Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Zamanda Kaybolmuş Ülke: Wano!

Sizce Wano'nun zaman çizelgesi farklı olabilir mi?

• Evet, olabilir. Her şey ortada.

• hayır, olamaz. Başka bir açıklaması vardır.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Sumo alanında havada duran çatı..
Bege'nin gemisini yukarı çeken kütle..
Acaba One Piece dünyasının aydan daha yakın küçük bir uydusu falan mı var? Yoksa yüksek miktarda yerçekimi uygulayan bir madde mi var?

Yüksek yerçekimi yavaş akan zaman demek. Wano'da ya da Wano'nun bir kısmında bundan dolayı zaman yavaş akıyor olabilir mi?

Sumo alanında havada duran çatı..
Bege'nin gemisini yukarı çeken kütle..
Acaba One Piece dünyasının aydan daha yakın küçük bir uydusu falan mı var? Yoksa yüksek miktarda yerçekimi uygulayan bir madde mi var?

Yüksek yerçekimi yavaş akan zaman demek. Wano'da ya da Wano'nun bir kısmında bundan dolayı zaman yavaş akıyor olabilir mi?
Bege'nin gemisini çeken şey çok farklı bir şeydi bence.
Wano'daki sumo alanıysa hala bir sır. Bir şeyler çıkabilir. Bu konuyla alakalı olmasa bile onun farklı bir sebebi olabilir. Çünkü tutan bir şey yoktu.
Teşekkür ederim yorumun için.

Bege'nin gemisini çeken şey çok farklı bir şeydi bence.
Wano'daki sumo alanıysa hala bir sır. Bir şeyler çıkabilir. Bu konuyla alakalı olmasa bile onun farklı bir sebebi olabilir. Çünkü tutan bir şey yoktu.
Teşekkür ederim yorumun için.
Hepsini birleştirmek şart değil. Bir şekilde konu yerçekimi ile uzay/zamana bağlanabilir belki. Kuvvetli bir ihtimal olduğundan değil de farklı bir bakış açısı olsun dedim. Birisi görür bir kıvılcım çakar belki :)

Biz teşekkür ederiz konu için :sapkali:

Hepsini birleştirmek şart değil. Bir şekilde konu yerçekimi ile uzay/zamana bağlanabilir belki. Kuvvetli bir ihtimal olduğundan değil de farklı bir bakış açısı olsun dedim. Birisi görür bir kıvılcım çakar belki :)

Biz teşekkür ederiz konu için :sapkali:
Yani belki de gözümüzün önünde bir ayrıntı var ve biz onu fark etmiyor olabiliriz. Şu videoyu izleyene kadar Momonosuke hakkında hiç düşünmüyordum mesela. Bu konuda en sevdiğim şey farklı bakış açılarının gelmesi oldu. Bir teoriden on teori çıktı.
:sapkali:

Zaman kayması olduğunu düşünmüyorum , amerikalı ve ingilizli şirketler kıyı boyu tren yolu döşettiğinde japonlar buna benzer bir şekilde yaşıyorlardı. Yani geri kalmışlığın kralını yaşıyorlardı.

Elinize sağlık, ben de buna yakın şeyler düşünüyordum öncesinden, böyle bir konunun açılması hoş olmuş.
Zoro Ryuma ile tanışmak istediğini söylemişti, bir çeşit foreshadowing olabilir. Belki de görür.
Zaman Wano'da hızlı işliyorsa bunlar bir çıktığında her şeyi karmakarışık bulabilirler. Bir bakmışsınız Shanks ölmüş falan.
Bir de bu filo komutanlarının ayrı ayrı efsaneler yazacağını söylenmişti, Luffyler Wano'da iken buna zaman bulabilirler.
Açıkçası sevdiğim bir teori oldu ama zaman yolculuğu işleyeceksen ya konun sadece zaman olacak ya da batıracaksın. Umarım batmaz ne diyeyim.

Edit: Doğru ya Tama ile Ace tutuyor. Bilemedim.

Son düzenleme:
Elinize sağlık, ben de buna yakın şeyler düşünüyordum öncesinden, böyle bir konunun açılması hoş olmuş.
Zoro Ryuma ile tanışmak istediğini söylemişti, bir çeşit foreshadowing olabilir. Belki de görür.
Zaman Wano'da hızlı işliyorsa bunlar bir çıktığında her şeyi karmakarışık bulabilirler. Bir bakmışsınız Shanks ölmüş falan.
Bir de bu filo komutanlarının ayrı ayrı efsaneler yazacağını söylenmişti, Luffyler Wano'da iken buna zaman bulabilirler.
Açıkçası sevdiğim bir teori oldu ama zaman yolculuğu işleyeceksen ya konun sadece zaman olacak ya da batıracaksın. Umarım batmaz ne diyeyim.

Edit: Doğru ya Tama ile Ace tutuyor. Bilemedim.
Ya Momo özelinde bir sıkıntı var ya da zamanla alakasız bir durum var. Bu sonuca vardık.

Kano demiş ama Wano dememiş. :flaugh: Şaka bir yana, şu an Wano'da nefes alacak zamanları yok. Daha konuşamadılar bile. Bundan sonra da olacak gibi görünmüyor. Bir zaman alanı falan yoksa o iş yaş geliyor bana.

Kano demiş ama Wano dememiş. :flaugh: Şaka bir yana, şu an Wano'da nefes alacak zamanları yok. Daha konuşamadılar bile. Bundan sonra da olacak gibi görünmüyor. Bir zaman alanı falan yoksa o iş yaş geliyor bana.
Zaten zaman odası/alanı tarzı bir yer olacak. Yoksa Wano yanarken "biz bi' sene yokuz" taam mı demezler :D Bu da dövüşlerden önce mi olur sonra mı meçhul. Bakarsın Lütfü Kaido'dan ya da King'den King'den, Zoro Orochi ya da King'den küsküyü yedikten sonra olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık