Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Yonkou

'Genel Bilgi' forumunda Smoker tarafından 25 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,159
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Yonkou, Grand Line'nın ikinci kısmı Yeni Dünya'yı yöneten dört büyük korsana (Üç tane kaldı.) verilen isimdir.
  Hikayeleri

  İlk gösterilen Yonkou, on iki yıl önce Luffy'nin köyünü ziyaret eden Shanks'tir. Ancak o zamanlar Yonkou olup olmadığı bilinmiyordu. Ayrıca Yonkoular, Shichibukai Organizasyonu'nun kurulmasındaki asıl nedendir. İkinci Yonkou ise -Garp hariç- Korsanlar Kralı Gol D. Roger'la başabaş mücadele edebilen tek kişi olan Beyazsakal Edward Newgate'dir. Roger'ın ölümünün ardından Beyazsakal, dünyanın en güçlü adamı ilan edilmiştir. Yonkoular ve Shichibukailer, geçmişte çokça çarpışmışlardır. Shanks ve Mihawk, gençliklerinde kılıç tokuşturmuşlar, Gekko Moriah ile Kaidou, Yeni Dünya'da savaşmışlar ve Crocodile'da bir ara Beyazsakal'a saldırmıştır.
  Tüm Yonkoular güçlü filolara, devasa gemilere ve elit tayfa üyelerine sahiplermiş gibi görünmektedir. Yonkoular, genelde Yeni Dünya'da takılırlar ve gerek görmedikçe de burdan çıkmazlar. Zaten Denizciler ve Shichibukailer'de bu girişimleri engellemeye çalışmaktadır. Grand Line'ın Maviler'de bu kadar korkunç bilinmesinin nedeni Yonkoular'dan kaynaklanmaktadır.
  Yakın zamana kadar, Dünya Hükümeti sahip olduğu güçle dengeyi koruyabilmiştir. Yonkoular'ın da Yeni Dünya'da kalması işi kolaylaştırmıştır. Ancak, Hasır Şapka Korsanları'nın Crocodile'ı yenmesi ve Shanks ile Beyazsakal'ın haberleşmesi, Hükümeti çok tedirgin etmiştir. Daha sonra Yeni Dünya'ya gönderilen abluka filosunun yenilmesi ve Enies Lobby'nin yerle bir olması, karanlık günlerin başlangıcı olmuştur.
  İki Yonkou'nun birleşmesinden korkan Dünya Hükümeti, yapacak birşey kalmadığında olayları izlemeye karar vermişlerdir. Shanks, Beyazsakal'a eski dönemden beri bahsettiği çağın geleceğini söylemiştir.
  Marineford Savaşı

  Beyazsakal, kendi tayfasından olan 2. Tümen Komutanı Portgas D. Ace'in yakalanması üzerine, Marineford'a saldırmıştır. Bunun öncesinde Kaidou, Beyazsakal'ı durdurmaya çalıştıysa da Shanks araya girip Kaidou'nun önüne geçmiştir. Beyazsakal'ın geleceğini bilen Denizciler'in de büyük bir ordu toplaması üzerine savaş çıkmıştır. Denizciler, Beyazsakal'ın ne kadar yaşlı ve hasta olduğunu görüp ona göre saldırı planlamaları yapmışlardır. Denizciler'den Ace'i kurtarmaya çalışan Beyazsakal'ın emekleri boşa gitmiş, Ace'i Amiraller'den Akainu öldürmüş, Beyazsakal'ın kendisi de Karasakal Korsanları'nın elinde ölmüştür. Kısa süre sonra savaş alanına gelen Shanks, tayfasıyla birlikte Denizciler'e meydan okumuş, Sengoku'nun da işbirliği ile savaşı bitirmiştir. Savaş sonucunda, Beyazsakal Korsanları çok ağır kayıplar vermiş ve Yonkou sayısı üçe düşmüştür.
  Eustass Kid, Beyazsakal'ın ölümüyle Yonkou sayısının üçe düştüğünü, bu düşüşün de Üç Büyük Gücün dengesini bozup dünyayı kaosa sürükleyeceğini söylemiştir. Nitekim Beyazsakal'ın ölümünden hemen sonra korumasında olan Balıkadam Adası ve Foodvalten'e saldırılmıştır.
  Savaştan sonra, X. Drake, Kaidou'nun en sevdiği adalardan birine girmiştir. Drake, adada duran sayborga Kaidou'nun dikkatini çekmek istediğini söylemiştir. Ardından dinozor formuna dönüşüp adaya saldırmıştır. Ayrıca Gorouseiler, Marshall D. Teach'in iki meyve gücüyle Yeni Dünya'da açılan boşluğu dolduracağına inanmaktadırlar.
  Güçleri

  Dünya üzerinde üç büyük güç vardır. Yonkoular, Denizciler ve Shichibukailer. Yonkoular, güçlerini ve etkilerini tam olarak kullanabildiklerinden imparator gibi görülmektedirler. Tayfalarında inanılmaz güçlü adamların olmasını yanı sıra, kendileri de dünyanın en güçlü korsanları olarak görülürler. Grand Line'ın ikinci yarısı Yeni Dünya'da Yonkoular'ın kuralları işler. Denizciler ve Shichibukailer, birlik olup Yonkoular'ın güçlerini sınırlamaya çalışmaktadırlar. Denizciler, Marineford Savaşı'n da sadece bir Yonkou'ya karşı sahip olduğu tüm gücü kullanmak zorunda kalmıştır.
  Yonkoular, Shichibukailer gibi grup değillerdir. Her biri kendi yolundan gitmektedir. İki Yonkou'nun ittifak yapması Dünya Hükümeti'ni en çok korkutan şeydir. Bu yüzden Hükümet, Shanks ile Beyazsakal arasındaki görüşmeyi engellemeye çalışmış ancak başarısız olmuştur. İki Yonkou'nun birleşmesi Hükümet'ten bile daha güçlü bir oluşuma sebebiyet verme olasılığı vardır. İki Yonkou arasındaki bir savaş ise destansı kriz olarak isimlendirilmiştir. Shanks, Kaidou'nun Beyazsakal'ı durdurmasına çok şaşırmış, sonra da Beyazsakal'a yolu kendi açmıştır.
  Yonkoular

  [​IMG]

  Not: Deceased, Merhum demektir.
  Ek Bilgiler

  - Şimdiye kadar hiçbir Yonkou'nun ödülü açıklanmamıştır.
  - Gösterilen iki Yonkou'da da Haoushoku Haki vardır. Kalan ikisinde bu gücün olup olmadığı bilinmemektedir.
  - Shanks ve Beyazsakal, Roger'ın ölümünden öncede korsanlık yapan kişilerdir. Diğer ikisinin de o zamanlar korsanlık yapıp yapmadığı bilinmemektedir.
  - Yonkoular'ın birinin kadın olduğu kesindir.
   
 2. Mesaj Sayısı 684
  Üyelik Tarihi3 Oca 2010
  teşekkürler smoker. Bekliyordum.
   
 3. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,159
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Eskisi yetersizdi. Değiştirdim.
   
 4. Mesaj Sayısı 684
  Üyelik Tarihi3 Oca 2010
  evet zaten yenisini bekliyordum :)
   
 5. raslan Halk Kahramanı

  raslan (Halk Kahramanı)
  Mesaj Sayısı 570
  Üyelik Tarihi2 Oca 2010
  üstad ellerine sağlık
   
 6. frexty Üye

  frexty (Üye)
  Mesaj Sayısı 13
  Üyelik Tarihi1 Ara 2010
  ellerine sağlık düzenleme güzel olmuş
   
 7. Dragon Sekai Saiaku no Hanzaisha

  Dragon (Sekai Saiaku no Hanzaisha)
  Mesaj Sayısı 2,451
  Üyelik Tarihi20 Tem 2009
  eline saglık smoker;) bu güncelleme cidden gerekliydi :good:
   
 8. eline sağlık güzel olmus su diğer 2 yankou hakkındada bişeyler ögrensek iyi olacak :D
   
 9. CaptainBuggy (Üye)
  Mesaj Sayısı 262
  Üyelik Tarihi21 Eki 2010
  ellerine saglık.. Ek bilgiler her zaman ki gibi dikkat çekici.
   
 10. RedTeroR Ne Eksik Ne Fazla (Luffy = Bilal)

  RedTeroR (Ne Eksik Ne Fazla (Luffy = Bilal))
  Mesaj Sayısı 13,587
  Üyelik Tarihi8 Ağu 2009
  Ellerine sağlık.
  Doyurucu olmuş.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık