Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Vergo vs. Zoro

Kim kazanır?

• Vergo

Kullanılan: 11 22.4%
  • Zoro

Kullanılan: 35 71.4%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 3 6.1%

• Kullanılan toplam oy
    49
kenbunshoku haki ile kavga edeceklerinden ötürü, şunu söylemek isterim. 13 sene önceki Vergo'nun hakisi, yine üst seviye gibi gözüküyor. Vücutunun üst kisimi komple haki ile kapli. Yani Hakisini geliştirmek için 13 seneden daha fazla çalışmış ve çok olumlu sonuç almış. Zoro maksimum 2 senedir haki kullanıyor desek bile, Zoro'nun potansiyeli 13+ senelik vergo'ya yetişmiş veya geçmiş olması gerekiyor ki yenebilsin. Zoro, Vergo'nun haki kaplı bambusunu keserse, vergo'yuda indirebilir. Bana göre anahtar soru Zoro'nun hakisi bambuyu kesebilecek seviyede mi?
kenbunshoku hakinin seviyeleri hakkında bir tahminim yok. Bunu gösteren bir tane sahne oldu, Dof'un Luffy'e attığı hakili tekmesinden (760. bölüm 10. sayfa) başka bir sahne hatırlamıyorum. Bu sahneye göre yorumlarsam, Vergo ağır basıyor. One piece demek, zoro demek (benim için)
Hakileri karıştırmışsın.

Hala "Law kılıçustası değil" diyorsun. Sebebi de meyve kullanıcısı olmasıymış. O zaman tayfanın ikinci kılıçustası olduğu söylenen Brook ve CP9'ın kılıçustası olarak geçen Kaku da "myeve kullanıcısı"ymış.

Birincisi Vergo darbe almaktan kesinlikle kaçınmayan birisi. Çıktığı bütün sayfalara bak, neredeyse kendisini hiç korumamış. Law'a da bodoslama girmesinin sebebi, Law'un eskiden kendisini kesemiyor oluşuymuş. Yani adam kesebileceğine ihtimal verse, belki de yenilmezdi.

Seride eşini görmediğimiz tam beden Koka kullanabilen bir adamın Haki seviyesini, yeni yetme Zoro'nun Haki seviyesi ile bir tutuyorsun ya, daha ötesi olmaz herhalde. Zoro 2 sene önce Haki diye bir şeyi bilmezken, Vergo 13 sene önce bile bu gücünü tam kapasite kullanabiliyormuş.

Ek olarak, Law'un meyve gücü ve Haki yardımı ile kesemediği Jutte'yi, Vergo kırabiliyor.
Law kılıç ustası değil evet. Kılıcınını meyvesi için bir araç olarak kullanıyor . Direk kılıç ile dövüşmüyor , kılıç teknikleri kullanmıyor . En basitinden Fujitora - Mihawk örneği de verebilirim ama üşendim. Fujitora kılıç ustası sayılabilir gerçi.

Law kılıç ustası değil evet. Kılıcınını meyvesi için bir araç olarak kullanıyor . Direk kılıç ile dövüşmüyor , kılıç teknikleri kullanmıyor . En basitinden Fujitora - Mihawk örneği de verebilirim ama üşendim. Fujitora kılıç ustası sayılabilir gerçi.
Meyvesini kullanmazken de, kendini kılıç ile savunabiliyor. Sadece meyvesine odaklı bir kılıç kullanımı olsa, dediğini doğru kabul edebilirdim.

Bence hakininde belirli güçte bir dayanma seviyesi var haki bastı diye 1080 pound canon zarar vermeyecek diye birşey söz konusu olmaz sanırım .

Meyvesini kullanmazken de, kendini kılıç ile savunabiliyor. Sadece meyvesine odaklı bir kılıç kullanımı olsa, dediğini doğru kabul edebilirdim.
Ben pek şahit olmadım kılıcı ile savaştığına. Tashigi'nin 20 de biri kadar kılıç kullanabileceğini düşünmüyorum. Tabi yanılıyor da olabilirim.

Ben pek şahit olmadım kılıcı ile savaştığına. Tashigi'nin 20 de biri kadar kılıç kullanabileceğini düşünmüyorum. Tabi yanılıyor da olabilirim.
Kişisel görüşe kalır olay. Neyse, içinde Zoro'nun olduğu bir tartışmaya daha fazla bulaşmak istemiyorum. Benden uzak olsun.

Zoro alır. Vergonun hakisi zorodan yüksek veya düşük olabilir farketmez. Benim düşüncem iyi bir kılıç ustası hiç haki bilmese bile hakiyi çok iyi kullanan bir adamı kesebilir.

Zoro'nun haki seviyesi Vergo kadar olmalı mı?
Zoro'nun olayının Tashigi gibi olması saçma olurdu
Düşünsene çizik bile atamıyor.

Jutte olayı basit, meyve gücü işlemez ona

Law'ın eskiden kesememesini ise hızına ayak uyduramaması olarak yorumluyorum.
Law'ın meyvesi aslında kesmiyor, yani en azından etkisini normal kılıç gibi göstermiyor
Law bana kalırsa elması da keser. Hatta meyveyi Buggy'ye yedir oda elması keser.
Dolayısıyla Law, Vergo'yu ''room'' içerisinde keser. Bu 13 yıl öncede öyleydi, şimdi de öyle
Tek problem hızdı, belkide biraz dayanıklılık
Law bu vakte kadar Haki gücü az olduğu ya da hiç olmadığı için Vergo'yu kesemiyormuş. Bunu Doflamingo üzerine basa basa söyledi. Adamınki kadar Haki'si yoksa, kesemez tabii. Elmas sertliğindeki metali kesen adam kesemiyormuş Vergo'yu, sen gelmiş ne diyorsun.

Haklısın, jutteye meyve gücü işlemiyor.

Hız ile değil, Vergo'nun Haki'si ile alakalı kesememesi. Aşağıda Doflamingo diyor ki: "Senin kesme yeteneklerin, onun Haki'si karşısında işe yaramaz." Hızla ilgilisi olsa, öyle söylerdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık