Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1000: Hasır Şapkalı Luffy

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    400
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben zaten Luffy'nin hasar vurmasına şey etmiyom. Raizo gibi adam bu teknik sayesinde Kaido hasar vermesine ayar oluyorum. Seni daha güçlü hale getirsin bu teknik ama sana eşik attırmasın bi zahmen. Benim sıkıntım oranlar ile ilgili.
Eşik attıracak bir şey de lazım şimdi. Luffy fil tabancasıyla Kaido dövemiyor belli ki :S

Aslında öğrenmesi veya açığa çıkarması belli bir seviye falan gerektiriyordur belki veya eğitim süresi değişiyordur. Açıklama olmadan havada kalıyor her türlü. Yakın zamanda ben de benzer bir şey demiştim.
Aynen sen daha iyi açıklamışsın, katılıyorum. Haki bilen herkez daha uzun veya kısa sürede bu tekniği öğrenebilir. Ve öğrenen herkez de Kaido'ya hasar vermeye başlayabildiğini düşün.

Ben zaten Luffy'nin hasar vurmasına şey etmiyom. Raizo gibi adam bu teknik sayesinde Kaido hasar vermesine ayar oluyorum. Seni daha güçlü hale getirsin bu teknik ama sana eşik attırmasın bi zahmen. Benim sıkıntım oranlar ile ilgili.
Abi sinek ısırığını ne takıyon sen yav. Onlara korkudan denir çizik denir ama hasar denmez. Zaten kimsede ciddiye almadı o çizikleri. Ama Luffy vurunca afalladı BM. Demek onların attığı çizikler zaten birşey değilmiş. Ki bu zırh meselesi Bm de de var. Belki Kaidonun ki daha güçlüdür o ayrı mesele ama Bm normalde hasar almazken resim kırıldı diye dizleri kanamıştı. Bu da o olay işte. Oden travması. Saçma bir şey var diyorsan kınların hasar vermesi değil de Oden travması diyebiliriz ona.

Luffy zaten her teknikte temel olarak üst düzeyde ve potansiyeli, yatkınlığı yüksek birisi. Haki'nin içten patlamalı hali ise detay kısmı ve Luffy'nin bilmediği bir detay.
Hiç yazılım bilmeyen birisine yazılımın ince bir detayını öğretmek.. 9 Kın'ın içten patlamalı Haki kullanması gibi. Zaten hardcore yazılım yapan analitik zekası olan birisinin, bilmediği bir detayı kısa sürede kavrayıp, hayvan gibi kullanması gibi.
Peki bu küçük detayı Bellamy ögrendikten sonra Kaido'dan kan alması ?

Abi sinek ısırığını ne takıyon sen yav. Onlara korkudan denir çizik denir ama hasar denmez. Zaten kimsede ciddiye almadı o çizikleri. Ama Luffy vurunca afalladı BM. Demek onların attığı çizikler zaten birşey değilmiş. Ki bu zırh meselesi Bm de de var. Belki Kaidonun ki daha güçlüdür o ayrı mesele ama Bm normalde hasar almazken resim kırıldı diye dizleri kanamıştı. Bu da o olay işte. Oden travması. Saçma bir şey var diyorsan kınların hasar vermesi değil de Oden travması diyebiliriz ona.
Ne ısırığı bayağı deliyolar. Kaido diyoki hasar veremezsiniz, delindikten sonra siz ryo biliyomuydunuz diyo. Ryo'yu bilen herkez Kaido'yu delebilir anlamı geliyor nerdeyse. Serinin zirvesi bu adam. Chopper'dan hallice adamlar bu tekniği kullandı diye serinin zirvesine hasar bırakamasın.

Ne ısırığı bayağı deliyolar. Kaido diyoki hasar veremezsiniz, delindikten sonra siz ryo biliyomuydunuz diyo. Ryo'yu bilen herkez Kaido'yu delebilir anlamı geliyor nerdeyse. Serinin zirvesi bu adam. Chopper'dan hallice adamlar bu tekniği kullandı diye serinin zirvesine hasar bırakamasın.
Abi ama bu adamlar yonkou, sağ kol ve amirallerden sonra dünyadaki en yüksek güç seviyesine sahip adamlar. Kalıcı hasar bırakmayacak şekilde kanatmaları normal bir şey. Zaten hasarın çoğu travma olayından gelmiş gibime geliyor. Bilmiyorum belki ben yanılıyor da olabilirim. Ha dersinki travma olayı saçma, hani diğerleri en az 2. komutan gücünde ama Kiku ne alaka vs. haklısın derim ve Belammy yorumunun aynısını yaparım.

Aynen sen daha iyi açıklamışsın, katılıyorum. Haki bilen herkez daha uzun veya kısa sürede bu tekniği öğrenebilir. Ve öğrenen herkez de Kaido'ya hasar vermeye başlayabildiğini düşün.
Hakinin ciddi dövüşlerle serpildiği falan da söylenmişti. Şöyle olabilir bu haki için potansiyel, zorlanma, irade ve sıkı çalışma tabi bir de hoca gibi faktörler etkiliyse eğer yakın zamanda iki komutan indiren ve yonkouya dalan Luffy potansiyelindeki bir adam için yanında iyi de bir hoca varken öğrenmesi içinde bulunduğu zorlu şartların da gazıyla hızlı oldu. Ama sıradan birinin uyandırması da ya mümkün değildir ya seviyesi azdır ya da uzun sürüyordur ve ciddi çalışma istiyordur. O zaman bir mantığa oturabilir. Bir hacker ve sıradan pc kullanıcısına çok üst düzey bir bilgisayar verirsin mesela biri tam potansiyelinde kullanır, en büyük şirketleri bile hackler harika işler yapar öbürü gider youtubeta kız kavgası izler. Böyle işlerde her ne kadar teknik güç de getirebilirse de herkese kazandırdığı güç kendi çapında.

Teori yazmaktan anlayan biri çıksa da şu kayaların isimleri ve geçilmez derilerindeki haki ile ilgili güzel bir teori yazsa, bizde bilinçli ve kaliteli şekilde tartışsak. @Capori çıkarsa senden çıkar, göster bize marifetlerini.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık