan işlere girmezsin. Evet Luffy Croco ve Lucci gibi rakiplerini de ıkına ıkına yendi ama orada güç farkı bu kadar fazla değildi ve gayet tutarlıydı.

Yukarıdaki bir arkadaş söylemiş, katılıyorum. Kaido'nun o adada katliam yapması lazım. Kinemon'un mesela kesin ölmesi gerekiyor o darbeyle. Karaktere uydurma power-uplarla çok üst düşmanlarla dövüşmeleri ve onları yenmelerini saçma buluyorum.

Senaryo kalitesi olarak zaman atlaması öncesi ve sonrası muazzam bir fark var. Herkese iyi forumlar.

Önce karakteri yenilmez, ölümsüz vs. diye tanıtıyorsun ölmeye çalışıyor falan, sonra bir düelloyu kazanmak için hile yapıyor bizim bu ölmeye çalışan arkadaş. Tahmini Sağ kol +/- seviyedeki Luffy adlı arkadaşa tek atıyor ve 4.vites dahil onun saldırılarından hasar almıyor bu arkadaş. Sonra her ne hikmetse 10 km den düşen ve hiçbir şey olmayan yaratığa 9 tane ezik(Yonko'nun çok altı olarak tanıtıldı bu karakterler Kaido'ya göre ezik) yara açıyor. Tutarsızlık diz boyu ama tutarsızlık bununla da bitmiyor.

Katakuri dövüşünde kendinden her konuda üstün olan Katakuri'yi mantıklı olmayan bir şekilde yenen ve aşağı yukarı onun seviyesine çıkan bir Luffy var elimizde(saçma ama hadi yedik). Şimdi bu sağ kol seviyesi Luffy'e tek atıyor Kaido. Aradan biraz zaman geçiyor Luffy bir dededen bir şeyler öğreniyor çıkıyor yine Kaido ve Big Mom bu Luffy ve yanındakileri dövüyor(normalde katliam yapmaları lazım oradaki novalara da neyse). Her nasıl oluyorsa bayılan Luffy birden kalkıyor ve Hibrit formdaki Kaido'yu dövüyor ve 2 bölüm sonra yine bayılıp adadan atılıyor. Luffy'nin bayılmaları, kucaktan kucağa taşınmaları, defalarca yenilip arada bu kadar fark varken düşmanlarını yenmesi çok saçma bence. Eğer karakterler arası bu kadar fark varsa o karakterlere eğitim yaptırırsın bir süre böyle saçma sapan işlere girmezsin. Evet Luffy Croco ve Lucci gibi rakiplerini de ıkına ıkına yendi ama orada güç farkı bu kadar fazla değildi ve gayet tutarlıydı.

Yukarıdaki bir arkadaş söylemiş, katılıyorum. Kaido'nun o adada katliam yapması lazım. Kinemon'un mesela kesin ölmesi gerekiyor o darbeyle. Karaktere uydurma power-uplarla çok üst düşmanlarla dövüşmeleri ve onları yenmelerini saçma buluyorum.

Senaryo kalitesi olarak zaman atlaması öncesi ve sonrası muazzam bir fark var. Herkese iyi forumlar.
Power up olmadan luffy korsanlar kralı olması için benimi yenmsi lazım kaidoyumu katakurş savaşında gözlem hakisini örenmek için bitti adam resmen başkası olsa zaten ölmüştü katakuri iradesine hayran kaldı şimdi kaidoya luffy zaten 3 kez yenildi epey ezildi sanki bir vuruşta power up alıyor adam dövüşerek gelişiyor

Son düzenleme:
Ben bu bölüm çaresizliği hissettim ya hissedemeyen arkadaşlar olmuş fakat ben bölümden fazlasıyla zevk aldım hani geriye dönüp baktığımızda sizce Wano'nun önceki bölümlerine nazaran çok daha iyi değil miydi bu bölüm ?

Ben bunu şu şekilde yorumluyorum. Bence bizim taraftan bir tek Marco'nun dengi var. O da King, bire bir savaştığı zaman yener. Geri kalan bizimkilerde hiçbiri eşleşeceği rakiplerde bire bir yenemeyeceği için öncesinde başkaları araya girerek düşmandan önden önden can götürüyor.

Misal;
Luffy'nin bire bir alabilmesi için 9 kın, novalar ve şimdi Yamato araya girerek Kaido'ya bir takım hasarlar verecek.
Sanji'nin bire bir Queen'i alabilmesi için Mom, Chopper, Marco gibi isimler darbelere uğratıyor.
Nami ve Usopp'un bire bir Page ve Ulti'yi alabilmesi için Mom bu düşmanlara hasar verdiriyor.
Eğer ki King'i yenecek isim Zoro olacaksa bire bir yenebilmesi için şuan ona Marco hasar veriyor, gibi gibi gibi...

Bire bir herkes eşleşebileceği sırada bu tip şeyler yaşanmayacak ve herkes arcı bitireceği rakibi karşısına almış olacak.
Umarım artık gerçekleşir

Vay be gene dediğim çıktı kaido dövmemiştir,adamı döv döv kendi bitmiştir demiştim,hakkaten de gene kendini tükettiğinden düşmüş luffy.
Shanks gibi olduğu zaman döversin artık,hala haki-meyve derken bayılıyo gidiyo çocuk.
Şöyle rogerlar gibi ne zaman güle oynaya etrafa saçacak hale gelecek işte o zaman olacak korsan kral,o zaman kaidoydu momdı dinlemez artık.
Tam belli değil. İkisi karışık da olabilir. Tükenmeye başladığı için güçten düşmüş Kaido bunu farketmesine rağmen kendini tutmayip üstüne fena girişerek bir bölüm önceki gibi pişman olacağı bir tribe girmiş de olabilir.

Ya da doğrudan vitesi artırıp vurup indirmiş de olabilir.

Son ihtimal de senin dediğin gibi. Ama bence ilki olmuş gibi duruyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık