Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Yeni Çağın Denizcileri

2 yıl sonrası adalet ordusu.

Henüz görmediğimiz ordu üzerine biraz tahmin yaparak birkaç şey anlatmak istedim

Öncelikle Jinbei’nin ağzından çıkan sözlerden başlamak istiyorum.

Malumunuz Akainu vs Aokiji olayını Jinbei’nin ağzından dinledik.Hükümetin godomanlarının arka çıktığı Akainu ve Sengoku’nun varisi olarak gördüğü Aokiji kapıştı hatırlanırsa sitede bir anket açılmıştı kim yeni filo Amiral’İ olacak diye bayağı farkla Aokiji diyenler oldu fakat o zamanda belirttiğim gibi Akainu oldu.Nedeni ve sinyalleri pekala Marinefordda atılmıştı.

Şimdi Filo Amiral’i gibi bir mevkiye çıkmak için öncelikle stratejik zeka ve kurnazlık gerekir.

Akainu Marinefordda bu özelliğinin diğer amirallerden üstün olduğunu gösterdi.
Squardo kandırılır ve WB bıçaklanır
Ardından Marineford’da WB’in bile kıramadığı duvarın arkasında Akainu’nun sahne şovu ile savaşın boyutu değişti.
Akainu E.oda’nın açıkladığı SBS’de adalet anlaşıyışı konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur.
Akainu-Tam adalet
Aokiji-Tembel adalet
Kizaru-Belirsiz adalet

Ardından yine benim olayları senaryoya bağlama huyumdan ve E.oda’nın da senaryo gidişatı açısından amirallere oynattığı rollere bakalım özet olarak.

Aokiji:İlk İce Age saldırısıyla Marinefordu direk Tsunamiden kurtarıyor ancak Aokiji birçok kez rakip tarafından püskürtülüyor.Marco tekme ile Aokiji’i fırlatır Jozu Aokiji’i püskürtür

Kizaru: Daha ilk sahne şovunda tümen komutanı Marco tarafından geri püskürtülüyor ardından tümen komutanları 6.ve sonrası Luffy’i Kizarudan kurtarıyor ki o komutanlar Akainu’nun karşısında duramadı.

Şimdi bunlarla Akainu arasında ki fark nedir ortada bir pasta vardır bu pastanın kenarlarını Aokiji ve Kizaru yerken ortasını ve meyve olan kısmı Akainu’a ayırldı nasıl mı:
Öncelikle WB ve adamları eşleştirilirken E.Oda karşılaştırmayı şu şekilde yapıyor
Akainu-WB
Kizaru-Marco
Aokiji-Joz

Yani baş edilecek karakterleri beklide zıtlık olayı ile eşleştiriyor Akainu hep ulaşılmazı oynadı manganın 574. Sayfasına kadar Marco dahil karşısına çıkamadı E.oda gerekçelerle senaryoyu öyle güzel işledi ki bakın.

Elmas+haki kombinasyonu ile Jozu Akainu’a karşı beklide meydandaki en avantajlı adamken daha savaşın yarısında Aokiji tarafından iptal edildi bakın direk iptal Akainu Ace’i kışkırtırken onu orda koruyacak tek adam beklide Jozu’ydu ancak adam iptal olduğu için Akainu istediği gibi at koşturdu bir diğer isimde Marco E.oda feleğin kelepçesini taktı adamın elini kolunu bağladı bu bize biraz basit gelsede ben tüm bunların ACE-AKAİNU sahnesine hazırlığı olarak görüyorum yani Akainu ulaşılmazı önünde engel kalmamalı.

Neyse WB olayına geçelim gördük ki WB’in göğsüne koca bir delik açıldı Akainu tarafından 72 yaşına kadar Roger’dan aldığı yaralar dışında gördüğümüz yarası olmayan ihtiyar magma yumruğu ile delindi ardında 2.sahne savaşı ve daha acı bir yara yüzünün sol tarafını kaybetmesi.

Herşey iyi güzeldir ancak şunu görmek lazım E.oda bir karakteri götürürken bir karakteri ön plana çıkardı geleceğini hazırladı dünyanın en güçlü adamına bunları yapacak bir zemin arayışı…

Gelgelelim sarsılmaz adalet anlıyışının dünyayı kaosa boğacak adama karşı duruşuna Akainu BB ve korkutucu tayfasını arkasına bakmadan kaçırıyor ve +1 puan daha hanesine ekleniyor.

Şimdi Jinbei bize dikkat çekecek bir bilgi verdi gerçi daha öncesinden bir bilgi daha verilmişti.
‘’Yeni filo amirali oldukça kararlı yeni dünyaya üssü taşımış durumda’’
Jinbei

‘’Akainu önderliğinde adalet ordusu eskisinden çok daha güçlü’’
Çok genel bir yargı olmasına karşın çoğu kişinin haklı olarak sunduğu bir gerekçe vardır Aokiji gitti sengoku ve garp işi bıraktı nasıl daha güçlenebilirler?

Öncelikle Sengoku ve Garp’ınbir yere gittiği yok marine eğitim medresesinde yeni hafızlar yetiştiriyorlar bu aslında çok büyük bir avantajdır daha nitelikli asker yetiştirmede bizzat en iyi 2 üstat rol alıyor.

2.olarak eski askerlerin eğitiminden daha sert bir eğitim sistemi ile yetiştirilen acımasız askerler.
Sıkı eğitimle yetiştirilmiş 100.000 asker düşünsenize tamam Aokiji çok büyük kayıp olabilir ancak genel anlamda bu adalet ordusu yetiştirme sistemi daha büyük avantajlar sağlayabiliyor.

Misal Amiraller sadece ciddi ve büyük olaylara müdahale eder ama adalet ordusu sisteminde askerler eskisinden basit hesapla en az 2-3 kat güçlü olursa gönderilecek 1 tabur eski taburun 3 katı iş yapmış oluyor böylece amirallerin iştigal etmediği olaylar daha kesin şekilde kapatılmış oluyor.

Bir Amiral’in yeri doldurulmaz kolay kolay ancak görüyoruz ki E.oda yeni karakterleri ortaya sürüyor en basit örneği Vergo mevkisinin üstünde bir güçte gördüğümüz üzere daha böyle yeni karakterler önümüze çıkabilir.
Ayrıca bir düşüncemde adalet ordusunun yeni bir sistemle diğer askerlere oranla 10 kata kadar güçlü birlikler çıkarabileceğidir yani her türlü yeni denizciler eskilerin yani Sengoku devrinin üstünde bir güce çıkmış oluyor.
Sengoku ile Akainu arasındaki fark kararlılık Sengoku daha uysal bir yapıya sahipken Akainu tam tersi durumda görevin en iyi şekilde yapılmasını istiyor böylece görevler tam anlamıyla gerçekletiriliyor.

Burda size bizim tarihimizden bir örnekte vermek istediğim Yavuz Sultan Selim mısır seferine çıkarken arkasında bulunan yeni çeri taburlarından birini görür yeniçeri atının ayağından çıkan çiviyi takmak için atından inmiştir daha çiviyi çakmak için taşı kaldrımasıyla kellesinin uçması bir olur.Yavuz Sultan Selim ise bunu şöyle açıklar:
‘’Atın bakımından seyisi sorumludur sizin göreviniz beni ve hazineyi korumaktır herkes kendi işini yapacak’’

Bu örneği biraz konuyu akışkan hale getirmek birazda anlattıklarımın şekillenmesi için verdim.
Burdan bağladığım olayda budur yeni adalet sistemiyle herkes daha dirayetli şekilde görevini yapacak ve böylece kurulan ordu daha güçlü olmuş olacak.

Tabi bunlar benim düşüncelerimdir sizin karşı görüşleriniz çok doğal olarak olabilir maksat karşı fikirleri sunarken bile gerekçelerle sunmaktır.

Okuyan arkadaşlara teşekür ederim

Ayrıca kesinlikle fanlık durumu mevcut değildir tamamiyle kendi gözlemimle olan sahneleri yorumlamamla yazdım zaten okuyanlar anlayacaktır.

Tartışmaya açık bir konudur böylece herkes zıt fikrini yada katıldığı noktayı belirtebilir.

Yani olayın güzel yanı bu zaten. Böyle düşünüp,tasarlayıp heyecanlanmak. Ancak arka planda kalan o 100.000 midir artık sayısı kaçtır,o ordunun daha güçlü olması nasıl etkiler ki senaryoyu. O arka planda kalan askerler yine çerez gibi gidecek bence.

Tahminen gözönünde olacak,nitelikli,senaryoya etki edebilecek adamlar yetişecek.

Cool, bende merak ediyorum Akainunun geliştireceği marineleri.
Eskisinden daha güçlü deniliyor, dediğin gibi. Akainunun Filo amirali olması ise eksiksiz adalet bakımından doğru tercih.
Denizcilerin amacı devlerden oluşan bir ordu kurmak denilmişti geçenlerde mangada, yanlış hatırlamıyorsam.
Yalnız Akainunun etkisi bir yana, Vegapunk'ın etkisi de yadsınamaz.
Yine Vegapunk üzerinden bir sürü yenilik yapacaklardır.
Ayrıca bu yeni ordu ile icraat görsek, hiç fena olmayacak. Ne bileyim Süpernovalardan bir tanesini bile olsa yakalasalar mesela.
Veya Yonkoular'dan birine savaş açsalar, onunla ilgili bir Arc olsa süper olurdu.

Güzel açıklamışsın. Vergo'nun varlığı bize Marineford'da aslında tüm Denizci gücünü görmediğimizin kanıtı. Kökünden değişen bir sistem, çarkların hepsinin dönüşünü de değiştirir. Bu bağlamda karargah askerlerinin çok daha güçlü olacağı aşikar. Üstelik Px ordusu da yeniden yapılandırılmış.

Bu arada Beyazsakal'ın sadece göğsünün ortasındaki yara Roger'dan. Diğerleri farklı savaşlarda olmuş.

Akainu 3 amiral arasında daha çok ön plana çıkarılmıştır. Marinefordda, sonrasında BB'yi kaçırması ve en son Aokiji'yi yenmesi ile Filo Amiralliğine geldi. Bu yadsınamaz bir gerçek.
Yalnız denizcilerin daha güçlü oldukları konusunda katılmıyorum. Jinbe'nin sözünü kanıt olarak sunuyorsun haliyle ancak aynı Jinbe ''Aokiji sonrası çok büyük bir gücünü kaybetti'' demişti.
Üstelik Kong Garp ve Sengoku'nun emekli olmasına karşı çıktıklarını söyledi. Yani Garp ve Sengoku artık denizcilerin yaptıklarına karışır nitelikte değil, Rayleigh gibi emekli olup, arada bir kaç sıyrılan denizcilere ders vereceklerdir.
Ben daha agresif olduklarını düşünüyorum denizcilerin ki çok doğal Akainu baştaysa. Bu açıdan daha güçlü diyebiliriz. Sengoku ile farkı ne olacaktır ? Denizcileri feda etmekten ve kendi eliyle öldürmekten çekinmeyen bir Filo Amiralleri var yani korkusuzlar, bu açıdan güçlüler. Savaşa açıklar, Akainu sürekli bunu kovalayacaktır. Çok daha fazla denizci ölecek ama bu açıdan daha güçlüler.
Zaten yıkılacak olan hükümette ne Sengoku ne Aokiji ne de Garp o mevkilerde bulunmaması gerekiyordu, bu yüzden Dragon ve Luffy, Akainu'nun denizcilerini ve hükümetini yıkacak ve en iyisi olacak.

Ek olarak Vergo'nun mevkisinin üzerinde bir gücü olduğunuda düşünmüyorum. Smoker vs Vergo'da bunun söylediğin şekilde olup olmadığını görebilicez.

Dywane Wade

Eline sağlık. Hep gönlündem Kizaru Filo Amirali olsun diye geçirmişimdir ama olmadı bee :mincika: Ama E.oda saolsun nerde pislik, kıl adam var gider onu başa geçirir:mincika:

Şaka bir yana...

Aga zaten Aokiji veya Kizaru Filo Amirali olacak tarzda insanlar değiller bana göre. Hem bu adamların adalet anlayışları ve (belki absürd bulacaksın ama ) tipleri pek Filo Amirali olacak yönde değil. Aynı Garp gibi.
Belki bu adamlar Sengoku veya Akainu'dan güç olarak aşağıkalır yanları olmasa da bir teşkilatı yönetecek insanlar değiller. Hem strateji zekası hemde pek kurnaz değiller (dediğin gibi). Aokiji bir yana ama Kizaru hele bu işlerin adamı olmaz olamaz.
Sonuç olarak Akainu'nun başa gelmesi denizciler için en iyi seçenek olmuş. Zaten WB'nin ölmesinin ardından ortalığın karışmasını ancak Akainu'nun adalet anlayışı veya kararlılığıyla üstesinden gelebilirler. Ama şöyle bir şey de var. Bildiğin gibi Aokijinin kaybedilmesi tartışılmaz çok büyük bir kayıp. Garp ve Sengoku'nun da aktif görevi bırakmaları korsanları caydıyma yönünden büyük bir eksiklik oluşturdu. Ve bu korsanlarından daha cesur davranacaklarını gösterir.

Gelelim denizcilerin gücüne;
Burda senin dediklerine katılıyom.

Belki güç yönünden eskisi kadar olmasada daha gaddar olmaları, Garp ve Sengoku'nun elinden daha elit denizcilerin yetişmesi veya Vegapunk gibi bir süperzekanın durdurulamaz silahları nasıl bir etki yaratacak bilemiyorum. Ama gerçek şu ki ; Akainu ve adalet anlayışı , Vegapunk ve gelecek nesil ümit vadediyo denizciler için... Sonuç olarak eskisi kadar kalabalık olmasada ve daha az üst düzey kişiye sahip ( Garp Sengoku ve Aokiji'nin gibi adamlar olmadığından ) daha elit ve daha gaddar denizciler karşımıza çıkacak gibi.

Ben artık daha güçlüler lafında direk aklıma pacifistalar geldi.Onları çoğaltıp daha da güçlendirmiş olabilirler.Sentamaru zaten 2y sonra Luffy için eski pacifistalarla geldiğini belirtmişti yanlış hatırlamıyorsam.Ellerine sağlık bu arada güzel bir derleme olmuş.

Roronoa Zoro

Bildiğiniz gibi Japonya tarihinde 3 büyük zaman var.
Sengoku
Edo
Meiji.
Japonya tarihinin en karanlık zamanları Edo zamanına denk gelmektedir. Japonca çöküştedir ve yıkılmanın eşiğine gelmiştir. Meiji döneminde ise toparlanıp, ayağa kalkmıştır.
Sengoku kendi ismiyle aynı olan çağı temsil ediyorsa, sonrasında gelen Akainu Edo'yu temsil ediyor diyebiliriz. Denizciler belki güçlenecek ama bu onların için çöküşün haberi olabilir. Ardından devrimcilerin yaratacağı Meiji çağı ise One Piece dünyasında barış ve huzurun devri olacaktır. Zaten bilindiği gibi Japonya'ya Meiji çağı devrimle gelmiştir...

Bildiğiniz gibi Japonya tarihinde 3 büyük zaman var.
Sengoku
Edo
Meiji.
Japonya tarihinin en karanlık zamanları Edo zamanına denk gelmektedir. Japonca çöküştedir ve yıkılmanın eşiğine gelmiştir. Meiji döneminde ise toparlanıp, ayağa kalkmıştır.
Sengoku kendi ismiyle aynı olan çağı temsil ediyorsa, sonrasında gelen Akainu Edo'yu temsil ediyor diyebiliriz. Denizciler belki güçlenecek ama bu onların için çöküşün haberi olabilir. Ardından devrimcilerin yaratacağı Meiji çağı ise One Piece dünyasında barış ve huzurun devri olacaktır. Zaten bilindiği gibi Japonya'ya Meiji çağı devrimle gelmiştir...
:alkis: kıyak tespit bende meijiyi dragona baglıcagını hep hayal etmiştim.eger akainunun cagıda edoya kalıyorsa ki ben kendim teach denen yaratıga yordum hep.cünkü tüm karanlıgın sebebi o hatta,karanlıgın meyvesi bile onu secti.her halükarda meiji denen döneme girdigimizde op evreninin iki büyük kötü bossu ölmüş olucak; marshall d. teach ve sakazuki akainu.

gelelim thor arkadasımızın konusuna;güzel derlemişsin eline saglık.marineford savasının amacı belliydi zaten.en sona saklanılan en güclü amiral gösterildi ve filo amiralligi için önü acıldı.luffy kk olucam diye ortada dolasıyordu ama gercek kk olabilecek kişi aceti.oda kendisi istemese bile wbyi yapıcaktı e.oda bu ikisnide luffynin önünden cekti.

yoksa eslesmeler ve diger durumlar zaten belli sadece aokiji anti durumuna ragmen akainudan daha yetenekli oldugunu kanıtladı sonradan bence.ve iyi hatırlatmısın sanırım bnm konumdu yeni filo amirali diye galiba ve aokiji gercekten bayagı oy toplamıstı sanırım.buda bizim türk halkının adil lider istedigini gösterir :D yinede akainu daha dogru bir tercih.

sadece 4 yonko arasındaki degişim bile herseyi özetliyor.wb gibi babacan bir adam gidip yerine teach geliyor.üstelik doflamingonun bahsettigi sadece güclülerin ayakta kalıcagı yeni çag bu ve akainu o yüzden filo amiralligi için dogru tercih oldu.e.oda bolca şeklinide yaptı.bizim gercek denizci diyebilecegimiz onurlu adamları sanırım coby,aokiji ve smoker olarak manganın sonunda görürüz.filo amirali aokiji,amiraller coby ve smoker:flaugh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık