Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Zaman Meyvesi Hakkında

Herkese günaydın, hazır iyileşmişken uzun süredir aklımda olan bir konuyu tartışmaya açmak istedim. Bildiğim kadarıyla bölüm falan da yok bu hafta iyi olur. :) Çok uzatmadan konuya geçeyim.

Yukarıda ki manga sayfalarında Toki'nin Kinemon, Kanjuro, Raizo ve Kiku'yu 20 yıl sonrasına yolladığını görüyoruz. İlk sayfa'da Oden kalesinde olan kızıl kın üyeleri zamanda yolculuk yaptıktan sonra yakılmış, yıkılmış bir harabenin içinde buldular kendilerini. Tabi bu harabe Oden kalesinin harabeleri, bunu da atlamayalım. Burada dikkat çekmek istediğim nokta zaman atlaması öncesinde bulundukları konumun atladıkları zaman sonrası ne hale geldiği. Buradan nereye bağlayacaksın? der dediğiniz duyar gibiyim, devam edelim.

Toki'nin karşımıza ilk çıktığı sahnelere bakalım.

"Deniz de bir yer" İlk kez gözüktüğü sayıda hangi ada'da olduğunu bilmiyoruz, tek bildiğimiz deniz de bir yer. Sonra Wano'ya gitmek istediğini öğreniyoruz. Ardından Oden ile tanışıyor ve "Gerçek şu ki benim en büyük hayalim Wano'ya gitmek! Beni Wano'ya götürür müsün?" diye soruyor.

Sonraki sayfalar da Oden Toki'ye nerede doğdunu soruyor, Toki ise bilmediğini ve tek bildiği şeyin ailesi'nin Wano'lu olduğunu söylüyor. Oden "dış dünya'da gördüğüm ilk kadın aynı ülkemin kadınları gibi giyinmiş" diyor, bunu da belirtelim.

Şimdi gelelim asıl mevzuya. Wano'lu Toki sürekli zamanda ilerliyor ve 800 yıl öncesinden geliyor. Nerede doğduğunu bilmiyor lakin kökeni'nin Wano olduğunu biliyor. İlk gözüktüğü sahne'de Wano kıyafetleri ile görüyoruz.

Tüm bunları toparlarsak eğer şöyle diyebilir miyiz:
  • Toki 800 yıl önce zamanda yolculuk yapmadan önce Wano'daydı. Zamanda yolculuk yaptı ve o an bulunduğu kara parçası Wano'dan ayrıldı ve Toki o kara parçası'nın yolculuk yaptığı zaman dilimindeki konumuna ışınlandı.
  • Toki 800 yıl önce zamanda yolculuk yapmadan önce Wano'daydı, lakin Wano ülkesi o zamanlar antik krallığın bir çok parçadan sadece birisiydi. Zamanda yolculuk yaptığı sırada Wano'da diğer bir çok ada parçası gibi antik krallıktan ayrıldı. Zamanda yolculuk yaptıktan sonra Toki antik krallıkta bulunduğu yerin güncel durumunda belirdi.
  • Toki zamanda yolculuğu başka bir ülkede iken yaptı. (hiç sanmıyorum ama)
Benim aklıma gelen olasılıklar bunlar.

Roger ve tayfasının Laugh Tale'ye ayak bastığında Roger'in söylediği sözler ile Toki arasında bir bağlantı olduğu aşikar.

800 yıl öncesinden gelen bir insan, daha önce hiç kimsenin ulaşamadığı "geçmiş 800 yılın gülünç masalı" adası...

1-2 bir manga sayfasıyla konuyu sizlere teslim edeyim arkadaşlar.

Vakit neredeyse geldi. Bu sefer her şey yolunda gidecek!

Her yüz yılda bir, deniz tanrısı dopar. Onun dünyayı yok edebilecek gizli gücü, saf bir kalbin içinde yatar.

Deniz kralları'nın "bu sefer her şey yolunda gidecek" demesinden anladığımız kadarıyla daha önce de kehanet alametleri ortaya çıkmış lakin başarılı olamamışlar. Neptün'ün yaptığı açıklamaya göre yüzyılda bir deniz tanrısı yani Poseidon doğuyor. Yani 800 yıl öncesini saymaz isek 700 yıl, bu da 6 kere denemişler olmamış şuan 7. (Luffy ve tayfası) deniyor anlamına geliyor. Toki'nin de sürekli zamanda yolculuk yaptığını göz önünde bulundurursak Toki'de hep 100 yıl ileriye gidiyordu ve toplamda 7 kez gitti, bu da böyle gereksiz bir bilgiydi.

Gerçekten uzun süredir düşünüyordum, kendim yazıp kendim oynuyordum sonunda konu olarak açabildim. Kurtarın beni bu dertten :(

Luffy'nin 7. varis olduğu konusuna kesinlikle katılıyorum ve Roger da 6. varisdi. Ancak kehanetin gerçekleşmesi için gerekli olan tek kişi bu varis olmadığı için Joy Boy'un hazinesini bulan Roger bu işi tamamlayamadı.

Konu Toki'nin bu varislerin 100er yılda bir geleceğinden haberi olduğunu ve aslında onları aradığını söylüyorsun sanırım, o da gayet olası ancak tam bir fikrim yok bu konuda. Toki'nin ayrı bir hikayesi de çıkabilir.

Kehanet içi gerekli unsurlara dönersek benim aklımda bir kaç tanesi var aslında.

Luffy
Shirahosi
Momonosuke
Gomu Gomu no mi
Nami

Luffy'nin 7. varis olduğu konusuna kesinlikle katılıyorum ve Roger da 6. varisdi. Ancak kehanetin gerçekleşmesi için gerekli olan tek kişi bu varis olmadığı için Joy Boy'un hazinesini bulan Roger bu işi tamamlayamadı.

Konu Toki'nin bu varislerin 100er yılda bir geleceğinden haberi olduğunu ve aslında onları aradığını söylüyorsun sanırım, o da gayet olası ancak tam bir fikrim yok bu konuda. Toki'nin ayrı bir hikayesi de çıkabilir.

Kehanet içi gerekli unsurlara dönersek benim aklımda bir kaç tanesi var aslında.

Luffy
Shirahosi
Momonosuke
Gomu Gomu no mi
Nami
Öylesine karaladım bir şeyler :D

Şarkı reklamı için konu açılmış olabilir, gerisi güzel. Eline sağlık.
Alınıyorum ama :(

@Alcatraz şimdi toki antik silahın, poseidonun doğacağı zamanı biliyordu ve sürekli 100 sene ileri atlıyordu mu demek istiyorsun? yoksa öncesine atlayıp kehanetleri ve olacakları gözlemliyordu mu demek istiyorsun?

eğer 100 senede bi gerçekleştiğini bilip tam zamanına atlamak isteseydi yukarda paylaştığın panel gibi poseidonun hazır oluşundan 25+ yıl öncesine atlamazdı herhalde :S ayrıca kadın wanoya gitmek hayalim diyor ve önüne bi engel çıktığında ileri atlamaya karar verdiğini gördük. daha önceki atlamalarında hiç wanoya varmadığını da varsayabiliriz bu tutumuna bakarsak.

ben anlamadım nasıl bi toparlama yaptığını. yine de teşekkürler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık