Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] 10. Nakama

teach 30 tane de meyve yese shanks'a karşı kazanabileceğini sanmıyorum ancak bir hile ile falan kazanır zaten hile hurda dedin mi akla teach geliyor
Hileci olduğu doğru ve Planlar yapıyor uzun vadeli planlar hemde . Adam kaç yıl WB nin tayfasında saklanıp meyveyi aramış . Meyveyi bulunca Shub. olup İ D ye girip tayfa toplamış. Şuanda gücünün zirvesine oynayan biri. Ve hala Kimse durduramadı. 2 yılda 4 yonkou arasına adını yazdırdı

Bence o yara vur kaç olayı yoksa Shanks acıyan tek yarasının o olduğunu söylemezdi. Ama Teachin Shanksı yeneceğini bende düşünüyorum aceden sonra shanks için istenen intikam arzusu luffyi başka biri yapar
Wb nin Gemisindeyken Shanks kendisi demişti hatırladığımkadarıyla Bu yara kazara değil dikkatsizlikdende değil. diyor.
yani ciddi bir şekilde dövüşmüşler

Alpamis

Teach'in Shanks'i yenmesi ve Luffy'nin intikam alması bence çok klasik bir senaryo olur.Oda her zaman bizi şaşırttığı gibi yine şaşırtacak.

Tayfaya gladyatör kız gelecek gibime geliyor, ateş logia'sını da yediği gibi tayfada bir tane logia da bulunmuş oluyor. Kesin o gelir kesin.

konu sadece karasakal ve onu destekleyen on kaptan değil. kızıl saç ve hasır şapkada var işin içinde.

teach zamanında dövmüş shanksı, vermiş yara. sonra çok sular akmış köprünün altından, shanks yonkou olurken teach kendi zamanının gelmesini beklemiş. evet iki yıl önce shanks tokatlardı teach'i ama (zaten teach'de diyordu zamanımız gelmedi diye marinefordda) dengeler değişmiş olmalı artık. yeni dünya savaştan sonra eskisi gibi kalmış olamaz

Keşke başlık ismini "10 Nakama" değil de "10 Dev Kaptan" yapsaydın be Dragon :(
firefist söylemiş,olayı sadece teachi ve 10 dev kaptanı üzerinden degil,daha cok bu 10 dev adam ve bunların kızılsac korsanları ve hasırsapka korsanlarıyla olası ilişkileri üzerinden derledim.ama teach her iki korsan tayfası içinde ana düsman figürü oldugu için ona agırlık verdim.

dipnot; shanks vs teach olayı.wbnin konusması sanki gecmişten günümüze giden bir zaman olgusuna sahipti.yani o konusmayı irdelersek;

shanks için sunları söyleyebiliriz.

- rogerın gemisine miço olarak katılıyor,hatta direk wb ve wb korsanlarıyla olan savastada bulunuyor.roger sapkasını muhtemelen daha onunla karsılastıgında veya gemiye davet ettiginde,shanksın kafasına koyuyor.luffyde rogerın sözlerini söyleyince,shanks direk kafasına koymustu sapkayı luffynin.

ayrıca mangada olup animede olmayan bir detay,beckman bu cocuk cok yükselicek deyip luffyi överken,shanks evet çünkü aynı benim kücüklügüm diyor.shanksın luffyde gördügüyle,rogerın shankste gördügü asagı yukarı aynı sey yani.

- sonrasında biliyoruzki olası bir teach vs shanks var.ve shanks acıkca bu dikkatsizlik sonucu degil diyor,yani asagı yukarı aynı yaslardaki bu adamların ilk karsılasmasında teach,shanksı güzel bir çiziyor.

yine bayragına bakarsak bu karsılasma muhtemelen roger öldükten ve shanks tayfa toplamaya basladıktan sonra olmus.gemi bayragının ilk nakamalardan hemen sonra yapıldıgı göz önüne alınıp,beckman ve yasoppunda east bluelu oldugu düşünülürse,yeni dünyadan rogerın idamına loguetowna döndügü sırada bu karsılasmanın olması bana kuvvetli geliyor.

- tayfasını toplayıp denizlere acılıyor,bu sıralarda mihawkla muazzam kılıc düelloları yapmıslar,yeni dünyaya kadar ulasmıs haberler.

- ve wb ekliyor,basamakları iyi cıktın diyor,rogerın gemisindeki miço,teachin çizdigi,mihawkın denk dövüstügü shanks,tek kolunu kaybetmesine ragmen bu unvanı koruyup,öyle veya böyle yonko oluyor ve 2 yıl önceki zaman diliminde acıkca wbnin varlıgına ragmen en büyük korsan gücü olarak bence sivriliyor.

çünkü e.oda shankse, bizzat kendisi posta koydura koydura bir hal etti.wbye meydan okuyup,kaidoyu durdurup,denizcilere meydan okuyup,teachide gücüne ragmen geri kacırttı.o geldiginde anlasmada yoktu deyip dönen mihawkıda sayarsak,iki yıl önceki korsanlıgın zirve noktası wbnin ölümüyle her türlü shanks gözüküyordu.

- peki su ana gelirsek; öyle gözüküyorki shanks cok öngörülü bir adam,rayleighin herseyi bakıp anlaması gibi, belkide houshokunun bir özelligidir...wbye dedigi her sey oldu,acei geri cek dedi,ace gücüne ragmen yenildi.teach,seni öldürmeye gelip unvanını alabilir dedi,wbyi öldürdü unvanınıda aldı.

sonra anladıgım kadarıyla teachin varlıgı, yeni dünyayı epey etkilemiş.yinede muhtemelen wbnin pastası herkezden büyüktü ve bu pastadan diger 3 yonko pay aldıgı gibi,marco ve digerleride bir kac adayı korumayı basarmıs olabilirler.

bu sartlarda muhtemelen yeni dünyadaki en kücük pasta teachindir su an.onu cezbeden şeyde gücü veya ününden çok bence tayfasına katılanlara meyve verebilmesi olabilir.düşünün kaidou çakma altın suyuna bandırılmıs rolex veriyor,teach orjinal rolex...korsan olsanız hangisine katılırsınız ? :D

ama benim kanaatim, nasıl luffy impel downda teachin yolunu actıysa,şimdide acıcak gibi duruyor.düşen yonkoların adalarına hızla çöreklencektir teach ve hepimiz biliyoruzki son bossta muhtemelen teach.

bakalım yonkolar hangi sırayla inicek ve en güçlü yonko varsa bile hepimizin kafasında... muhtemelen su an shanks ve teach eşittir,karanlık ve ısık olarak.onları asıcak kişi ise kk olucak,oda luffy olucaktır benim kanaatim bu yönde ;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık