Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yapımlarda Suç Unsurları

Yapımlarda Suç Unsurlarına Yer Verilmeli midir?

• Evet.

Kullanılan: 33 63.5%
  • Hayır.

Kullanılan: 19 36.5%

• Kullanılan toplam oy
    52
Geçenlerde akşam vakti çocuk parkındaki bir bankta bir çifti kucak kucağa birbirleriyle öpüşürken gördüm. Rahatsız edici olan bu tarz şeyler, her şeyin yeri var zamanı var.
Onlara söylenecek tek şey var gidin kendinize bir oda bulun da sen de bakma? Görüp hayatına normal şekilde devam ettiysen sorun yok ama baktıysan bakmaya devam ettiysen bir de düşündüysen zevke girer hocam hata sende böyleyse.
Şimdi hava sıcak ve ben evde boxerla geziyorum diye taa bayağı uzaktaki karşı binadan bir kadın beni apartman görevlisine şikayet etmiş adam geldi bana söyledi abi böyle böyle diye hangi daire dedim iki dakika odama gittim bir şey aldım içeriden sonra gösterdi aldım kapıcıyıda gittim kapısına sizi rahatsız etmişim kusura bakmayın diye girdim tripli tripli konuştu sonra cebimdeki büyüteci çıkartıp uzattım bu ne dedi ben de kusura bakmayın elim boş gelmek istemedim başkalarının evini röntgenlemediğim için dürbünüm yoktu ama isterseniz büyüteç kullanın belki işinize yarar daha net görürsünüz dedim kapıyı suratıma kapattı. Suçlu ben miyim şimdi? Bir daha rontlasın bu sefer fotoğrafını çekicem bir şekilde çaktırmadan sonra tab edip ona göstericem camdan ya da kapısına bırakabilirim.

Son düzenleme:
Peki sen neye karşı savunma yaparsın?
Geçmişte yaşanan kötü bir olayın tekrarı yaşanmasın diye savunma yapılır örneğin bir kuşun artık daha yüksek bir ağaca yuva yapması doğru olabilir .Anne kuş açısından kötü düşünce kaybolabilir .Senin sorun kötü düşünce =art niyet ise benim dediğim konuyla uzaktan yakından alakası yok art niyet çirkin bir davranış

Silinmiş Üye

Geçmişte yaşanan kötü bir olayın tekrarı yaşanmasın diye savunma yapılır örneğin bir kuşun artık daha yüksek bir ağaca yuva yapması doğru olabilir .Anne kuş açısından kötü düşünce kaybolabilir .Senin sorun kötü düşünce =art niyet ise benim dediğim konuyla uzaktan yakından alakası yok art niyet çirkin bir davranış
Peki anlamıyorum seni pek bende sorun var.Kötülükle kendini nasıl savunabilirsin?

Onlara söylenecek tek şey var gidin kendinize bir oda bulun da sen de bakma? Şimdi hava sıcak ve ben evde boxerla geziyorum diye taa bayağı uzaktaki karşı binadan bir kadın beni apartman görevlisine şikayet etmiş adam geldi bana söyledi abi böyle böyle diye hangi daire dedim iki dakika odama gittim bir şey aldım içeriden sonra gösterdi aldım kapıcıyıda gittim kapısına sizi rahatsız etmişim kusura bakmayın diye girdim tripli tripli konuştu sonra cebimdeki büyüteci çıkartıp uzattım bu ne dedi ben de kusura bakmayın elim boş gelmek istemedim başkalarının evini röntgenlemediğim için dürbünüm yoktu ama isterseniz büyüteç kullanın belki işinize yarar daha net görürsünüz dedim kapıyı suratıma kapattı. Suçlu ben miyim şimdi?
Bu tür şeyler bakmadan da görülebilir. Zaten gördükten sonra kafamı çevirdim, bir daha da bakmadım. Dediğim gibi her şeyin yeri ve zamanı var, verdiğin örnekle de bu zerre uyuşmuyor maalesef :(

Bu tür şeyler bakmadan da görülebilir. Zaten gördükten sonra kafamı çevirdim, bir daha da bakmadım. Dediğim gibi her şeyin yeri ve zamanı var, verdiğin örnekle de bu zerre uyuşmuyor maalesef :(
Kendilerine bir oda bulmaları gerekli evet bu bir gerçek ama. Yanlış tepkiler vermemek gerekli. Uyarılmaları gereken durumlar dahilinde bile. Kavga eden insan görünce çoğu insan kaçınıyor ama öpüşen görünce vay sen misin öpüşen cıkcıkcık oluyor olay konu sadece senin örneğinle sınırlındeğil ne yazık ki. Valla dayının biri bana utanmıyor musun öpmeye derse tutar dayıyı öperim. Kız benden ayrılır muhtemelen ama şimdi dayı düşünsün. :D

Peki anlamıyorum seni pek bende sorun var.Kötülükle kendini nasıl savunabilirsin?
Geçmişte yaşadığın bir olay yüzünden aynısını yaşamamak için benzer durumlarda kötü düşünebilirsin(art niyet ayrı bak o kişisel çıkar tecavüz dolandırıclık vs) karşıdaki insanlara karşı aynı kazığı yememek için yani . O zaman dersin ki ben karşımdakine bu sefer daha agresif olmalıyım beni kolay lokma sanmasın buda bir savunma biçimi tabi karşıdaki senin bu agresifliğini görünce seni zalim birisi sanabilir sana kötü insan damgası vurabilir ama senin yaptığın şey sadece geçmişten gelen bir olaya bulduğun savunma biçimi

Ben mesela borç verdiğim bir insandan paramı geri alamayınca aynı duruma düşmemek için insanlara maddi yardım konusunda biraz acımasız olmuşumdur buda beni diğer karşısında cimri kötü algısında düşürmüştür.

@KFC Şu mesajlarını sonradan editleyip cümle ekleme çıkarma yapmasan artık? Onun yerine göndermeden önce bir daha okuyup üzerinden geçebilirsin. Bunun bildirimi de gelmiyor, verilen cevabın bir kısmı da havada kalıyor.

Önceki mesajının editi için de şunu ekliyim: Ben rahatsız olduğum bir mevzudan bahsederken sense buna uzunca bakıp düşünüp zevk almaktan bahsediyorsun :(

Kendilerine bir oda bulmaları gerekli evet bu bir gerçek ama. Yanlış tepkiler vermemek gerekli. Uyarılmaları gereken durumlar dahilinde bile. Kavga eden insan görünce çoğu insan kaçınıyor ama öpüşen görünce vay sen misin öpüşen cıkcıkcık oluyor olay konu sadece senin örneğinle sınırlındeğil ne yazık ki. Valla dayının biri bana utanmıyor musun öpmeye derse tutar dayıyı öperim. Kız benden ayrılır muhtemelen ama şimdi dayı düşünsün. :D
Yine yanlışı yanlışla savunma girişimi :( Kavga edeni ayırmak lazım tabii ama bunun için kavgaya dahil olma ihtimalini göze alacak cesaret de lazım. Kimse kavga edilsin istemez sonuçta.

• Like
Tepkiler: KFC
Ben mesela borç verdiğim bir insandan paramı geri alamayınca aynı duruma düşmemek için insanlara maddi yardım konusunda biraz acımasız olmuşumdur buda beni diğer karşısında cimri kötü algısında düşürmüştür.
Ben de senin gibi düşünüyorum. Borç almam borç vermem. Çok acil ve gerekli ihtiyaç durumunda nakit olmadığı zaman olur onun harici almam vermem. Verirsem de geri dönmesiyle ilgili beklentiye girmiyorum zaten dönmeyecek biliyorum. Türkiye'de borç bankadan, tefeciden alınır. Tanıdık söğüşlenir, dolandırılır ne yazık ki böyle böyle. Ben de böyle değil ama böyle.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık