Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yami Yami No Mi Gol D. Roger'ın meyvesi olabilir mi?

Yami Yami No Mi Roger'a mı aitti?

• Olabilir aslında mantıklı.

Kullanılan: 5 5.6%
  • Sacmalama abi böyle bir şey olmaz.

Kullanılan: 82 92.1%
  • Kararsızım olabilir de olmayabilir de.

Kullanılan: 2 2.2%

• Kullanılan toplam oy
    89
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Lola'nın verdiği vivre kartı 400 bölüm sonra kullanan bir adam Oda. Roger meyve yemiş olsaydı jenerikte ellerinde tahta kelepçe ile idama gitmezdi bunu planlardı Oda sensei. Bence henüz pek bir şey görmedik ama hakiyi çok yüksek bir seviyede kullanıyordu Roger bu sayede korsanlar kralı oldu.

Hatta Marineford'da gösterilen bir flashback'te Roger hücrede Garp ile konuşurken kızdığında Garp'ın elinde ki mum sönüyordu, gülümsediğinde ise yeniden yanmıştı. Bence bunu kral haki sayesinde yaptı.

Toparlarsak güzel teori olmuş fakat ben Roger'in meyve yediğini düşünmüyorum.

Bu tarz hikâyelerde efsanevi kişiyi en yalın güce sahip yapmak istersin.

Garp da öyle mesela. Meyve falan yok. Adam çok güçlü, yumruğu koyduğu zaman bi gözün Allah'a bi gözün toprağa bakar.

Ya da Herkül. Şimşek tanrıları cart curt envai çeşitte tanrı varken, hepsine karşı koyan Herkül aralarındaki en insan kişidir. Saf güç kullanır.

Gol D. Roger benim için bir Marvel karakteri değil gerçek bir korsandır. Bir elinde tabancası, diğer elinde kılıcı. Ateş eder, kılıç çeker, yumruk atar, gerekirse rakibinin kolunu ısırır. Başka korsanlara kolay kolay acımaz, yağmalar, inanılmaz gösterişli bir hayat yaşar vs.

Seride korsanlığın bu kadar önemli bir şey olarak görülmesinin nedeni Gol D. Roger ve onun muazzam gösterişli hayatı.

Karasakalın bu meyveyi istemesinin nedeni Sanjinin Absalom'un meyvesini istemesi ile aynı ne yazık ki.. :D Kendisi o meyvenin en güçlü ve en tehlikeli meyve olduğunu düşündüğü için üstüne atladı...
Her meyvenin kendisine ait üstünlüğü vardır ve her kullanıcıya göre de değişir. Mesela Ace in Mera mera meyvesi Saboda çok farklı bir seviyede... Bunun dışında Boa Hancock un Mero Mero meyvesini ilk bölümdeki alvidaya yedirsek ne olurdu... :D Üstelik ikiside kibirli karakter olarak aynılar.. :D Ama kullanımı etkisi aynı olmazdı.
Yomi yomi de böyle bir meyve açıkçası. Karasakal'a uyan bir meyve ama Gol D. Rogera kesinlikle uymayan bir meyve...
Yemiş olsada kullanmazdı diye düşünüyorum. Haki daha çok kullanışlı. Karasakal güçsüz bir karakter benim için çünkü karakteri zayıf Beyazsakalın dediği gibi kendisinde öngörü planlama diye bir şey yok kendisini çok yukarlarda görüyor o yüzden bu meyveyi aradı ve yedi... Bu diğer Locian meyvelerinden biriside olabilirdi.
Stratejik olarak iyi bir meyve evet ona sözüm yok ama yan etkileri daha fazla bana göre.
Ama yinede bana göre Oda sensei Bu meyveyi karakter için yarattığını düşünüyorum. Karasakal=Blackbeard=yami=dark
İsim olarakta karakter olarakta uyan bir güç..
Evet Roger yanlışlıkla bir meyve yemiş olabilir ama bunun Yomi yomi olduğunu sanmam. Oda sensei böyle çalışmaz işçiliği daha incedir.
Abi güçsüz ve planlama konusunda zayıf dediğin adam Ace'i ve Magellan'i yendi güç konusunda hatta Magellan intihar etmek istediği halde bunu bile yapacak halde değildi. Plan konusuna gelirsek beyazsakal Karasakal tarafından öldürüldü. Sence kim daha iyi plan yapmış? Şunu da söylemek istiyorum ben Karasakal'dan nefret eden bir takipciyim ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler

Lola'nın verdiği vivre kartı 400 bölüm sonra kullanan bir adam Oda. Roger meyve yemiş olsaydı jenerikte ellerinde tahta kelepçe ile idama gitmezdi bunu planlardı Oda sensei. Bence henüz pek bir şey görmedik ama hakiyi çok yüksek bir seviyede kullanıyordu Roger bu sayede korsanlar kralı oldu.

Hatta Marineford'da gösterilen bir flashback'te Roger hücrede Garp ile konuşurken kızdığında Garp'ın elinde ki mum sönüyordu, gülümsediğinde ise yeniden yanmıştı. Bence bunu kral haki sayesinde yaptı.

Toparlarsak güzel teori olmuş fakat ben Roger'in meyve yediğini düşünmüyorum.
Ben meyve yediğini dusunuyorum sonuçta Luffy de haki kullanıyor bence Roger gomu gomu No Mi veya yami Yami No Mi yedi

Abi güçsüz ve planlama konusunda zayıf dediğin adam Ace'i ve Magellan'i yendi güç konusunda hatta Magellan intihar etmek istediği halde bunu bile yapacak halde değildi. Plan konusuna gelirsek beyazsakal Karasakal tarafından öldürüldü. Sence kim daha iyi plan yapmış? Şunu da söylemek istiyorum ben Karasakal'dan nefret eden bir takipciyim ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler
1.si Magellan'nın yenilmesinde luffy ninde payı var. Luffy İmpel down'a girmeseydi kaçamazdılar belkim.. Bunun dışında Magellan nasıl yenildi tam bilinmiyor büyük bir ihtimal Shiryuu tarafından yenildi.
2.si Beyazsakal zaten Karasakal ile dövüşürken neredeyse ölü idi.. Bilincini yittirdikten sonra saldırdılar ve öldürdüler. Biraz daha genç olaydı yada 1 dklık ömrü olsaydı fazla değil 1 dk karasakalında Akainu nunda defterini dürerdi. Ama ömrü yetmedi...
3.Karasakalın planı üstün körü idi. Beyazsakal ile marineford'u karşılaştırma gibi bir planı yoktu ama ace in önüne çıkması işine yaradı. Asıl planı 100 milyon beliden fazla olan birisini yakalamak (Luffy 300 olunca peşinden gitmek istiyor ama ace çıkıyor karşısına) ve shichibukai olmak böylece impeldowna giriş izni alabilmekti.. Ki hapishanedeki bazı şahısları kurtarabilsin...
Bunun dışında planlama konusunda zayıf olduğunu ben değil Beyazsakal söylüyor ağzı ile burnunu tam yer değiştireceği sırada ama dediğim gibi ömrü yetmiyor.
Şuanda karasakalın güçlü olması biraz şans birazda gura gura no mi sayesinde. Ben Yami Yami meyvasının güçsüz olduğunu neredeyse parameciadan farkı olmadığını locian meyvelerinin en güçsüzü olduğunu yazdım. Bunun dışında haki de kullanamıyor. Sabo tek atar yazdım.

Ne yazık ki Oda sensei bu konuları trollemeyi seven birisi.. :d o yüzden fazla takılmamak lzm... Mesela loguetown'da çalan gomu gomu şarkısı biraz troll amaçlı.. :d

Son düzenleme:
1.si Magellan'nın yenilmesinde luffy ninde payı var. Luffy İmpel down'a girmeseydi kaçamazdılar belkim.. Bunun dışında Magellan nasıl yenildi tam bilinmiyor büyük bir ihtimal Shiryuu tarafından yenildi.
2.si Beyazsakal zaten Karasakal ile dövüşürken neredeyse ölü idi.. Bilincini yittirdikten sonra saldırdılar ve öldürdüler. Biraz daha genç olaydı yada 1 dklık ömrü olsaydı fazla değil 1 dk karasakalında Akainu nunda defterini dürerdi. Ama ömrü yetmedi...
3.Karasakalın planı üstün körü idi. Beyazsakal ile marineford'u karşılaştırma gibi bir planı yoktu ama ace in önüne çıkması işine yaradı. Asıl planı 100 milyon beliden fazla olan birisini yakalamak (Luffy 300 olunca peşinden gitmek istiyor ama ace çıkıyor karşısına) ve shichibukai olmak böylece impeldowna giriş izni alabilmekti.. Ki hapishanedeki bazı şahısları kurtarabilsin...
Bunun dışında planlama konusunda zayıf olduğunu ben değil Beyazsakal söylüyor ağzı ile burnunu tam yer değiştireceği sırada ama dediğim gibi ömrü yetmiyor.
Şuanda karasakalın güçlü olması biraz şans birazda gura gura no mi sayesinde. Ben Yomi Yomi meyvasının güçsüz olduğunu neredeyse parameciadan farkı olmadığını locian meyvelerinin en güçsüzü olduğunu yazdım. Bunun dışında haki de kullanamıyor. Sabo tek atar yazdım.

Ne yazık ki Oda sensei bu konuları trollemeyi seven birisi.. :d o yüzden fazla takılmamak lzm... Mesela loguetown'da çalan gomu gomu şarkısı biraz troll amaçlı.. :d
Beyazsakal in ölmesinin nedeni Karasakal in yaptığı duygu sömürüsüne kanmakti hastalık değildi bunu Wiki vs den kontrol edebilirsin ayrıca Karasakal ve adamları zaten beyazsakal in bu zaafini hedef aldılar
Shusui zaten Magellan a bir defa yenildi. Ayrıca bu Karasakal'in haki kullanmadığını nereden cikardin bunla ilgili bir açıklama yok

Beyazsakal in ölmesinin nedeni Karasakal in yaptığı duygu sömürüsüne kanmakti hastalık değildi bunu Wiki vs den kontrol edebilirsin ayrıca Karasakal ve adamları zaten beyazsakal in bu zaafini hedef aldılar
Shusui zaten Magellan a bir defa yenildi. Ayrıca bu Karasakal'in haki kullanmadığını nereden cikardin bunla ilgili bir açıklama yok
Beyaz sakalın ölümünün nedeni %80 akainu yüzündendir. Spider tarafından bıçaklanması + 2 kere göğsüne lav yediği için öldü.
Kendinden geçtiği için saldırabildiler zaten. Dediğim gibi 1 dklık ömrü olsaydı haklıyordu ama tam o sırada kendinden geçti. Sanırım tam izlememişsin orları.
Eğer Karasakal haki kullanabilseydi o meyveyi aramazdı. Yami yami nin etkileri haki ile aynı.. Haki kullanan birisi için gereksiz bir meyve. Mesela garp gibi meyve kullanıcı olmayan ve haki olarak yüksek birisinde %50 etkisiz bir meyve.2 yıl içersinde ne yaptı bilmiyorum elbet ama öncesinde haki bilmiyordu..Yami yami nin tek artısı var diğer meyve kullanıcıların gücünü absorbe etmek.. örnek beyazsakalın gura gura gücü..
Bunun dışında kara delik tekniği bir artı sayılabilir en fazla. Evet şeytan meyvesi kullanıcılarını kendisine çekiyor ama şeytan meyvesi kullanmayan birisinde gücü yarı yarıya iniyor...
Bunun dışında Paramecia dan farksız olması fiziksel saldırılara açık olmasıda cabası.. Dediğim gibi şeytan meyvesinin gücünü emip savunabiliyor kendisini ama bir kılıç yada top karşısında savunmasız. Daha önceki yorumumumda gömdüğüm videoyu izlemeni tavsiye ederim. Beyazsakal vs karasakal. Sırf 2 dakikada Beyaz sakal neler yapıyor...
Ayrıca asıl duygu sömürgesini yapanda akainu idi. Spideri kandırıp Beyaz sakalı arkadan bıçaklatıyordu. Savaşın seyrini değiştirende buydu zaten. Akainu karasakalla anlaşmış onu tutuyor desen neyse.

Son düzenleme:
Teach mi haki kullanamıyor? Yahu Teach'de allahlık haki olduğu varsayılıyor, Shanks'in gözüne o kesiği başka kim atacak?

Teach'in meyve olayı benim için şunu ifade ediyor; isterseniz hakiyle gelin kapışalım, ya da meyveyle gelin meyveleri kapıştıralım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık