Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Wano'nun 800 Yıl Önceki Coğrafya Geçmişi

Wano canavarların üzerinde bir ülke mi ?

• Evet Katılıyorum

Kullanılan: 10 66.7%
  • Hayır Katılmıyorum

Kullanılan: 5 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    15
Wano nun haritasına bakarak ve izole edilmiş olmasını da dikkate alarak garip bir şekilde konumlandığını görebilriz.En azından benim için.

Benim teorim Wano nun da aynı "Zou" gibi bir yer olabileceği teorisini öngörüyor. Zunishanın üzerinde antik kent Zou var sonuçta.

Hatırlarsanız Zunisha ya BİR ceza verilmiş ve beklenen gün gelene kadar sürgüne gönderilmiştir. Wano nun coğrafi yapısına bakarak coğrafi açıdan sanki bir toplama ülkeye benzedini düşünüyorum.Yani her parça Zou gibi devasa bir antik hayvanın üzerinde gibi . Wano dışarıya açılmasından bahsediliyor.Bu açılma sözde değil coğrafi açıdan da olacaktır.

Wano'nun hepsi öyle midir bilmem de Onigashima'daki kılıç ve kuru kafa bunu destekliyor. Yine de farklı bir olay bekliyorum.

Zunesha Naitamie-Norida fili olarak geçiyor böyle bir tür varsa bunlardan bir sürü var demektir ve oda sbs 83 de bununla ilgili bir resim göstemişti.

Teorine gelecek olursak olması muhtemel ama canavarlar olarak değil de filler diyelim. Wano zaten rakımı yüksek bir yerde ve bence fillerin sırtına kadar geliyordur bu yükseklik. Zunesha ve diğer fillerde şehirleri birleştirip 800 yıl önceki Wanoyu oluşturucaklar belki de tek Zunesha kaldı ve o da zouyu birleştirip wano tamamlanacaktır bence bunda Momonun parmağı olacak.

Zunesha Naitamie-Norida fili olarak geçiyor böyle bir tür varsa bunlardan bir sürü var demektir ve oda sbs 83 de bununla ilgili bir resim göstemişti.

Teorine gelecek olursak olması muhtemel ama canavarlar olarak değil de filler diyelim. Wano zaten rakımı yüksek bir yerde ve bence fillerin sırtına kadar geliyordur bu yükseklik. Zunesha ve diğer fillerde şehirleri birleştirip 800 yıl önceki Wanoyu oluşturucaklar belki de tek Zunesha kaldı ve o da zouyu birleştirip wano tamamlanacaktır bence bunda Momonun parmağı olacak.
Evet zaten Momo da o yüzden olmemem gerekiyor diye söyledi muhtemelen. Ayrıca Wano nün yüksekte oluşu dediğin gibi garip bir konuydu.Altindan bir şeyler çıkacağı kesin gibiydi.Luffy nin Zunishanin sesini duymasi ancak cevap verememesi bu yüzden cikacak kesin .Çünkü sadece Momo emir verirse harekete geçecekler .Luffy nin emriyle hareket etselerdi hem sıkıntı olurdu hemde her sesini duyan Filleri farklı yönde kullanabilirlerdi . Bu mantıkla Momo nun bu gücünün daha önce bahsedilen Uranüs antik silahına tam olarak uyuyor diyebiliriz.

Çünkü Shirohoshi ye deniz krallarını sadece duymakla kalmayıp emir verme gücü onu antik silah Poseidon yaptı.
Momo nun da Zunisha yı sadece duymakla kalmayıp emir verme gücü onu antik silah Uranüs çoktan yaptı bile.

Son düzenleme:
Momonun Uranüs antik silah olma olasılığı shiraoshi paralelinde olduğu için çok yüksek.Belkide Dünya hükümetinin dolayısı ile Amiral Sakazukinin gerçekte wanodan bu kadar korkma sebebi sadece Samuraylar değil antik silah barındırmasi olabilir.

Ben wanonun dev bir balinanın sırtında oldupunu düşünüyorum. Bu düşünvemin 2 sebebi var. 1.si zou da gördüğümüz balina heykeli, 2.si wano yüksekte olduğu halde wanodan aşağı şelale akması. Şelaleden akacak su yukarı balinanın sırtındaki delikten çıkıp akıyor mubtemelen.
Öte yandan wano hiçbir yaratığın sırtında da olmayabilir. Çünkü zou filin sırtındaydı ama log poselar zouyu göstermiyordu. Bildiğim kadarıyla wanoyla ilgili böyle bir durum yok. Ve adanın yeri sabit, zou gibi değişmiyor hiç.

Ben wanonun dev bir balinanın sırtında oldupunu düşünüyorum. Bu düşünvemin 2 sebebi var. 1.si zou da gördüğümüz balina heykeli, 2.si wano yüksekte olduğu halde wanodan aşağı şelale akması. Şelaleden akacak su yukarı balinanın sırtındaki delikten çıkıp akıyor mubtemelen.
Öte yandan wano hiçbir yaratığın sırtında da olmayabilir. Çünkü zou filin sırtındaydı ama log poselar zouyu göstermiyordu. Bildiğim kadarıyla wanoyla ilgili böyle bir durum yok. Ve adanın yeri sabit, zou gibi değişmiyor hiç.
Zou nun bulunmamasının sebebi hareketli olması .Sabit bir yer zaten bulunur.Raftel neden bulunamiyor dersen Raftel in aynı wonder woman daki hayalet ada gibi bir koruma sistemi var olabilir .

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık