Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Xebec Kimdir?

Xebec Kim?

• Kullanılan toplam oy
    26
İyi akşamlar. Bir sorum var yine. :) Xebec kimdir? Teach mi? Kaido mu? Başka birisi mi? Hiçbiri mi? Her ikisi mi? (Teach ve Kaido)

Bildiğiniz üzere Xebec dünyayı ele geçirme niyetine sahip ünlü bir korsandı ve kaptanı olduğu Rocks korsanları Garp önderliğinde denizciler ve Roger korsanları işbirliğiyle indirildi.

Xebec ve tayfası tanıtıldıktan sonra herkes onun Teach ile olan benzerliğini kurdu. Gemisi saber of xebecti (Vivre card bilgisiydi sanırım) Teach Rocks'un kurulduğu adayı mesken tutmuştu üstelik Rocks'un üyeleri de Teach'in tayfası gibi birbiriyle anlaşamayan delilerden kuruluyordu. Teach'in de hedefi dünyayı ele geçirmek olabilir. İkisi de D.

Benim görüşüm buna katılmakla beraber Kaido'nun da Xebec ile olan benzerliğinin çok fazla olması. Wb ve Big Mom gibi iki Rocks korsanından daha fazla olarak Xebec ile benzerliği var.

Birincisi Kaido'nun tayfası da birbirini sevmeyen insanlardan kurulu. King ile Queen Zoro ve Sanji gibi atıştığında insanlar onların rakip olduğuna yordu bunu ama şu an anlıyorum ki durum çok başka. Bu net bir şekilde Rocks göndermesi.
Bunu nereden düşündüm? Çünkü devamı geldi. Uçan Altılı rütbe anlamında yıkımcılardan aşağıda çünkü yıkımcı olmaya çalışıyorlar. Ama onlar dahi yıkımcıları takmıyorlar ve aralarında gerilim var. Rocks'u anımsatmıyor mu sizce de?

İkincisi Kaido arcına geldiğimizde Rocks'un tanıtımı yapıldı. Bu ne anlama geliyor diye sorabilirsiniz ama tam Kaido ineceken bahsedilmesi bence boşuna değil. Xebec-Kaido benzerliklerine hazırlıyor bizi mangaka.

Üç. Teach hiç KK olmaktan bahsetmedi diye hatırlıyorum. Yani dünyayı ele geçirmek onun hedefi olabilir. Ama Kaido'ya gelirsek o direkt olarak kaptanının hedefine sahip. Dünyayı ele geçirmek. Dünyanın kralı olmak.

Dört. Tıpkı Xebec gibi Kaido da ittifak sonucu inecek. İnsanların zorladığını düşündüğüm bir konudan bahsetmek istiyorum. Benzerlikler var diye %100 aynı şey olacak diye bir şey yok. Kaido ya da Teach Xebec; Luffy de Roger olduğuna göre insanlar peki kim Garp diye soruyor? İlla olması mı gerek? Garp ayarında bir potansiyel olsa şu an görmez miydiniz? Kid diyor D. değil ve denizci değil . Drake diyor D. değil ve güçlü değil. Coby diyor d değil ve Garp potansiyeli yok . Law diyor o potansiyel yok o diyor bu diyor. Yahu zorlamayın işte . Böyle sorarsanız Kaido ya da Teach'in tayfasındaki Wb kim diye sormanız gerekir. xd

Neyse işte Kaido da ittifak sonucu inecek birisi. Tıpkı zamanının zirvesi olan Xebec gibi. Kaido'nun inişi de Xebec'in inişi gibi büyük isimlerin bir araya geldiği bir olay olacak.

Beş. Kaido'nun Big Mom ile olan ittifaki zaten Rocks mu geliyor korkusunu doğurdu. Mangaka tek Xebec Teach değil mesajını da verdi bence.

Ben Teach'in Xebec'i örnek aldığını ve benzer olduklarına karşı çıkmıyorum ve katılıyorum. Ama Xebec'in Teach ve Kaido'ya bölündüğünü düşünüyorum. Örneğin Xebec bence 2 vs 1'de yenildi. Böyle olduğu mangada açıklansa insanlar Luffy'nin de Teachle dövüşürken ittifak olacağını düşünebilir ama bence ittifak işi Kaido'ya karşı olacak. Çünkü Teach'in Newgate ile benzerlikleri var. Meyvesini alması. Edward Teach'in ikiye bölünüp bu iki korsanın isminde yer alması, hige (Sakal-bıyık) kelimesi ve mevkii olarak onun yerini alması. Luffy'nin Xebec'i değil Newgate'i olacaktır Teach. Ama yukarıda dediğim gibi, %100 benzerlik olacak diye bir şey yok!

Sizce olaylar nasıl gelişecek? Xebec kim?

Son düzenleme:

Üye silindi 5781

Wano'da Xebec isminin geçme sebebi bence tamamiyle Kaido FB'sine ön hazırlık.
Kaido'nun bir flashback'i olacak ve biz burada adeta kuduracağız.
Kaido'nun FB"sinde tak diye gösterseydi bu kim neyin nesi tepkisi verecektik.Tıpkı Imu gibi.Imu gibi kimliğini saklayan ve bilinmeyen birisi olmadığı için seriye öyle bir giriş yapmadı Xebec.
Xebec'in altyapısı yapıldı ve Kaido FB'sinde işlenmeli yani.Big Mom'da laps diye gösterebilirdi göstermedi , altyapı oluşmamıştı çünkü.
Şimdi millet Kaido'nun geçmişi sözünü duyunca direkt Xebec ve Big Mom'a olan borcu aklına geliyor.Çocukluğunda Kaido'nun ilgi çekici olaylar olduğunu sanmıyorum.Big Mom'un Elbaftaki olayları ilgi cekiciydi mesela...
Dediğim gibi bu Kaido FB'si Xebec işlenmesi lazım.O yüzden Kaido'nun Arc'ında açıklandı.
Onun dışında Xebec , tayfasını Arıkovanı adasında oluşturmuştu yanlış hatırlamıyorsam.
Biz de Karasakal'ı en son "Kurukafa" şeklinde olan Arıkovanı adasında görmüştük.
Öyle ki Buggy Kaptan John'u yani Xebec korsanlarının üyesi olan bireyin hazinesini de Kurukafalı bilinmeyen bir adada arıyordu.

Ayrıyetten Karasakal gücüne güç katan ve her şeyi elde etmek isteyen bir karakter bence.
İsminin orijinali
Everything D. Teach'ti.
Her şey D. Teach.
Zaten Moria'yı bile ayak üstü davet etmesi onun ne kadar aç bir insan olduğu yükselmeyi hedeflemiş ve daima daha iyisini isteyen bir karakter olduğunu gösteriyor.
Bence bu Xebec'in ideali ve karakteri ile kesinlikle uyuşuyor.

Roger'in reenkarnesi (veya iradesini miras alan kişi) Luffy. Roger'in talebesi de Şanks. Aynı şekilde Xebec, Tiç ve Kaido arasında da böyle bir durum var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık