Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Zoan

Tamam da bir zoanın amiral, yonkou ya da kk level olması için illa çevreyi manipüle etmesine gerek yok ki. Lucci leopar gibi basit bir zoanla ve sıfır manipülasyonla Allah'ına kavuşturuyordu Luffy'yi. En basit örnek.

Sen ver bakalım Redfield'ın meyveyi, ver chimera'yı, griffon'u, ejderhayı, cerberos'u, hydrayı amiral, yonkou, kk level çıkıyor mu çıkmıyor mu ? Neden o kadar sağlam zoanlar verebilecekken dandik dandik meyveler görüyoruz benim sitemim, şikayetim o.
Anladım ne demek istediğini. Oda sanırım daha çok Japon Mitoloji'sinden yaratıkları Mistik Zoan olarak gösteriyor seride şu ana kadar canon, non-canon 10 tane Mistik Zoan gördük bunlardan sadece 2 tanesi başka mitolojilerden (Marco'nun ve Red'in şeytan meyveleri) (hatta 1,5 bile denebilir çünkü Marco'nun şeytan meyvesi tam olarak Phoenix özellikleri göstermiyor batı Phoenix'i ile Çin Fenghuang'ının bir karışımı) ve Kimera, Griffon ve Cerberus meyveleri seride çıkması en çok beklenen mistik Zoanlar olabilir, çıkmalarını da isterim ama bunların çıkacakları ile ilgili şüphelerim var çünkü

1) Chimera'nın Japon mitinde çok benzer olduğu bir yaratık var bu Nue ve biz bu şeytan meyvesini non-canon olarak gördük Toratsugu'nun şeytan meyvesi Tori Tori no Mi Model: Nue bu yüzden çıkacağını sanmam.

2) Griffon aslında bu Yaratık One Piece evreninde var hiç görmedik ama Big Mom, Sanji ve Ailesine "Nadir Yaratık" koleksiyonunu gösterirken Güney Mavi'de bir Griffon bulduğunu söylemişti bu yüzden çıkacağını sanmam. (Kaido'nun da bir ejderha Mistik Zoan'ı var ve seride ejderhalar gördük ama bu ejderhalar seride hikaye açısından önem taşıyordu ama Tayfanın Güney Mavi'ye gideceğini veya Oradaki Griffon'ların seride rol oynamış büyük işler yapacağını sanmam.

3) Cerberus bence saydıkların arasından en çok çıkma ihtimaline sahip olan meyve ve Karasakal'ın bu meyveye sahip olduğu ile ilgili teoriler var bu yüzden bu yaratığın Japon mitinden olmaması dışında çıkmasını engelleyecek bir sebep göremiyorum

4) Hydra'da aslında 1 ile benzer bir sebepten çıkmayacağını düşünüyorum Japon mitinde çok benzer olduğu bir yaratık var ve bu yaratık hali hazırda seride canon olarak gördüğümüz bir yaratık "Yamata no Orochi" çok kafalı olmaları, Mitlerde zehir ile özdeştirilmeleri ve kafaları kesilse bile hayatta kalabilmeleri benzer.

zoanlar parameciaların ve bazı logiaların yanında aşırı sönükler kaidouya rağmen zoanlar hala gözümde en güçsüz tür

Tamam da bir zoanın amiral, yonkou ya da kk level olması için illa çevreyi manipüle etmesine gerek yok ki. Lucci leopar gibi basit bir zoanla ve sıfır manipülasyonla Allah'ına kavuşturuyordu Luffy'yi. En basit örnek.

Sen ver bakalım Redfield'ın meyveyi, ver chimera'yı, griffon'u, ejderhayı, cerberos'u, hydrayı amiral, yonkou, kk level çıkıyor mu çıkmıyor mu ? Neden o kadar sağlam zoanlar verebilecekken dandik dandik meyveler görüyoruz benim sitemim, şikayetim o.
Seride çıkma olasılığını bilmem ama bir Mistik Zoan "Sara Sara no Mi Model: Salamandra" (Semender Semender meyvesi Salamander modeli) görmek isterim. Mitlerde Efsanevi semenderler ejderha ve Phoenix'lere benzer olarak ateş elmentali yaratıklardır ateşin içinde yaşadıkları söylenir bu yüzden

1-Ateş Manipülosyonu
2-Ateş bağışıklığı
3-Ateş söndürme
4-Kendini yakma
gibi yetenekleri var seride böyle bir Mistik Zoan görmek isterdim

zoanlar parameciaların ve bazı logiaların yanında aşırı sönükler kaidouya rağmen zoanlar hala gözümde en güçsüz tür
Bence Şeytan Meyvesinden daha çok kullanıcıda iş bitiyor.

Bence Şeytan Meyvesinden daha çok kullanıcıda iş bitiyor.
kullanıcı iyi kullanırsa haklısın fakat lav meyvesini usoppa versen rahatlıkla süper nova seviyesi olur kullanamasa bile veyahut deprem meyvesini bu meyveleri kullanan geri zekalı olsa bile yinede aşırı güçlü olurlar

Zoanların belli bir kısmı dediğin gibi fakat mistik zoanlar gerçek anlamda serinin en iyi meyveleri arasında rahatlıkla yer alabiliyor.
Örnek olarak şöyle söyleyebilirim;
Bir paramecia olan mane mane no mi (bon-clay) dokunduğu kişiyi taklit etme gücüne sahip iken Katarina devonun meyvesi kyubi(9 kuyruklu tilki) meyvesi hem taklit yeteneği verirken bunun yanında dönüşme ve daha belli olmayan birsürü yetenek sağlıyor.

Evet bende seride daha fazla Zoan görmek isterdim.
Hocam daha fazla ne göreceğiz Zoan meyvesi. Konunun güncellenmemiş halinde bile çok fazla zoan meyvesi. Karşımıza hep çıktı. Wano arcıyla da doyduk yani Zoan'a. Kaido korsanları full zoan meyveleriyle dolu. Yer yer çıkar ama yeterli artık gerek yok bence.

Ayrıca bence ilgi çekici bir meyve türü değil. Sıkıldım ben artık bu meyvelerden. Hayvana dönüşse ne olur, dönüşmese ne olur. Çok zevksiz bir meyve türü valla. Hiç keyifli gelmiyor onların dövüşlerini izlemek.

Hocam daha fazla ne göreceğiz Zoan meyvesi. Konunun güncellenmemiş halinde bile çok fazla zoan meyvesi. Karşımıza hep çıktı. Wano arcıyla da doyduk yani Zoan'a. Kaido korsanları full zoan meyveleriyle dolu. Yer yer çıkar ama yeterli artık gerek yok bence.

Ayrıca bence ilgi çekici bir meyve türü değil. Sıkıldım ben artık bu meyvelerden. Hayvana dönüşse ne olur, dönüşmese ne olur. Çok zevksiz bir meyve türü valla. Hiç keyifli gelmiyor onların dövüşlerini izlemek.
Ben Zoan türünü seviyorum yakın dövüş bana hitap ediyor. Evet Wano Arc'ında bayağı bir Zoan gördük ama daha önce dediğim gibi Seride en az bir kaç tane daha Antik Zoan görmek zorundayız. Ve nedense bana hayvana ve o hayvanın hibritine dönüşmek çok havalı geliyor sana ilginç gelmiyor olabilir bunu anlarım sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz. Dövüşler konusunda Bence o meyve türüne göre değil karakter göre değişiyor mesela seride en çok sevilen fightlardan biri Rob Lucci vs Luffy çok keyifliydi ama bu Fight kadar tüm zoanların fightları keyifli değil örneğin Usopp ve Chopper vs Mr4, Lasso ve Köstebek kadın ama aynı zamanda tüm Logiların kavgalarıda o kadar eğlenceli değil örneğin Akainu'nun Beyazsakal'a karşı kavgası Luffy vs Ceaser'dan çok daha iyiydi. Meyvesini iyi kullanan biri varsa Zoan, Logia, Paramecia farketmez kavgası güzel olur.

Eğer seride bir Antik Zoan kurt modeli görürsek Kurt modeli Zoan şeytan meyvesini Zoan'ın tüm alt sınıflarında görmüş olacağız (Normal Zoan için Jabra'nın Inu Inu no Mi Model: Wolf, Mistik Zoan için Yamato'nun Inu Inu no Mi Model: Okuchi no Makami ve Yapay Zoan için adını bilmediğimiz Kurt Smile kullanıcısı.) Ve aynı sebepten eğer bir Antik Zoan kurt modeli görürsek Inu Inu serisi tüm Zoan alt sınıflarında olan bilinen tek seri olacak. Zaten Inu Inu serisi bilinen en çok modele sahip seri ( Canon, non-canon Toplam 9 tane, 8 tane canon ve 7 tane isimlendirilmiş.)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık