Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Wano Kurtulmalı mı?

Wano Kurtulmalı Mı?

• Kurtulmalılar yazık onlara

Kullanılan: 31 57.4%
  • Kaido Wano'yu yok ederek dünyaya büyük bir iyilik yapıyor

Kullanılan: 23 42.6%

• Kullanılan toplam oy
    54
Evet hem bir anket hem de inceleme konusu ile karşınızdayım.

Başlığı böyle yaptım ki dikkatinizi çeksin.xd

Tabii ki Wano halkı çok zulüm gördü. Ve kurtulmamalarına vicdanım dayanmaz. Ama işin başka boyutuna bakalım yine de.

One Piece'deki çoğu halk gibi Wanolular eziyet altında. Genelleme yapamayız tabii ama ben içersinde bu kadar malı barındıran başka topluluk görmedim arkadaş. Resmen kaşınıyorlar.

Kendilerinde nankörlük diz boyudur. Bu nankörlüğün en büyüğünü Luffy ve Oden'e yapmışlardır.

Oden'i biliyoruz ama Luffy'ye yapılanlar daha fena. Bu adam yola yonko indirmek için çıksa da Wanolunun derdini kendi derdi bellemiş bir babayiğit. Acın halinden anlar çünkü kendisi sürekli açtır.

Neyse efendim bu adam ve tayfası Wanolu kurtulsun diye adaya geliyor. Sonuçta hapse düşüyor bir bakıyor ki Wanolunun iradesi kırılmış. Bakın diyor hadi karşı çıkalım. Bu salak sürüsü gidip yiğidimiz Luffy'yi tutuyor.

Luffy reyiz napıyor gidiyor zehri avuçluyor. Ölecek lan ölecek. Gemisinin doktoru olmasa ölecek.

Bu gerizekalılar hala bu korsan biz güvenemeyiz diyorlar. Raizo gibi Wanolulara hayır o diğerlerine benzemez diyor hala inanmıyorlar.

En sonunda Luffy can çekişirken Momo denen velet ortaya çıkıyor ve hepsi boyun eğiyor.

Ben size ne diyeyim lan? Herif canını iradesini arkadaşlarının canını ortay koymuş siz o korsan diyorsunuz sonra sırf Oden'in oğlu diye abazan bir velede diz çöküyorsunuz sizin kafanıza edeyim ben.

Oden ayrı dert. Bu wano malları kaç yıllık Oden, gururlu kuri daimyosu niye salak salak dans ediyor demiyorlar da gülüp eğleniyor sonra iş işten geçince oden sama diye ağlıyorlar. Size Orochi müstehak be.

Gelelim Oden'e. Oden genç delikanlı kanı kaynayan birisş ve sonunda amacına ulaşıp denize açıkıyor be dğnysyı görüyor. Hem de ne görmek! Ama gittikçe akıllanacakken gittikçe mallaşıyor ve kendi yerine göz diken bir sahtekarın sözünü tutacağını sanarak yıllarca hem kendini mal ediyor hem de Wano'nun işgaline zemin hazırlıyor.

Onun yerine gelen Orochi ise uslu durdukça her kralın istediğini yapmasına izin veren hükümeti geri çeviriyor ve hain bir korsanın ardına saklanıyor.

En sonunda sırtından bıçaklanıyor ve 3 ıqluk kafasını koparttırıyor.
Adamları ise daha kanı akarken onu satıyor.

Oden'in adamları yıllarca yanlarında olan kişinin hain olduğunu anlayamıyor. Hadi o iyi rol yapıyor diyelim, adam çocuğu kaçırırken çocuk sanki yatılı okula gidiyormuş gibi ardından mal mal bakıyorlar.

Sonra düşman gemisi tarafından vuruluyorlar uzaktan bir halt yapamıyorlar ki yine dışarıdan Jinbe geliyor.

Bence Wano'nun suyunda ve havasında bir şeyler var. Zira Luffy ve tayfası da eski fonksiyonunu kaybediyor ve Momo'nun arkasından mal mal bakıyor.

Wano'nun suyu ve havasında bir problem olduğunun bir başka kanıtı da Kaido'nun ilk yarasını burada alması kızı olan Yamato'nun ise kafayı yiyp kendini Oden sanmasıdır. Bir diğer kanıt da biz Big Mom ve tayfası tüm kek adasından sonra daha fazla rezil olamazlar derken gerçekten de daha fazla rezil olmalarıdır.

Sizve tüm bu kadar şerefsizlik, aptallık ve ihanetten sonra Wano kurtulmayı hak ediyor mu?

Orochi adam gibi adamdı. Tam proje adamıydı rahmetli. Wanoya sanayi getirerek 2000 yıl ileriye götürdü. Sanayi devrimi sizin neyinize? Oden gibi geri kafalıların izinden gidin anca.

Tama hatrına kurtulsunlar dedim. Gerçi başa momo geçerse orochi'yi aratacak gibi ama... Hayırlısı

Çok vefasız ve çomar bir halk.. Adamları gazlamak için zehire kafa atan kişiyi adam yerine koymamak. Dans ettiği için dalga geçtikleri adamın çocuğu Momo'nun önünde eğilmek.

Tama gibiler hatrına kurtulsun. Yoksa öyle saça böyle tarak durumu var. Orochi'nin soyunu sopunu katlettiler. Çok da sütten çıkmış ak kaşık değiller.

Wano da ki halkın çoğu mal kabul ama kurunun yanında yaşta yanar olayını hiç sevmem. Tama ve Toko ve onun gibi çocuklar hatrına kurtulmalı... Umarım sonra da Momo halkını insan şekline sokar...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık