Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Vergo & Jinbe vs. Hody Jones & Trafalgar D. Water Law

Kim kazanır?

• Vergo & Jinbe

Kullanılan: 1 50.0%
  • Hody Jones & Trafalgar D. Water Law

Kullanılan: 1 50.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
Evet arkadaşlar dün gece Genel Tartışma konusunda takımları ve eşleşmeleri tanıtmıştım. Görmeyenler vardır diyerek bu konunun da başına ekliyorum.

1.Takım
Vergo ve Jinbei

2.Takım
Buggy ve Magellan

3.Takım
İvankov ve Chinjao

4.Takım
Zoro ve Moria

5.Takım
Ceasar ve Lucci

6.Takım
Smoker ve Sentromaru

7.Takım
Hody ve Law

8.Takım
Shiliew ve Caribou

1.Çeyrek Final Maçı
1.Takım vs 7.Takım

2.Çeyrek Final Maçı
2.Takım vs 8.Takım

3.Çeyrek Final Maçı
3.Takım vs 5.Takım

4.Çeyrek Final Maçı
4.Takım vs 6.Takım

Yarı Final Eşleşmelerinde 1.Çeyrek Final Maçının galibi ile 3. Çeyrek Final Maçının galibi,2.Çeyrek Final Maçının galibi ile 4.Çeyrek Final Maçının galipleri eşleşecek.

Başlıkta da belirttiğim gibi takımlar halinde savaşılacak. Anket süresini 4 gün olarak düşündüm ancak değişimler olabilir. Girişi fazla uzun tutmadan kapışmaya geçelim.

Vergo ve Jinbei

Jinbei

Hepimizin bildiği gibi Luffy'e en çok yardımı dokunan karakterlerdendir. Cesur,gözüpek ve tek tabanca bir balıkadamdır.

Güçleri

Jinbe, Portgas D. Ace ile eşit bir güce sahiptir. Üstelik Ace, Logia güçleri vadır. Jinbe ve Ace, Beyazasakal olay yerine gelmeden önce, beş gün boyunca, ölümüne dövüşmüştür. Impel Down Hapishanesi'nde de bu ikili, altıncı katta aynı hücreyi paylaşmıştır. Kendisi ile aynı rütbede olan eski Shichibukailer'den Gekko Moriah'ı tek yumrukla uzaklara uçurmuş, neredeyse yenilme noktasına getirmiştir.

Jinbei Akainu'nun mağmasını durdururken.

Balıkadam Karatesi

Jinbe, Balıkadam Karatesi'nde usta olmuş biridir. Impel Down Hapishanesi muhafızlarını bu gücüyle sarma dağın etmiştir. Havadaki su zerreciklerini saldırmak için kullandığından, rakibine fiziksel temasta bulunması gerekmez, uzak bir noktadan da etkili vuruşlar yapabilir. Balıkadam Karatesi'ndeki gücü ve seviyesine örnek olarak, Dört İblis Muhafız'dan biri olan Minorhinoceros'u basit bir aparkatla alması, verilebilir.
Jinbe, su işleme yeteneğine sahip olduğundan, uzak mesaferlerden de saldırı yapabilir. Onun bu tekniği hem insanlarda, hemde gemilerde yüksek hasara neden olabilmektedir.

Jinbeinin Yetenek ve Güçleri Hakkında

[YOUTUBE]aU18bra7ZMc[/YOUTUBE]

Vergo

"Şeytan Bambu" Vergo (Kichiku no Verugo) Donquixote Korsanları'nın üst düzey bir üyesi, bir Denizci Koramirali ve G-5 Üssü'nün komutanıydı. Yaptıkları göz önüne alındığında, Punk Hazard Arkı'nın ikinci önemli karakteri olmuştur.

Vergo, Trafalgar Law ile yaptığı kısa kapışmada kurnaz bir adam olduğunu göstermiştir. Biraz burnu havada bir adamdı, Law'ın Shichibukai pozisyonuna gelmesine alaycı bir yorum yapmıştır. Kendisinin bir Shichibukai'nin ötesinde olduğunu göstermek istemiş ve Law'ı olduğu yere bayıltmıştır. İnsanların saygı sınırlarını aşmaması gerektiğini düşünürdü, bu yüzden Law'ın kendisine Vergo-san diye hitap etmesini istemiştir.

Güçleri

Vergo, Law gibi Shichibukai pozisyonuna gelebilecek kadar güçlü bir adamdan daha kudretli olduğuna inanan biriydi. Ancak yine de Law'ı zayıflatmak için onun kalbini kullanmıştı. Yine de Doflamingo'nun Law'ı öldürmesi konusunda ona çok güvenmesi, boş biri olmadığını kanıtla niteliktedir. Ayrıca G-5'e bağlı Birim 01'deki tüm adamlardan (Smoker ile kapışana dek) daha güçlü olduğunu göstermişti.
Vergo çok dayanıklı bir adamdı. Sanji'den gelen Diable Jambe saldırısını savuşturma ihtimali olduğu halde direkt olarak almıştı ve ağzından burnundan kan gelmesi dışında etkilenmemişti. Ayrıca Havalı Yeti Kardeşler'den birini indirebilen Law'ın Karşı Şok saldırısından etkilenmemişti.
Vergo'nun inanılmaz bir fiziksel gücü vardı. Tek vuruşta Sanji'nin bacağını çatlatmıştı. Ayrıca son derece hızlı biriydi. Law kendi yarattığı Oda'nın içerisinde Vergo'dan kalbini almıştı, ancak kalp eline geçtiği anda Vergo'dan tekmeyi yemiş ve birkaç metre ileriye uçmuştu.
Vergo G-5 üssünün komutanı olduğundan, tüm astlarını emrine alabilirdi.

Birçok üst düzey Denizci gibi, Vergo da Rokushiki tekniklerini kullanabiliyordu. Kendi askerlerine Shigan ile saldırmış, H2S gazından Geppo ile kaçmış, Law'ın kalbini almak için de Soru tekniğini kullanmış.

Haki

Vergo Busoshoku Haki ile bedenini sertleştirir ve bu şekilde dövüşürdü. Tekniği Luffy'nin Busoshoku Koka metoduna çok benzer. Ayrıca Haki gücünü bambu çubuğuna ekleyerek kullanırdı. Smoker ile yaptığı dövüşte Busoshoku Haki üzerindeki hakimiyetini göstermişti. Smoker'ın Haki yüklü jittesini kırmış ve meslektaşını ciddi bir şekilde yaralamıştı. Haki üzerindeki üstün yeteneği bizzat kendisi, Doflamingo ve Caesar tarafından doğrulanmıştı.
Haki gücü Vergo'ya defansif yönde çok büyük avantajlar sağlıyordu.

Hody ve Law

Hody

Jones'un türü büyük beyaz köpekbalığıdır. Büyük bir göbeği vardır. Göbeğinin sağ tarafında Yeni Balıkadam Korsanları'nın dövmesi, sol tarafında ise büyük bir yara izine sahiptir. Sol kolunda Arlong Korsanları'nın dövmesi, bunun üzerinde ise üç kurukafa dövmesi bulunur. Uzun kıvırcık saçları vardır.Şapka takar ve boynundaki kürk bir köpeğe benzer. Ayrıca önü açık desenli bir gömlek giyer.

Güçleri

ones, bir balıkadam olduğundan normal bir insandan 10 kat daha güçlüdür ve bu güç farkı suda iki katına çıkar. Ancak, Yeni Balıkadam Korsanları Kaptanı olan Jones'un bundan daha güçlü olduğu görülmüştür. Jones, Enerji Steroitleri denen ölümcül haplardan kullanarak insanlık dışı gücünü çok daha üst seviyelere çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra tek seferde birden fazla hapta kullanabilmektedir. Çenesi inanılmaz derecede güçlüdür. Öyle ki 73.000.000 Beli ödüllü Gyro ve tayfasını çenesiyle yenmiştir. Ayrıca yine çenesiyle geminin ana direğini koparmıştır.
Jones, dövüşmeden önce Enerji Steroitleri kullandığı için, kendi öz gücünün seviyesi ne olarak bilinmemektedir.

Trafalgar Law

Trafalgar Law (Torafarugā Rō) Kuzey Mavi'den gelen Kalp Korsanları'nın kaptanı ve Sabaody Takımadaları'ndaki ödülü 100.000.000 Beri'den fazla olan 11 Süpernova'dan biridir. Zaman atlamasının ardından Shichibukai görevini almıştır. Law'ın hayali de diğer korsanlar gibi One Piece'i bulmaktır. Zaman atlaması esnasında ödülü 200.000.000 Beri'den, 440.000.000 Beri'ye yükselmiştir. Ancak şu an Shichibukai olduğu için ödülü donmuş durumdadır.

Güçleri

Law korkunç bir korsandır. Tayfası ve kendisi, Müzayede Evi'nde herkesi bayıltan Rayleigh'in Haki patlamasından etkilenmemiştir. Donquixote Doflamingo, kendi adamı olmasına rağmen Law'ın potansiyeli'nin Luffy kadar olduğunu belirtmiştir. Punk Hazard üzerinde Law'ı tutabilen tek kişi Vergo olmuştur. Vergo da bunu Law'ın kalbi elinde olduğu için yapabilmiştir. Daha sonra Law'ın kalbi Smoker tarafından (isteksizce de olsa) Vergo'dan alınıp kendisine verilmiştir. Law'ın korkusuz biri olduğu söylenebilir. Sabaody Takımadaları'na yığınak yapan bir sürü Denizci'den çekinmemiştir. Law'ın tayfası, Kid'in tayfası ile beraberken bir Pacifista ile karşılaşmıştır. Dövüş gösterilmese de, bu iki korsan tayfası daha sonra Marineford Arkı'nda ortaya çıkmıştır. Bu bağlamda Pacifista'yı yendikleri ya da bir şekilde kurtuldukları varsayılabilir.

Trafalgar Law çok kurnaz ve fırsatçı bir liderdir. Başarılı bir korsan ve eski bir Süpernova'dır. Kendi jenerasyonunun en güçlü korsanlarından biri olmasına rağmen diğerleri gibi doğrudan Yeni Dünya'ya dalmamış ve en azından birkaç ay bu geçişi geciktirip, doğru bir taktik izlemeyi uygun görmüştür. Punk Hazard'da bulunan Kairoseki zincirleri, normal zincirlerle değiştirerek olası bir yakalanma durumunda kendini sağlama almayı düşünmüş ve bu düşüncesinde yanılmamıştır. SAD'ı ele geçirmek için çok iyi bir plan yapmıştır. Planında olmayan tek şey ise Vergo'dur. Denizciler'i de Doflamingo'ya karşı kullanmış, iyi bir gözlemci olan Smoker'ı kandırmayı başarmıştır.

Haki
Luffy tarafından Law'ın Haki sahibi olduğu belirtilmiştir. Henüz bu yeteneğini kullanmamış olsa da, Caesar Clown'la savaşacak kişiler içerisinde kendi de sayıldığı için, en azından Busoshoku Haki kullanabilmektedir. Smoker ile yaptığı dövüşte, Haki gücü sayesinde Smoker'ın Logia defansını aşabilmiştir.

[İKAZ]Bilgilerin Çoğu Korsanfan Kütüphanesi ve Smoker'a aittir.[/İKAZ]

İlginç bir dövüş ama Hody biraz etkisiz gözüktü bana. Vergo & Jimbei diyorum.
Usta Vergo da Law karşısında etkisiz gözüküyor. Yani bu gruba Law vs Jimbei olarak bakamaz mıyız? Jimbei de yeneceğine inanıyorum Law'ın o zaman kazanan Lawlar oluyor sanki. Ama kararsız da sayılabilirim belki Vergo akıllılık yapar da bodoslama dalmaz işbirliği içinde kazanan taraf olabilirler.

@Cytoplasm
Usta Vergo nasıl Lawdan haki olarak üstün olabiliyor. Adamı ikiye ayırdı Law. Jimbei ise bilemiyorum

Takım olarak düşünürsek çok efektif olamaz law hody birlikte ama jimbei-vergo kas gücü olarak birbirlerini destekleyebilir

Takım olarak düşünürsek çok efektif olamaz law hody birlikte ama jimbei-vergo kas gücü olarak birbirlerini destekleyebilir
O konu da haklısın takım olarak daha iyi işler yapabilirler de Law yine Vergoyu yine tek atma ihtimali var. Hatta Jimbei'nin hakisi Lawdan düşük ise aynı anda ikisine de Rom açarak ikiye bölebilir. Tabii burda hız devreye giriyor birde Hody azıcık da olsa iş yapması lazım:D Ama dediğim gibi Law haki olarak üstün Vergodan

Jinbei ve Vergo dedim fakat Hody'nin steroidli hali kafamı karıştırıyor ama onu baz almak doğru olmaz

Vergo ile jinbei dedim ben. Ancak ortada law gerçeği var. Onun gücü çok dengesiz bir güç. Vergo eğer Punk Hazard arc'ı sonunda yaptığı gibi allah allah nidaları ile üzerine koşmaz ne bileyim geppo ile bilmem ne ile kesişlerinden kurtulmaya filan çalışarak ilerlerse Law'ı alır. Jinbei ve hody'de zaten hody'e şans dahi vermiyorum ben açıkçası. Jinbei luffy'den daha kısa sürede bitirir dövüşü. Suyun altında, üstünde karada/havada her tarafda jinbei derim buna. Jinbei dövüşünü bitirdiği zamanda vergo'ya yardım edeceği için her ne kadar law'ın tekniği ile yenilecek olsa bile o sırada yarattıktı dikkat dağınıklığı ile vergo law'ın işini bitirir diye düşünüyorum.

@Korsanlar "Kralı"
Vergo haki olarak law'dan iyiydi ancak haki savunması law'ın o son saldırısını kaldıramadı yalnızca.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık