Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Zoronun Yeni Kılıcı ve Usoppun Silahı

Tutar mı

• Kullanılan toplam oy
    22
Evet hepimiz biliyoruz iyi kötü bu wano arc bitecek. Serinin bitmesine az kalsada elbaf arc işlenecek diye düşünüyorum.

Tabi wano arcta dikkatimizi çeken bazı durumlar var.
Şimdi teorim Zoro ve ussop üzerine olacak.
Öncelikle zoro wano da shuusi kılıcından vazgeçerek Hiyori tarafından enma adlı kılıcı aldı. Ve şuan bu kılıcı kullanıyor. Enma da şuana kadar seride gördüğümüz diğer kılıçlardan farklı bir durum var. Sahibin hakisini gereğinden fazla kullandırıyor ve hakiyi yıkım gücüne çeviriyor.
Her ne kadar bu kılıçta ustalaşmış gibi gözükse de daha epey bir yolu var hepimiz biliyoruz. Ancak aslında serideki birçok Kılıç'ın bu tip güçleri var.
Örneğin kitetsu serisi keskinliği ile bilinen bir seri. Ve lanetli diye bahsediliyor.
Bu lanet olayına değinmeyeceğim.
Ancak keskinliği ile övünülecek bir Kılıç'ın sırf kaidonun derisi sert diye kesemesi bu Kılıç'ın artık zoroyu bir sonraki adıma taşıyamayacağını düşünüyorum.
Muhtemelen bu arc Zoro enmanın gücünün işleyişini çözecek ve enmanın zorla haki çekmesi gibi zoro diğer kılıçlara zorla hakisini verecek ve bu şekilde kılıçların güçlerinde artış olacaktır ve hatta özelliklerini tam anlamıyla yansıtacaklardır.
Burda bahsettiğim şey normal bir şekilde haki ile kılıcı karartmak değil bunun ilerisinde birşey den bahsediyorum. Yani Kılıç'ın kaldırabileceğinden fazla hakiyi zorla vermekten bahsediyorum.

Aslında kılıçların kalitesi malzeme , yapan usta , tanınmışlık ve haki kaldırma limiti ile ilgili olabilir.

Ancak sandai kitetsunun bu hakiye dayanamayıp saldırı esnasında veya saldırı sonrasında kırılabileceğini düşünüyorum.

Şimdi şöyle söyleyenler olacak :
Ya kılıç çokta önemli değil önemli olan haki falan filan.
Ya arkadaş bunu söyleyenlere cevabım şu

O zaman mihawk veya yonkoular ellerine tahta çubuk alsınlar haki bassınlar birşey değişmez.
Bu adamlar en iyi 12 lik seviyesi kılıç kullanıyorsa bir sebebi vardır. Tabiki tek sebebi haki değil ancak bahsetmeye çalışacağım Kılıç'ın kalitesinin önemli olduğu. Herneyse devam edelim.

Aslında zoronun enmayı geri verebileceğini de düşünenler var. Ancak bana kalırsa
Ülkeyi kurtaranlardan birine en azından teşekkür amaçlı bu kılıç verilmeli. Aynı zamanda Hiyori bu kılıcı zoroya verdiğinde
Sadece kılıcı vermedi Odenin Hiyoriye yüklenen sorumluluğu da o kılıç ile zoroya verdi.
Bu Kılıç'ın zoroda kalması gerek çünkü Oden her zaman özgür olmak isteyen bir adamdı. Ve bu kılıç sayesinde zoro tarafından Odenin rüyası ve ruhu devam ettirilecek.shuusi olayına değinmeyeceğim çünkü o kılıç artık kılıç olmaktan çıkmış ve wano ülkesinin ulusal hazinesi haline gelmiş birşey. Devam edelim.

En son sandai kitetsumuz kırılmıştı.
Bu kılıcı yapan kişi Wano daki Hitetsu adlı kılıç ustası ve şuan Nidai kitetsuya sahip.
Çoğu kişinin düşüncesine göre zoro sandai ve nidai kitetsuyu Alıp yeni bir kılıç dövdürebilir ve shodai kitetsu ayarında bir kılıç yaptırabilir diye düşünülüyor.
Aslında olabilir benim de hoşuma giderdi ancak bunu çürüten birtakım şeyler var.

Öncelikle zoro doğrudan Nidai kitetsuyu almak yerine neden bunu kırdırıp yeni bir kılıç yaptırsın. Zoro çokta bilgi sahibi bir karekter değil . Elindeki ile yetinen biri. Eğer önüne konmazsa kendindekinden fazlası için uğraşmaz.
Ayrıca zoronun kullanması icin böyle bir kılıç erken. Yakın ancak yinede erken daha öğrenmesi gerekenler var zoronun.

Ancak her nedense luffy bu kılıcı zoroya vermedi. Belkide Oda bize bir gönderme yaptı. Bu kılıç zoronun eline geçmeyecek.
Açıkçası Hitetsu her ne kadar sert gözükse de zoroya bu kılıcı vermek isteyeceğini ancak zoronun bunu kabul etmeyeceğini düşünüyorum. Sebebi ise hitetsunun artık kılıç dövebilecek kabiliyette olmaması ve kılıçsız kalması olabilir. Bunu duyunca Hitetsu ona geçici bir kılıç verip bir sonraki durakları Elbaf hakkında hakkında bilgi verebilir. Ancak bunu yaparken elbaf var gibi değilde bir efsane gibi bahseder muhtemelen çünkü wano dışa kapalı bir ülkeydi. Elbafın kesinliğinden bahsetmez ancak en iyi çeliğe sahip olan ve en iyi silahları yapan bir ülke olduğunu söyler. Yinede bir takim ipuçları verebilir tayfaya bu ipuçları sayesinde sonraki durakları hakkında bilgi sahibi olur Ve tayfa bir şekilde elbafa ulaşır.Sonra bizim tayfa bie yolunu buluo devler ile dost olur . Burada Zoro sandai kitetsunun kırık parçalarını elbaftaki en iyi silah yapımcısına verir ve elbafın özel çeliği olan elbaf çeliği ile harmanlayarak yeni bir kılıç yapar.
Bu kılıç kalite olarak nidai kitetsudan iyi ancak shodai kitetsudan düşük ancak shodai kitetsuya güç olarak yakın bir yerdedir.
Kılıç'ın ismi tartışmaya açıktır.
Tabiki sevgili sapan kullanıcısı usopp da burada özel yapım bir silah yaptırır.
Bu arada bilmeyen bazı arkadaşlar var
Ussopun kullandığı sapan darbe kadranı sayesinde zaten bir silah seviyesinde hasar ve hızla vurabiliyor.

Ayrıca franky de wano dan getirdiği Deniztaşı ile robot eklemlerine ekleme yapabilir ve bu sayede meyve kullanıcılarına vurabilir . Ayrıca franky epeydir power up almadı buda iyi olur .
Neyse teorim bu kadardı okuduğunuz icin saolun.

Üye silindi 6810

Eline sağlık, teorin olabilir ama olmayadabilir herşey odaya bağlı ben sevdim teoriyi.

Oda kırdırma ekletme işlerine girmez. Düz bir şekilde nidai'yi verdirir. Usopp'nun silahi değişebilir ama bence yasopp'nun kullandığı tarzda düz silah olmaz. Elindeki silahı modifiye eder.

Shusui ryumanın varisi shimotsuki zoronun hakkıdır. Sandainin kırılacağını düşünüyorum ben de. Ama yerine shusuiyi kullanacak zoro. Wanodan çıkışta wado ichimonji, shusui ve enma 3lüsü kılıçları olacak muhtemelen.

Silinmiş Üye

Shusui ryumanın varisi shimotsuki zoronun hakkıdır. Sandainin kırılacağını düşünüyorum ben de. Ama yerine shusuiyi kullanacak zoro. Wanodan çıkışta wado ichimonji, shusui ve enma 3lüsü kılıçları olacak muhtemelen.
Shusui artık kullanılmaz diye düşünüyorum. Ulusal bir hazine sonuçta herkes vermek istemeyebilir. Kitetsulardan birisini alır herhalde.

Shusui artık kullanılmaz diye düşünüyorum. Ulusal bir hazine sonuçta herkes vermek istemeyebilir. Kitetsulardan birisini alır herhalde.
Zoronun shimotsuki olduğu ortaya çıkınca, bir de wanonun kahramanlarından biri olunca verirler. Ryuma da wano kahramanıydı, o yüzden kılıcı ulusal hazine. Zoro da ryumanın varisi, wanonun güncel kahramını olarak görülecektir bence. Zoronun shusuiyi bırakmasını hiç istemem açıkçası.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık