Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano'daki Zoro Hakkında

Wano'da Zoro'dan bu tarz davranışlar görebilir miyiz?

• Kullanılan toplam oy
    128
2 haftalık bir ara var. Forum ölmesin diye bu güzel tartışma konusunu açıyorum. En azından 1 hafta götürür diye düşünüyorum.

Öncelikle tayfaya güven ile ilgili olayları yazıyorum ki neyden bahsedeceğimi biraz belirtmiş olayım.

-Nami: Tayfayı pek tanımadığı için onlara güvenmedi. Onlar ölsün istemedi. Özet olarak sevdiklerini korumaya çalıştı. Ama yanlış yaptı. En sonunda bizimkilere güvendi ve işleri bizimkiler halletti.

-Robin: Tayfayı tam tanıyamamıştı. Rakiplerin güçlü olduğunu ve kendisinin ölerek her şeyi halledebileceğini düşündü. Yanlış yaptı. Tayfaya güvendi ve bizimkiler işleri halletti.

-Usopp: Luffy'nin kararlarına güvenmedi ve saygı göstermedi. Tayfaya saygısızlık yaptı. Merry için kaptanın karşısına çıktı. Yenildi. Sonra yanlışını anladı. Özür diledi ve tayfaya geri döndü.

-Sanji: Şuan hikayesini izliyoruz. Tayfaya güvenmedi. Onları bu işe karıştırmadı. Her şeyi kendi halletmeye çalıştı. Beceremedi. Luffy'ye güvendi. Özür diledi. Şimdi bizimkiler işleri halledecek.

Tüm olaylara bütün olarak bakarsak Oda hepsinin psikolojisini zorladı. Hepsine sebepler verdi. Arada kalmalarına neden oldu. En sonunda da tayfaya hepsi tamamen bağlandı.

Konunun kahramanına gelirsek, tayfadaki kaptanına en bağlı kişi diyebiliriz. Gider Luffy için ölür sorgusuz sualsiz.

Fakat Wano arcı var. Oda Luffy-Zoro için böyle bir sahne çizer mi? Zoro'yu zor seçimler arasında bıraktırır mı? Şimdi yaa Zoro ne olursa olsun yapmaz diyebilirsiniz. Fakat???

-Kuina Wano'da Zoro'nun karşısına çıkarsa???
-Zoro'nun ailesi ile ilgili bir durum çıkarsa??
-Zoro'nun sevdikleri ile ilgili bir şey olursa???
-Bir halk için seçim yapmak zorunda kalırsa??

Aklıma gelmeyen başka şeyler de sebep olabilir. Zoro ve Luffy'nin böyle bir şey yaşaması seri açısından da reyting açısından da hikaye açısından da güzel olabilir.

Biraz örnekler vermek istiyorum kafamdan.

Örneğin Kuina yaşıyorsa ve Kaido tarafında ise Zoro o şokla yanlış şeyler yapabilir mi ya da Kuina'nın yaşamı söz konusu olursa ve Zoro bu işi kendi geçmişi olduğu için kendi başına çözmeye çalışırsa?

Wano Shogun'u veya Kaido Zoro'nun sevdiklerini, ailesini veya Kuina'yı tutsak almışsa ve en ufak ters harekette hepsini öldürecek ise Zoro farklı yönelişlere girebilir mi?

Oda Zoro'yu psikolojik olarak zor durumlara sokar mı? 4 arctır gördüğümüz kırılmaları Wano'da da görür müyüz? Oda Zoro-Luffy çatışması çizer mi?

Zoro Water 7'de büyük laf etmişti. Tayfayı terkedenlerle ilgili. Belki de Wano'da Sanji ile ilgili bir şeyler yaşanır? Luffy ile ters düşerler?

Vee Zoro kılıcını Luffy'ye karşı çekmek zorunda kalır mı? En büyük merak da bu benim açımdan.

Görüşlerinizi, tahminlerinizi bekliyorum.

Yapabilir. Psikolojik açıdan zorlanacağı seçimler çıkabilir karşısına. Ama ne olursa olsun Sanji gibi karıya çiçek böcek topladığı keyfi hareketler sergilemez Zoro. :a:

Wanoda şov yapacak Zoro.Arc sonu da Momo ile konuşur.Büyüyünce gel eğer beni yenebilirsen Shogun olmaya layıksın demektir diye de havasını atar.

Yapabilir. Psikolojik açıdan zorlanacağı seçimler çıkabilir karşısına. Ama ne olursa olsun Sanji gibi karıya çiçek böcek topladığı keyfi hareketler sergilemez Zoro. :a:
Birisi romantik prenses diğeri ise odun adam arada dağlar kadar fark var. :D

Wanoda şov yapacak Zoro.Arc sonu da Momo ile konuşur.Büyüyünce gel eğer beni yenebilirsen Shogun olmaya layıksın demektir diye de havasını atar.

Birisi romantik prenses diğeri ise odun adam arada dağlar kadar fark var. :D
Orası öyle de benim demek istediğim o değil :D Yani zorlanarak yaptığı seçimden sonra keyfini çıkarmaz olayların Zoro. Sanji gibi tayfasının ve kaptanının gidişatını iplemeyip stockholm sendromu yaşamaz :p

Orası öyle de benim demek istediğim o değil :D Yani zorlanarak yaptığı seçimden sonra keyfini çıkarmaz olayların Zoro. Sanji gibi tayfasının ve kaptanının gidişatını iplemeyip stockholm sendromu yaşamaz :p
O kısım Sanji'nin saflığı ve biraz da acizliği.Zoro öyle bir duruma düşmez çünkü o seçimi yapacağına savaşır ve en kötü ölür.Hadi savaşamadı da etkisiz hale getirildikten sonra zorlandı diyelim.Sürekli stres ve tetikte bekleyerek sürdürür rolünü çıkış yolu ararken.O haldeyken aptalca hayaller kuracağını sanmıyorum hatta sürekli sinirli olur bence.

Zoro da böyle bir şey yaparsa, hele hele Zoro yaparsa, Oda'nın karakter gelişim anlayışına hiçbir saygım kalmayacak. :(

Yapmaz. Yapmamasını umuyorum. En zorlu seçimlerde bile. Sanji de yapmamalıydı. Nami ve Robin'in yapması gayet mantıklıydı, ama bu ikisinin değil. Bu saatten sonra hiçbirinin değil. Yıllardır tanışıyolar, beraber neler atlattılar ve önlerinde de yığınla örnek var bizzat yaşadıkları. İmkansız bir işin içinde olsalar bile bunu açıkça söylemeliler. Luffy'nin hep dellendiği mesele de bu zaten. Ne zaman biri böyle saçmalasa kendi ağzından duyacağım diyor ve zorla da olsa cevabı çekip alıyor hepsinden. Daha bundan ders almadıysa hiçbiri, diyecek lafım yok.

Zoro Kuma ile karşılaşmasında yenemeyeceğini anladığında kendini feda etmişti. Eğer Sanji'nin şimdi yaptığını bu şekilde düşünürsek ki temelinde bu fikir var aynı şeyi neden Zoro yapmasın ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık