Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Wano ve Şeytan Meyveleri

Teori nasıl ve tutar mı?

• Güzel olmuş. Tutar.

Kullanılan: 5 25.0%
  • Teori güzel ama tutmaz.

Kullanılan: 11 55.0%
  • Olmamış. Hayatta tutmaz.

Kullanılan: 4 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
Daha önce şeytan meyvelerinin nereden geldiğine yönelik birkaç tartışma yapmıştım. Uzaydan gelebileceğine yönelik, bize göre mantıklı bağlantılar kurmuştuk. Bb'nin gura gura no mi'yi de bu şekilde ele geçirebildiğini varsaymıştık. Yani meyvelerin vatanı (uzay) karanlık bir ortam olduğu için yami yami'nin karanlık gücü şeytan meyvesini evinde hissetmesini sağladı ve böylece meyve yani yami'nin içinde hapsoldu gibi... Bir diğer teori ise yine Bb'nin yami yami'nin çekim gücü sayesinde gura gura'nın şeytanını çektiği yönünde idi vs. Bu teoriyle birlikte yeni bir seçenek ortaya çıktı benim için.

Daha önce açmış olduğum One Piece'te 4. Büyük Güç (http://www.korsanfan.com/konu/one-piece’te-4-büyük-güç-Şeytani-ruh-ve-enerji-lanetli-kılıçlar.5314/) konusundan yola çıkarak birkaç ilintileme-alıntılama yapayım.

Şeytan meyvelerinin nereden geldiğini anlamak için şeytanların nereden geldiğini anlamak gerekir. Çünkü bu meyveleri var eden şey şeytanlardır. Şeytanlar ruhani varlıklar olsa da iradeleri ve seçim hakları olan varlıklardır. Bu teoride yazanlardan sonra lanetli kılıçların ve şeytan meyvelerinin aynı şey olduklarını düşünmeye başladım. Bunun en önemli sebebi ise şu manga sayfaları:

Burada iki farklı şeyden (kılıç ve meyve) bahsedilmesine rağmen iki aynı cümle kurulmuş. Bu cümleler, lanetli kılıçların ve şeytan meyvelerinin ortak bir payda ya sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca mangaka birbiri arasında yüzlerce bölüm olan iki farklı manga sayfasında "bunlar aynı şeyler" mesajını verirken sayfa sayılarını da aynı denk getirmiş (17).

Diğer bir ortak yön ise Kibemon'un kullandığı meyve yeteneğine "lanet" demesi.

Lanetli şeytan meyveleri=Lanetli kılıçlar

Bunlar bir elmanın iki yarısı gibi göründü bana.

Şu iki örnekte aynı kıvrımlar yok mu ? Bence aynı. Hatta Oda Sanji'nin kaşları için "Bazen Sanji'nin bir şeytan meyvesi olup olmadığını düşünüyorum" dediği bir söyleşisi bile vardır. Yani tüm bu bağlantılar kıvrımlara sahip olan varlık veya nesnelerin şeytan meyvesi ile ilişkili olduğunu gösteriyor.

Bu kısmı toparlamam gerekirse;
  • Lanetli kılıçlar ve şeytan meyveleri ortak bir varlığın (şeytan) yaşam bulduğu iki farklı şeydir.
  • Kinemon'un şeytan meyvesine lanet demesi ve lanetli kılıçların muhtemel vatanının Wano olması bu iki şeyin aynı yerden çıktığına dair kuvvetli bir veri.
Gelelim bu şeytanların neden kılıç ve meyvelerin içine girdiğine. En önemli sebebi ve mantığı şu:

• Ruh sonsuzdur. Zaman tanımaz, yaşlanmaz. Bu sebeple olabildiğince uzun süre var olabilmek ve özgür olabilmek ister. Bunun için de insana ihtiyaç duyar. Hatta iradesi güçlü bir insana. İradesi güçlü bir insanın kendisi de güçlüdür. Kendisi güçlü ise şeytan onunla güvendedir, uzun süre o bedende yaşayabilir ve kendi isteklerini o bedeni kullanarak gerçekleştirebilir. Şeytan zayıf birinde konaklar ise o kişi öldüğünde yeniden konak aramak zorundadır ve bulduğu o konağın ne zaman, kim tarafından bulunacağı da belli değildir. Bu ise seytanın işine gelmez. Çünkü bu özgürlüğü durumda kısıtlıdır. Aynı denizin altında kurtarılmayı bekleyen Jack gibi sıkışıp kalmıştır. Şeytanın neden kılıçları ve meyveleri tercih ettiği de bununla ilgili. Misal kılıç, birinin hayat boyu yanında taşıdığı birşeydir. Meyve ise insanların besin kaynaklarından biridir. Her iki durumda şeytan, kullanıcısının ömrü bitene kadar onun yanında kalmanın yolunu bulmuştur.
Velhasıl, şeytanların anavatanı olan Wano hem şeytan meyvelerinin hem de lanetli kılıçların memleketi olabilir.
Olabilir, güzel teori :good:

Oda'nın Sanji hakkındaki sözü beni düşündürüyor. Anne ve babasında yok böyle bir kaş eğrilmesi.

Sadece kendisinde ve kardeşlerinde var. Yapılan deneylerle alakalı olabilir bu durum. Oda'nın lafından da yola çıkarsak lanet/meyve ile ilgili bir deney söz konusu olabilir.

Olabilir, güzel teori :good:

Oda'nın Sanji hakkındaki sözü beni düşündürüyor. Anne ve babasında yok böyle bir kaş eğrilmesi.

Sadece kendisinde ve kardeşlerinde var. Yapılan deneylerle alakalı olabilir bu durum. Oda'nın lafından da yola çıkarsak lanet/meyve ile ilgili bir deney söz konusu olabilir.
Sanji'deki durum da muhtemelen şeytan meyvesi ile ilgilidir. Genetik mutasyon ayağına insan geni ile şeytan meyvesi geninin harmanlanması hesabı... Salak mangaka şöyle bir malzeme elindeyken gitsin hala adama kıyafet versin :artiz:

Eline sağlık güzel teori.Korsan istilasının wanodaki şeytan meyveleri olması oldukça mantıklı.Kaidonun meyve hastası olması ve wano ile olan samimiyetide ortada.Şeytan meyvelerinin ortaya çıktığı yer olduğuna katılıyorum.Üyelerin dillendirdiği gibi bir üretim söz konusu değildir bence.Bu yüzden kaido jokere dandik seri üretim meyve ürettiyordur.

Smoker taichou'nun şeytan meyveleri ile ilgili yazdığı teoriyi bulup okuyun , okumadıysanız. Çok hoş gerçekten. Reankarnasyon teması var. Kılıçlar ise samuraylar için şeref namus kavramlarını taşıyor. Ruhlarını yansıttığına inanıyorlar.Kılıç ustaları da öyle , o yüzden bir bağlantı olduğunu düşünüyorum ben de. Wano doğrudan ilgili olabilir bence de ama bu ruh salma mevzusunda bir şeyler çıkabilir. Daha sonraki Şeytan meyvesi açıklamasına ön ayak olacak şekilde. Bir de hikayeye oturtursak bu gizem de çözülmüş oluyor bence.

Daha önce şeytan meyvelerinin nereden geldiğine yönelik birkaç tartışma yapmıştım. Uzaydan gelebileceğine yönelik, bize göre mantıklı bağlantılar kurmuştuk. Bb'nin gura gura no mi'yi de bu şekilde ele geçirebildiğini varsaymıştık. Yani meyvelerin vatanı (uzay) karanlık bir ortam olduğu için yami yami'nin karanlık gücü şeytan meyvesini evinde hissetmesini sağladı ve böylece meyve yani yami'nin içinde hapsoldu gibi... Bir diğer teori ise yine Bb'nin yami yami'nin çekim gücü sayesinde gura gura'nın şeytanını çektiği yönünde idi vs. Bu teoriyle birlikte yeni bir seçenek ortaya çıktı benim için.

Daha önce açmış olduğum One Piece'te 4. Büyük Güç (http://www.korsanfan.com/konu/one-piece’te-4-büyük-güç-Şeytani-ruh-ve-enerji-lanetli-kılıçlar.5314/) konusundan yola çıkarak birkaç ilintileme-alıntılama yapayım.

Şeytan meyvelerinin nereden geldiğini anlamak için şeytanların nereden geldiğini anlamak gerekir. Çünkü bu meyveleri var eden şey şeytanlardır. Şeytanlar ruhani varlıklar olsa da iradeleri ve seçim hakları olan varlıklardır. Bu teoride yazanlardan sonra lanetli kılıçların ve şeytan meyvelerinin aynı şey olduklarını düşünmeye başladım. Bunun en önemli sebebi ise şu manga sayfaları:

Burada iki farklı şeyden (kılıç ve meyve) bahsedilmesine rağmen iki aynı cümle kurulmuş. Bu cümleler, lanetli kılıçların ve şeytan meyvelerinin ortak bir payda ya sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca mangaka birbiri arasında yüzlerce bölüm olan iki farklı manga sayfasında "bunlar aynı şeyler" mesajını verircesine sayfa sayılarını da aynı denk getirmiş (17).

Diğer bir ortak yön ise Kinemon'un kullandığı meyve yeteneğine "lanet" demesi.

Lanetli şeytan meyveleri=Lanetli kılıçlar

Bunlar bir elmanın iki yarısı gibi göründü bana.

Şu iki örnekte aynı kıvrımlar yok mu ? Bence aynı. Hatta Oda Sanji'nin kaşları için "Bazen Sanji'nin bir şeytan meyvesi olup olmadığını düşünüyorum" dediği bir söyleşisi bile vardır. Yani tüm bu bağlantılar kıvrımlara sahip olan varlık veya nesnelerin şeytan meyvesi ile ilişkili olduğunu gösteriyor.

Bu kısmı toparlamam gerekirse;
  • Lanetli kılıçlar ve şeytan meyveleri ortak bir varlığın (şeytan) yaşam bulduğu iki farklı şeydir.
  • Kinemon'un şeytan meyvesine lanet demesi ve lanetli kılıçların muhtemel vatanının Wano olması bu iki şeyin aynı yerden çıktığına dair kuvvetli bir veri.
Gelelim bu şeytanların neden kılıç ve meyvelerin içine girdiğine. En önemli sebebi ve mantığı şu:

• Ruh sonsuzdur. Zaman tanımaz, yaşlanmaz. Bu sebeple olabildiğince uzun süre var olabilmek ve özgür olabilmek ister. Bunun için de insana ihtiyaç duyar. Hatta iradesi güçlü bir insana. İradesi güçlü bir insanın kendisi de güçlüdür. Kendisi güçlü ise şeytan onunla güvendedir, uzun süre o bedende yaşayabilir ve kendi isteklerini o bedeni kullanarak gerçekleştirebilir. Şeytan zayıf birinde konaklar ise o kişi öldüğünde yeniden konak aramak zorundadır ve bulduğu o konağın ne zaman, kim tarafından bulunacağı da belli değildir. Bu ise seytanın işine gelmez. Çünkü bu durumda özgürlüğü kısıtlıdır. Aynı denizin altında kurtarılmayı bekleyen Jack gibi sıkışıp kalmıştır. Şeytanın neden kılıçları ve meyveleri tercih ettiği de bununla ilgili. Misal kılıç, birinin hayat boyu yanında taşıdığı birşeydir. Meyve ise insanların besin kaynaklarından biridir. Her iki durumda şeytan, kullanıcısının ömrü bitene kadar onun yanında kalmanın yolunu bulmuştur.
Velhasıl, şeytanların anavatanı olan Wano hem şeytan meyvelerinin hem de lanetli kılıçların memleketi olabilir.
Güzel olmuş. Eline sağlık.

Sanji'deki durum da muhtemelen şeytan meyvesi ile ilgilidir. Genetik mutasyon ayağına insan geni ile şeytan meyvesi geninin harmanlanması hesabı... Salak mangaka şöyle bir malzeme elindeyken gitsin hala adama kıyafet versin :artiz:
İlgimi çeken bir nokta daha var. Sanji'nin gözleri soldan sağa doğru kıvrılıyor.

Ama kardeşlerinin gözleri sağdan sola doğru kıvrılıyor.
Daha üçünün diğer gözlerini görmedik ama muhtemelen Yonji ile aynı şekildedir. Oda'nın bu mevzuyu ileride aydınlatacağını umut ediyorum. Bekleyelim görelim..

İlgimi çeken bir nokta daha var. Sanji'nin gözleri soldan sağa doğru kıvrılıyor.

Ama kardeşlerinin gözleri sağdan sola doğru kıvrılıyor.
Daha üçünün diğer gözlerini görmedik ama muhtemelen Yonji ile aynı şekildedir. Oda'nın bu mevzuyu ileride aydınlatacağını umut ediyorum. Bekleyelim görelim..
Tam kaşını gözünü sevdiğimin Sanji'si oldu durum :)

Ben pek umutlu değilim artık Sanji'den de... Hayırlısı diyelim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık