Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Uyandırılmış Zoan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet arkadaşlar, şu mangasızlık sendromu adını verdiğim dönemden geçiyoruz ve forumda vs konuları iyice artık görülmekte. Gün geçmiyor ki yeni bir konu açılmasın ve artık bir süre sonra konular biraz baymaya başladı gibi geliyor. Yepyeni bir tartışma konusu açmak istedim bende.

Başlıktanda anladığınız gibi, ilk ve son defa crocodile tarafından bahsedilmiş bir terimdir bu ve sadece Impel Down'daki 4 şeytan gardiyanların yediği söylenilen bir şeytan meyvesidir.

Görüldüğü kadarıyla bu şeytan meyvesi türünü yiyenler, normal insan özelliklerini kaybediyorlar ve o hayvanımsı moddan geriye dönemiyorlar. Şu ana dek hiç bir yerde konuştuklarını görmedik öncelikle. Bilinç kaybı yaşamalarına rağmen geri insan moduna dönmediler Kaku veya Lucci'de gördüğümüz üzere. Ne kadar sağlam dayak yemiş olsalarda et yemiş bir Luffy'den bile daha hızlı bir iyileşme güçleri var.

Bu konuyu açmamın sebebi bu özelliklerinden hiç birisi değil tabi. Ben verilen isimden dolayı açtım bunu. Gördüğümüz kullanıcıları sadece Minatour gibi yunan mitoloji'sinden yaratıklar olsaydı, diyebilirdik ki antik zamandan kalma, soyları tükenmiş yaratıklar topluluğuna verilen isimdir bu. Fakat bir arc sonra antik zoan diye bir terim görünce bu düşünce herkeste çürüdü ve hikayede bir daha karşılaşılmadığı için kafa yormayı bıraktık bu tür zoan meyveleri/kullanıcıları için.

Fakat terimin kendisinin edilgen (passive) bir yapısı olması benim dikkatimi çekiyor. Yani "Uyandırılmış" demek başka birisinin onları uyandırdığını düşünmeme yol açtı. Bu son Ceaser Clown'un "Smile" adını verdiği yapay zoan meyvelerinden konuşuluyor. Fakat wikia'ya göre smile ismini veren CC bu meyvelere. Momonosuke'nin yediği meyve direk yapay meyve olarak geçiyor.

Ben bu yapay şeytan meyvelerine Uyandırılmış zoan dendiğini düşünüyorum. Belki ID'de gördüğümüz kişiler başarısız deney adı verilen sınıfa girdiği için insani özelliklerini kaybetmişlerdir ve bu meyve türünü ilk deneyen insan deneyleridir.

Ancak farklı bir teori de aklımda oluşuyor. Bilindiği üzere Momonosuke'nin yediği yapay meyve "başarısız" bir deney olarak bizim önümüze sunuldu ve en az 4 yıl önce yapılan bir meyveydi kendisi fakat aradan 4 yıl geçmiş olmasına rağmen ben o meyvede ki başarısızlık gibi bir örnek göremedim. Yani ejderha'ya dönüşüyor ve insana dönüşüyor. Kullanmayı bilmemiş olsada bulutlar yaratık bir nevi uçabiliyor. Sadece meyve üzerinde kontrolü yok ki onu da yeni yemiş olmasına bağlayabiliriz çünkü luffy yumruk atmayı bile öğrenmek için yıllarını harcadı gomu gomu no mi ile. Belki de başarısız denmesinin sebeplerinden birisi, aslında yapmaya çalıştığı şey ID'de gördüğümüz uyandırılmış zoan tipine giren, düşünmeyen ve insani özellikleri olmayan fakat normal bir insandan yüz kat güçlü ve bir hayvan gibi kırbaç ile eğitilen ve emirleri direk yerine getiren meyve kullanıcıları yaratmaktır.

Birde pekoms durumu var bu konu altında paylaşmak ne kadar doğru olur bilmiyorum bu adamı ancak görüldüğü üzere onun da meyvesi zoan grubunda ancak insan haline dönüştüğü hiç görülmedi. Chopper gibi hayvandan insan olan başka bir meyve türünü göreceğimizi de zannetmediğim için (inş. Sengoku'nun keçisinde görürüz benzer bir hito hito no mi :D) pekoms aslan-kaplumbağası adı verilen bir zoan meyvesi yemiş ancak insan haline geri dönüşemiyor diyebiliriz. Aslan kaplumbağası normal yaşantımızda yaşamış bir hayvan türü de olmadığı için mistik zoandan başka bir şans kalmıyor bu adam için ancak insan haline geri dönemiyor oluşundan ötürü yapay meyve veya uyandırılmış zoan tipine uygun olduğunu düşünüyorum bu adamında. Mistik zoan kısmını eledim çünkü Marco ve Sengoku'dan bildiğimiz gibi insan ve meyve gücü arasında gidip gelebilen bir tür olduğunu bilecek kadar bir bilgimiz var. Ve yine marco ve sengoku'dan bildiğimiz üzere dönüşüm dışında extra güçlerde veriyorlar ve ben kaplumbağanın sırtının sert olmasını mistik zoan gibi bir meyve özelliği olarak düşünemiyorum.

CC'nin yonko'lardan birisi olan Big Mum ile de bir sıkıntısı olduğu ortada. Belki de zamanında tam olarak test etmediği yapay meyvelerden vermiş ve bunun sonucu olarak da kullanıcılarının insan özelliklerini kaybetmesi veya insana dönüşmemesi gibi sebeplerinden dolayı dressrosa'ya gelip de onu almak istemesinin sebebi olarak da bu gösterebiliriz.

Sizin düşünceleriniz nelerdir bu meyve türü hakkında.

Big Mom olayı mantıklı gözüküyor CC kendi diyordu yakalarsa ben öldüm diye, bi kazık atma olayı var belli. Her şeyin deney aşaması vardır lakin bu bozuk meyveler nasıl ID ye gidecek CC denizci olmayı bırakına başlamadımı bu işlere? Bizim sapık velet olayı ise dediğin gibi ilginç ama belki meyve kullanıcısını şeçmiş olabilir diyim mi?:D Nasıl anlamışlar başarısız olduğunu demek yemiş birisi atlamış suya ama hala demekki balık gibi yüzdüğü için başarısız demişler.:D

Big Mom olayı mantıklı gözüküyor CC kendi diyordu yakalarsa ben öldüm diye, bi kazık atma olayı var belli. Her şeyin deney aşaması vardır lakin bu bozuk meyveler nasıl ID ye gidecek CC denizci olmayı bırakına başlamadımı bu işlere? Bizim sapık velet olayı ise dediğin gibi ilginç ama belki meyve kullanıcısını şeçmiş olabilir diyim mi?:D Nasıl anlamışlar başarısız olduğunu demek yemiş birisi atlamış suya ama hala demekki balık gibi yüzdüğü için başarısız demişler.:D
ID'deki olayı vegapunk'a bağladım ya. Belki başarısız olanlar onlardı vegapunk açısından belki de asıl başarı onlardı. Düşünmeyen, emirleri sorgulamayan mükemmel asker yapma çalışmaları yani. Herkesi pasifista yapamazsın ancak CC kendi çabaları ile 500 zoan ordusu yaratabilmişse vegapunk kendisine verilen adamlar ile 1000 tane uyandırılmış zoan asker yaratabilir mesela.

Güzel bir önermede bulunmuşsun, gayet mantıklı. Benim de aklımı sık sık kurcalayan bir konudur bu insana dönüşemeyen zoan meyveleri. Saydığın örnekler dışında esas unutmamak gerekeni unutmuşsun bu arada; Bepo. Bepo Law'ın tayfadan en göze çarpan elemandır. bundan aylar önce bir konuda da belirtmiştim onun smile deneylerinin kurbanı olduğunu ve hala öyle düşünüyorum. Senin bu teorinden sonra bu fikrim daha da pekişmeye başladı. Bepo, Pekoms ve İmpel Down'daki zoanlar, bu çalışmaların ilk kurbanları olabilirler. Momonsuke'nin yediği meyve Vegapunk tarafından yapılmıştı ve bana sorarsanız CC'nin bugün bile yaptığı meyvelerden kat kat daha iyi bir meyveydi. Oda'ya sbs'de meyveler sorulduğunda Vegapunk'u bekleyin o açıklayacak demişti. Demektir ki Vegapunk meyveler konusunda hakim bir bilgiye sahip ve onun yaptığı meyveyi yiyen Momo gayet sağlam şekilde eski bedenine dönebiliyor. CC'nin yaptıkları ise kusurlu ve yiyeni olduğu gibi bırakıyor.

ID'deki olayı vegapunk'a bağladım ya. Belki başarısız olanlar onlardı vegapunk açısından belki de asıl başarı onlardı. Düşünmeyen, emirleri sorgulamayan mükemmel asker yapma çalışmaları yani. Herkesi pasifista yapamazsın ancak CC kendi çabaları ile 500 zoan ordusu yaratabilmişse vegapunk kendisine verilen adamlar ile 1000 tane uyandırılmış zoan asker yaratabilir mesela.
Vekapunk iyi bi amcamız diye gösterilmedi mi? CC karşı filan çizilmişti önceki arc. Harbi harcadın adamı iki dakikada ama yapar mı yapar alayı kokuşmuş bu denizcilerin, güzel gözlüklü tatlı istisnalar hariç.;)

Belkide şöyledir. Vegapunk yapay meyvesyi oldukça başarılı şekilde süretti ama WG ye güvenmediği için bunu kendine sakladı (burda bahsettiğim momonun meyvesi oluyor) bundan sonraki fikrim 2 ye ayrılıyor ya başarılı diye bu uyandırılmış Zoanları verdi anca bu kadar oluyor diye veya başarısız oldu demek için bu Uyandırılmış Zoan denen şeyleri hükümete verdi ve sonuçları görüldü. 2 durumda da asıl meyveyi hükümetten gizledi ve sonra malum olay oldu.

Uyandırılmış Zoan denmesinin sebebi Meyvenin içindeki hayvanın yada canlının asıl ruhu uyanıyordur. İnsan benliğini bastırıyordur. Bu kadar derin bir şey olacağını sanmıyorum. :/ Veya deneyler sonucu o hayvanın ruhu uyandırılıyordur zorla. İnsan haline dönüşümü bu şekilde engelleniyordur. :D

Roronoa Zoro

Uyandırılmış Zoan benim teorime göre kimse yemeden Zoan meyvedeki hayvanın direk hayata getirilmesi, bu sayede çok hızlı yenilenebiliyor.
Yani kimse meyveyi yemedi, meyvedeki zoan canlandırıldı.

Güzel bir önermede bulunmuşsun, gayet mantıklı. Benim de aklımı sık sık kurcalayan bir konudur bu insana dönüşemeyen zoan meyveleri. Saydığın örnekler dışında esas unutmamak gerekeni unutmuşsun bu arada; Bepo. Bepo Law'ın tayfadan en göze çarpan elemandır. bundan aylar önce bir konuda da belirtmiştim onun smile deneylerinin kurbanı olduğunu ve hala öyle düşünüyorum. Senin bu teorinden sonra bu fikrim daha da pekişmeye başladı. Bepo, Pekoms ve İmpel Down'daki zoanlar, bu çalışmaların ilk kurbanları olabilirler. Momonsuke'nin yediği meyve Vegapunk tarafından yapılmıştı ve bana sorarsanız CC'nin bugün bile yaptığı meyvelerden kat kat daha iyi bir meyveydi. Oda'ya sbs'de meyveler sorulduğunda Vegapunk'u bekleyin o açıklayacak demişti. Demektir ki Vegapunk meyveler konusunda hakim bir bilgiye sahip ve onun yaptığı meyveyi yiyen Momo gayet sağlam şekilde eski bedenine dönebiliyor. CC'nin yaptıkları ise kusurlu ve yiyeni olduğu gibi bırakıyor.
Konu biraz hızlıya girdi aslında hiç konu açmayıp genel tartışma bölümüne yazacaktım 3-5 bir şey dedim hadi bi konu açayım :D. Bepo aklımın ucundan bile geçmedi aslına bakarsan konuyu hazırlarken. Onunda olması gayet mantıklı bu grup veya gruplardan birisine giriyor olması.

Vekapunk iyi bi amcamız diye gösterilmedi mi? CC karşı filan çizilmişti önceki arc. Harbi harcadın adamı iki dakikada ama yapar mı yapar alayı kokuşmuş bu denizcilerin, güzel gözlüklü tatlı istisnalar hariç.;)
Yalnızca toplu bir şekilde adayı yok etmesini istemedi. Pasifista adı verilen canavar ve mükemmel askerleri yaratan da kendisi. Nasıl bir adelet anlayışı var henüz görülmedi elbette. Adam Dragon'dan bile büyük bir sır bence. Belki de pasifista'ları zamanı geldiğinde denizci öldürmeye de planlayabilir devrimcilere yardım ediyordur vs... Hakkında milyon farklı fikir üretilebilir. Tabi yukarıda çernobilin de dediği gibi belki de bazı başarılarını dünya hükümetinden gizliyor da olabilir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık