Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yonko - Güç Dengeleri

Wb ilgilenmediği söyledi zaten.Kaidonun da gücü yetmiyor.Eski azmanlar kadar gücü yok.
Kaidonun en güçlü olduğunu kabul ediyorum ama o kadar.
Normalde yonkouyu abartmak sorun değil de siz diğer yonkoudan çok üstün görüyorsunuz.Kaidonun en güçlü olduğunu kabul edenler bu kadar kaidoyu abartmıyor. Shanksi üstün görenler çok abartı rol biçiyor :S Neyse
Hocam seni anlayabiliyorum. Bunun serinin kişide bıraktığı etkiyle alakası var çünkü seri boyunca E.oda kimi sükseyle tanıttıysa fos diye söndü o yüzden shanksi daha güçlü görülmesi normal bence.

Wb ilgilenmediği söyledi zaten.Kaidonun da gücü yetmiyor.Eski azmanlar kadar gücü yok.
Normalde yonkouyu abartmak sorun değil de siz diğer yonkoudan çok üstün görüyorsunuz.Kaidonun en güçlü olduğunu kabul edenler bu kadar kaidoyu abartmıyor. Shanksi üstün görenler çok abartı rol biçiyor :S Neyse
İşte burada devreye amaç giriyor Kaido'nun "KK" olmak gibi bir amacı varmı? veya WB'nin KK olmak gibi bir amaç gütmemesi. Kim bilir Shanks'ında böyle bir amacı olmayabilir bence de yok en azından seri bana bunu yansıttı Shanks'ın WB'ye ithafen kolumu yeni çağ üzerine bahse yatırdım demesi veyahut Rayleigh'e karşı Roger'ın sözlerini,iradesini taşıyan bir çocuk ile karşılaştım demesi gibi gibi.Ben Shanks'ı abartmıyorum sadece senin Shanks madem bu kadar güçlü niye "KK" olmuyor lafına ithafen yazdım bu yazıyı.Önceki mesajımıda bunu demeni beklediğim için attım zaten.Zaten adam KK tayfasından KK'liğin anlamını oda biliyordur.Güç dediğimiz şeyi sadece fiziksel güç olarak algılamamaktada fayda var.Akıl,Strateji,Bilgi,Öngörü,İrade bunlarda güçtür.Her zaman fiziksel güç ile savaş kazanamazsın veya birini alt edemezsin.

Son düzenleme:
Bende aksine Kaido ve BM'nin bu aralar çok abartıldığını düşünüyorum.Özellikle Kaido için iyi ki bir en güçlü canavar ünvanı verildi.Sanıyorlar ki Shanks'la ya da Teach'le kapışsa 2,5 saatte yenecek.Amirallerin dövüşü 10 gün sürüyorken Kaido'nun diğerlerini birkaç saatte yenme ihtimali var mı ? Ha bana göre yeneceği kesin bile değil.Kaido'yu en güçlü yonko kabul etmiyorum ama hadi yeneceğini düşünelim bu günler sürer.Sen bir rakibini günler sonra yeniyorsan ondan ne kadar güçlüsündür ?

Öncelikle Kk olan insan diğer korsanlara karşı üstünlüğünü kabul ettirmiştir mutlak bir surette. "Yaw amacı bu değil." lafı inanılmaz mantıksız Wb dışında. Kaidounun şimdi ben yonkou olana kadar kasayım Kk olsam abartı olur dediğini mi düşünüyorsunuz? Hepsi Kk olmak istiyor Yonko'ların fakat diğer Yonkoulara karşı bariz bir üstünlük kuramıyorlar. Bu yüzden biri deli gi bi meyve topluyor,bir diğeri yapay meyve ordusu kuruyor ötekisi müttefik ayağına herkesle düğün düzenliyor bunun dışında hepsi ponelyph peşinde koşuyor.

Bu arada bu adamlar abartılmıyor aksine düşük görülüyor. Bir anket vardı kaç kişi Yonko gücündedir diye bu sitede 10 diyenler fazlalıktı. Bu Yonko'ların seviyesinin düşük görüştüğünü gösteriyor bence.

Öncelikle Kk olan insan diğer korsanlara karşı üstünlüğünü kabul ettirmiştir mutlak bir surette. "Yaw amacı bu değil." lafı inanılmaz mantıksız Wb dışında. Kaidounun şimdi ben yonkou olana kadar kasayım Kk olsam abartı olur dediğini mi düşünüyorsunuz? Hepsi Kk olmak istiyor Yonko'ların fakat diğer Yonkoulara karşı bariz bir üstünlük kuramıyorlar. Bu yüzden biri deli gi bi meyve topluyor,bir diğeri yapay meyve ordusu kuruyor ötekisi müttefik ayağına herkesle düğün düzenliyor bunun dışında hepsi ponelyph peşinde koşuyor.

Bu arada bu adamlar abartılmıyor aksine düşük görülüyor. Bir anket vardı kaç kişi Yonko gücündedir diye bu sitede 10 diyenler fazlalıktı. Bu Yonko'ların seviyesinin düşük görüştüğünü gösteriyor bence.
Roger öldükten sonra kim durduracaktı Wb yi ? İstese çok çok rahat kk olurdu bu adam.Lakin kk olmak,raftele gitmek evlatlarından daha değerli değildi.Wb nin boş işlerle işi olmaz.Diğer karakterler ile karşılaştırmayın Wbyi.

İki yonkou birbiri ile dövüşürse kazanan kim olursa olsun bu dövüş sonunda yaşayacağı kayıpların ardından hem oluşum hemde bireysel güç olarak eskisi kadar güçlü kalamayabilir. Bence yonkoular bunun bilincinde en azından kaido dışındakiler bu yüzden iki yonkounun mücadelesine şahit olamıyoruz.
Bence bunların arasındaki güç dengesi Türkiye'deki 4 büyükler gibi hepsi birbirini yenebilir en cafcaflı görünen şampiyon olmuyor her zaman :D (4. büyük Başakşehir)

İki yonkou birbiri ile dövüşürse kazanan kim olursa olsun bu dövüş sonunda yaşayacağı kayıpların ardından hem oluşum hemde bireysel güç olarak eskisi kadar güçlü kalamayabilir. Bence yonkoular bunun bilincinde en azından kaido dışındakiler bu yüzden iki yonkounun mücadelesine şahit olamıyoruz.
Bence bunların arasındaki güç dengesi Türkiye'deki 4 büyükler gibi hepsi birbirini yenebilir en cafcaflı görünen şampiyon olmuyor her zaman :D (4. büyük Başakşehir)
Bence o kadar kötü sonuçları olmaz uzun vadede.Tabi bir diğer yonkou saldırmaz ise kendisini toparlayabilir ilerde.

Mangaka dövüş çizmeyi beceremediği için de çizmeyecek böyle şeyler.Denge dengeoğlu sonuçta.

Şu anda BB ve Big Mom kk olmak istiyor sanki. Shanks ve Kaidonun farklı sebepleri olabilir.Kaido tüm dünyayı yok edecek savaşın peşinde. Shanks Luffy ile ilgileniyor gibi. Falanlar filanlar. Bu konular ancak 5-6 sene sonra tamamen anlaşılır mangada

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık