Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Wano Hikayeleri

Muhteşem. Eline sağlık bro
Oda'yı çözmüşsüün sen.

Bende hep Kuina'nın ölmediğini Wano'da yaşadığıını düşünürüm. Bu ve Zoro düşman ailelerin çocukları çıkabilir. Böylece hikaaye daha derinlik kazanır. Biri yeni biri eski Şogun'un çocuğu felan.

İki amiralide görürek harika olur.

Eline sağlık teoriyi çok beğendim dostum.Kuina prenses değilde Shogun çıkacakmış gibi geliyor bana veya Shogun 'nun kızı.Bi sonraki teoride Thomas Bergersen reyizin Starvation şarkısı çalsın :)

Zoro'nun doğum günü şerefine açtığım bir teoriydi. Biraz kısa bıraktığımı düşünüyorum ama beğendiğinize sevindim.

Sonunda gelmiş yeni teori fakat doyamadık, bir daha bekletme bizi bu kadar:of:. Güzel olmuş:respect:.
Çok teşekkürler, ben Oda gibi ketum değilim. Taslak teorileri hazır hale getirmeden mesaj atıp çıtlatırım istersen ön gösterim gibi :oleyo:

Eline sağlık hocam. :respect:

Yazdıklarına göre Kaguya Hime göndermesi yapılmış, tekrar değinilir mi kullanılır mı bilmiyorum ama olursa güzel olur. Ay ve Uzay'a dair daha çok şey öğreniriz.
İki veya daha fazla amirali de birlikte görürsek harika olur : ))
Teşekkürler, Uzun halka uzun toprak ile Wano arasında 2 bağlantı daha var. Birincisi gel git olayı ikincisi dolunay tarihleri. Lakin bunlar cılız ayrıntılar olduğundan eklemedim. Amiralleri bende bekliyorum.

Sırf şu konuya yorum yapmak ve diğer üyeler ile bağlantı kurabilecek bilgiler paylaşmak için girdim.
Eline sağlık on numara olmuş.
Çok teşekkürler çiçeğim beğendiğine sevindim.

Emeğine sağlık yine zevkli bir yazıydı.Sakazuki ve Borsalino'nun kapak fotoğrafını arşivlemen ne kadar emek dolu olduğunu gösteriyor yazının.İlk kez keşke One Piece ve Kf ile çok erkenden tanışsaydım dedim.Tebrikler :respect::sapkali:
KF iyidir. Bir kaç güne açığı kapatırsın. Güzel yorumun için teşekkürler.

Muhteşem. Eline sağlık bro
Oda'yı çözmüşsüün sen.

Bende hep Kuina'nın ölmediğini Wano'da yaşadığıını düşünürüm. Bu ve Zoro düşman ailelerin çocukları çıkabilir. Böylece hikaaye daha derinlik kazanır. Biri yeni biri eski Şogun'un çocuğu felan.

İki amiralide görürek harika olur.

Çok teşekkürler. Shogun'a çocuk kilitlemek güzel de, Kaguya Hime gibi bir karakter her zaman baskın rolde olur. Shogun'u kullanabilir yada Shogun olabilir. Zoro'nun tayfa sadakatinin sınanması Kuina ile olacak diye düşünüyorum.

Teorilere yol açın :good:
Teşekkürler :sapkali:

Eline sağlık teoriyi çok beğendim dostum.Kuina prenses değilde Shogun çıkacakmış gibi geliyor bana veya Shogun 'nun kızı.Bi sonraki teoride Thomas Bergersen reyizin Starvation şarkısı çalsın :)
Çok teşekkürler, Shogun olması da gayet mümkün. Şarkını not aldım.

Şimdi okudum da hepsi önceden konuştuğumuz şeyler lan :D Okudukça hatırladım. Derlemen güzel olmuş ama :good:
Aslında bu konuları Wano başlığı altında Wano-1(Kaguya-hime), Wano-2(Momotaro) silsilesi şeklinde, pes peşe yazsan kitap gibi olurdu. Misssss. Neyse.

Kaguya-hime'yi izlemiştim biliyorsun. Filmde, Kaguya'nın ortaya çıkış şeklinin mangada aynı şekilde ifade edilmesi "bu kadar olur" dedirten bir bağlantı.

Güneş ve Ayın, Zoro-Kuina arasındaki zıtlık ve aynı zamanda bağın bir sembolü olması guzel bir bağlantı. Bu bağlantının derinlerine indiğimizde Wano ve Zoro'yla ilgili detayların olması daha da güzel. Ayrıca bu durum teoriyi daha da sağlam temeller üzerine kuruyor.

Amirallere belki Fujitora ve yeni amiral Green Bull da eklenebilir. Bu yüzden Wano, senin de dediğin gibi mangakayı Mf'den daha fazla terletecek bir arc olacak :at:

Vritra Ashura ise özellikle Skypia'dan itibaren gümbür gümbür işlenen bir konu. Yüzlerce bölümdür bilhassa kapak resimleriyle itina ile işlenen bu konu nereye gidecek çok merak ediyorum. Belki de Zoro Zunisha'nın üzerinde, arkasında Wano samurayları eşliğinde savaşı komuta edecek ya da savaşın seyrini değiştirip belirleyen kişi olacak. Şu resmi atmadan edemicem:

:a:

Ellerine sağlık. Sırra kadem basmış gizemli abimiz Kuma'yı da bekliyoruz. Wano'da kendisi ile ilgili mutlaka bir şeyler bekliyorum.

@Densetsu no Samurai

teşekkürler hacım, dediğin gibi Wano-1 kaguya , Wano-2 Momo şeklinde bir düzenleme daha hoş yapar konuyu. Momotaro efsanesini de bu konuya ekleyim bütünlük bozulmasın. Birde Zoro da daha önce konuştuğumuz kişilik kaplan - ashura ejderha bölünmesi mümkün. Bu durumda Zoro Vritra'nın tarafını da seçebilir. Açıkçası Oda'dan bunu beklerim. Sonuçta şeytan barındıranlar içinde güç için onunla anlaşan biri.

@Densetsu no Samurai

teşekkürler hacım, dediğin gibi Wano-1 kaguya , Wano-2 Momo şeklinde bir düzenleme daha hoş yapar konuyu. Momotaro efsanesini de bu konuya ekleyim bütünlük bozulmasın. Birde Zoro da daha önce konuştuğumuz kişilik kaplan - ashura ejderha bölünmesi mümkün. Bu durumda Zoro Vritra'nın tarafını da seçebilir. Açıkçası Oda'dan bunu beklerim. Sonuçta şeytan barındıranlar içinde güç için onunla anlaşan biri.
Normalde Indra bekliyoruz. Çünkü Zoro'yla bire bir uyuyor. Vritra, Indra'nın içinde Zoro'nun mücadele edeceği iblis de olabilir. Gücünün baskın olmadığı zamanlarda bile Zoro'nun baskın olan özelliği iradedir. Baratie-Mihawk, TH-Kuma Bunun en iyi örnekleri. Sonuç olarak irade yani Zoro kazanır :a:

Normalde Indra bekliyoruz. Çünkü Zoro'yla bire bir uyuyor. Vritra, Indra'nın içinde Zoro'nun mücadele edeceği iblis de olabilir. Gücünün baskın olmadığı zamanlarda bile Zoro'nun baskın olan özelliği iradedir. Baratie-Mihawk, TH-Kuma Bunun en iyi örnekleri. Sonuç olarak irade yani Zoro kazanır :a:
Valla açık konuşayım hiç belli olmaz. Sanji bu hallere düştükten sonra Zoro'nun sadakat ve iradesini sınayacak tek şey Kuina olur. 2. bir seçenek de Wano da Mihawk'dan daha güçlü olduğuna inandığını birini bulmasıdır. 2. ihtimal çok düşük, o yüzden bahsimi Kuina'ya oynuyorum.

Şöyle bir adam Wano da çıksa fanlığımı ilan ederdim One Piece de.

Son düzenleme:
Valla açık konuşayım hiç belli olmaz. Sanji bu hallere düştükten sonra Zoro'nun sadakat ve iradesini sınayacak tek şey Kuina olur. 2. bir seçenek de Wano da Mihawk'dan daha güçlü olduğuna inandığını birini bulmasıdır. 2. ihtimal çok düşük, o yüzden bahsimi Kuina'ya oynuyorum.

Şöyle bir adam Wano da çıksa fanlığımı ilan ederdim One Piece de.

Zoro fanlığı diyorsun değil mi ? :) Tamam sen Zoro fanı ol da Zoro böyle çıksın. Sağlam bir fan kazanmış oluruz :ehe:

Öte yandan şu noktada katılıyorum. Zoro'yu tayfa karşısında sınayacak en büyük ve aynı zamanda tek şey Kuina'dır. Zoro'nun en büyük zaafı Kuina ve Zoro'nun Sanji gibi duygusal sıkıntılar yaşayacağını düşünürsek Kuina Wano'da ortaya çıkmalı. Hatta olası bir senaryo da Kuina'nın Kaido'nun adamlarından Queen çıkma ihtimali. Bu seçenek de beklentilerim arasında. Şöyle bir bölüm başlığı düşünsene:

2002. Karşılaşma (Zoro, Kuina'ya karşı)

Efsane! :a:

Zoro'nun bu engeli aşması DEIKU olma yolunda kendisini psikolojik ve ruhsal gelişim açısından çok farklı yerlere taşır. O saatten sonra kralı gelse tanımam edasında, tamamen hedefine kilitlenmiş bir Zoro görürdük.

Kuina ölürse Zoro o ruh hali içinde tamamen Kitetsu'lara yönelebilir yalnız. Kitetsu'lar Zoro'nun ruhu ile uyumlu aslında ama bilemedim :hmm:

Ya iblis ya dinsiz rahip. Bakalım tam anlamıyla hangisine dönüşecek :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık