Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Turuncu Amiral

Sizce Kizaru'nun yerine Turuncu Amiral Gelir Mi?

• Kullanılan toplam oy
    46
Egghead'e Kizaru'nun gelmesiyle aklıma soru takıldı. Ya Kizaru'nun koltuk boşalırsa yerine kim gelecek diye? Bu soruyu internette araştırdım ve aklıma yerine Turuncu Amiral gelebileceği geldi. İnternette de buna benzer teoriler gördüm. O yüzden bu teori tamamen bana ait değildir fakat üzerine eklemeler yapacağım.

Kizaru'nun Akıbeti

Egghead Hadisesi her neyse Hasır Şapkaların lehine olacağına düşünüyorum. O yüzden Kizaru'ya bu arc veda edebiliriz. Ya görevinde başarısız olup amirallikten atılacak ya da kendisi Vegapunk ve Sentomaru bağlantısından dolayı dünya hükümetine ihanet edecek. Bildiğiniz gibi Kizaru Eski Amiral üçlüsünden amiralliğe devam eden tek kişi. Kizaru'nun da gitmesiyle artık amiraller tamamen yeni kişilerden oluşacak. Peki Oda yerine birini koymayı düşünür mü? Bazılarınız artık Final Saga'ya girdiğimizden Oda'nın yeni bir amiral eklemekle uğraşmayacağını düşünebilir fakat son bölümlerde bize dokuz kişilik yeni bir oluşum tanıttı. Kutsal Şovalyeler. Oda dokuz yeni karakteri Final Saga için ekleyebiliyorsa bir amiral daha ekleyebilir. Çünkü Bir Amiral'in gitmesi demek Denizcilerin gücünün düşmesi anlamına geliyor. Final Savaş için Denizcilerin zayıf kalmaması için bir tane daha amiral gelebilir. Hali hazırda zaten Gion ve Tokikake gibi amiral adayları mevcut fakat ben yeni amiralin Fujitora ve Ryokugyu gibi dışarıdan alınacağını düşünüyorum.

Amirallerin Karakteristik Özellikleri

Her amiralin belirli bir özellikleri vardır.

1-Rengi
2-Hayvan Teması
3-Takma Adı
4-Kişiliği
5-Adalet Anlayışı
6-Şeytan Meyvesi
7-Dövüş Stili
8-Görünüş

Rengi

Konunun başında söylediğim gibi yeni amiralin rengi turuncu olacaktır. Aslında beyaz gibi farklı renkte olabilir ancak Oda'nın gökkuşağı renklerinden seçtiğine eminim. Gökkuşağı renkleri sırasıyla Kırmızı,Turuncu,Sarı,Yeşil,Mavi,Mor. Aralarından tek görmediğimiz amiral rengi ise turuncu. Aynı zamanda Turuncu,Yeşil ve Mor renklerine bakarsanız önceki Amirallerin boya renklerinin karışımından olduğunu görebilisiniz.

Kırmızı+Sarı = Turuncu
Kırmızı+Mavi = Mor
Sarı+Mavi = Yeşil

Hayvan Teması

Her amiralin temsil ettiği hayvan teması vardır. Ve bu hayvanlar ise Çin burcundan alınma. Yalnız Horoz ve Öküz'ün yerine birbirine benzeyen Sülün ve Boğa var Amirallerde. Aynı zamanda Amirallerin hayvanlarının birbiriyle bitişik olduğunu resimden fark etmişsinizdir. Sıralama Öküz, Kaplan ve Tavşan diye de gidebilirdi ancak Tavşan lakabı daha önce amiral adayı olarak gördüğümüz Gion'a ait. O yüzden geriye Fare kalıyor. Aynı zamanda Domuz ve At lakabını diğer koramirallerde de görmüştük. Geriye Keçi, Yılan, Ejderha ve Fare kalıyor ama dediğim gibi hayvanların birbirine yakınlığından yeni Amiralin Fare temasında olacağını düşünüyorum.

Takma Adı

İsim olarak ise Oda'nın diğer amiraller için önceden gittiği yoldan gidebiliriz. Amirallerin ismi Japonca Renk+Hayvan birleşiminden geliyor. Örneğin:

Ao (Mavi) + Kiji (Sülün) = Aokiji
Kiiro (Sarı) + Saru (Maymun) = Kizaru (Bazı harfler düşmüş)
Aka (Kırmızı) + Inu (Köpek) = Akainu
Fuji (Mor Salkım) + Tora (Kaplan) = Fujitora
Ryokugyu aynı zamanda Japonca'da Yeşil Boğa olarak okunmaktadır.

Kişiliği

Her Amiral Kötü-Nötr-İyi olarak sıralanmakta. Eski Amiral üçlüsünde de bu durum böyleydi yeni amirallerde de böyle.

Eski Amiral Üçlüsünde : Akainu = Kötü, Kizaru = Nötr, Aokiji = İyi
Yeni Amiral Üçlüsünde : Ryokugyu = Kötü, Kizaru = Nötr, Fujitora = İyi

Farkettiğiniz gibi Akainu'nun yerine gelen Ryokugyu onun kötülüğünü, Aokiji'nin yerine gelen Fujitora ise onun iyiliğini almış. Fakat Kizaru nötr olarak hala değişmedi. Kizaru'nun yerine gelecek olan amiralin Kizaru gibi Nötr olacağını düşünüyorum. Ne iyi ne kötü.

Amirallerin Kişiliğine gelirsek:

Akainu = Sinirli, Merhametsiz
Aokiji = Tembel, İyi Niyetli
Kizaru = Ciddiyetsiz, Ağır Hareket Eden
Fujitora = Hoşgörülü, İdealist
Ryokugyu = Serseri, Dik Başlı

Burdan yola çıkarsak her amiralin kendine has farklı bir kişiliğe sahip olduğunu düşünebiliriz. Turuncu Amiralimizin kişiliğini tahmin etmek zor fakat ben onun Zeki ve Mantıkçı olacağını düşünüyorum.

Adalet Anlayışı

Her Amiralin kendine has adalet anlayışı vardır. Amirallerin adalet anlayışını söylemek gerekirse:

Akainu = Mutlak Adalet
Aokiji = Tembel Adalet
Kizaru = Belirsiz Adalet
Fujitora = İnsancıl Adalet
Ryokugyu = Ölümcül Adalet

Her Amiralin Adalet anlayışı kendi kişiliğine benzer şekilde geliyor. Aokiji Tembel biri olduğu tembel adalet, Fujitora hoşgörülü olduğu için İnsancıl Adalet gibi.. Turuncu Amiralin tahmin ettiğim kişiliğinden yola çıkarak Mantıksal Adalet tarzı bir anlayış bekliyorum. Bu adalet anlayışı kişinin yaptığı işin iyi yada kötü olduğuna bakmaz denizcilerin lehine mi değil mi ona bakar.

Şeytan Meyvesi

Her Amiralin kendi rengine uygun bir şeytan meyvesi güçlerine sahip.

Akainu => Kırmızı = Sıcaklık , Magma
Aokiji=> Mavi = Soğukluk
Kizaru=> Sarı = Işık
Ryokugyu => Yeşil= Doğa, Orman

Turuncu rengine benzer bir güç düşünürsek benim aklıma Güneş Geliyor. Fakat Güneş hem ışık hem ateş'e benzeyeceğinden ötürü gelme ihtimali zor. Onun dışında Eski Amiral Üçlüsünün hepsi Logia'ydı. Yeni Amiral üçlüsü Paramecia, Logia, Logia diye gidiyor. Kizaru'nun koltuğunun boşalacağını düşünürsek yeni gelen Amiralimizin Zoan tipi bir meyveye sahip olacağını söyleyebiliriz. Fakat dediğim gibi Güneş'le ilgili bir Zoan'a zaten Luffy sahip. Ayrıca Fujitora'nın yerçekimi meyvesi ile mor rengini pek bağdaştıramıyorum. Fakat saldırılarının rengi mor olarak gözükmekte. Turuncu Amiralimizin de Fujitora gibi renginden alakasız bir meyve güçlerine sahip olabilir. Zoan meyve konusuna gelirsek ben Mitolojik Zoana sahip olacağını düşünüyorum. Zoan olarak ise Raiju olabilir. Raiju japon mitolojisinde yıldırım güçlerine sahip herhangi bir hayvan olarak geçiyor. Bu tilki, kaplan, fare gibi herhangi bir hayvan olabilir. Amirallerin güçlerinin doğayla bağlantılı olduğunu düşünürsek yıldırım elementi Turuncu Amiral için uygun olabilir.

Dövüş Stili

Eski amiraller yanlarında herhangi bir silah taşımıyor. Dövüş Stili olarak daha çok meyvesinin elementleriyle saldırılar yapıyorlar. Yeni Amirallerimiz Fujitora ve Ryokugyu ise hem kılıç taşıyorlar hem de meyve güçlerini kullanıyorlar. Yeni Amirallerden yola çıkarak Turuncu Amiralimizin de kılıca sahip olduğunu söyleyebilirim.

Görünüş

Tıpkı önceki Amiraller gibi yeni amiralimizin de Japon Aktörlerden esinlenerek tasarlanacağını söyleyebilirim. Fakat bu hangi Japon Aktörü olur bilemiyorum sonuçta bir sürü aktör var.

Son düzenleme:
Eline sağlık dostum. Kizaru düşerse Chaton Amiral olur bence. Onun lakabı kahverengi domuz. Takvimde de arada bir yerde. Geçiş sürecine uygun bir Amiral olabilir belki.

Aynı şekilde Greenbull ismi de ingilizce.
Teorinin her yerinde ryokugyu yazıp isimle ilgili olan tek paragrafa ingilizce ad eklemek ilginiç duruyor.

Amiral adaylarından biri kizarunun yerine geçebilir, ama bizim tayfada kimseyi öldürmek gibi bir amaç yok. Olurda yeni bir amiral ekleme gereği duyarsa hayvanlarda bir yıl ara dönümü yok o yüzden diğer seçeneklerden olabilir. Renk kesinlikle turuncu olur ve fujitora da olduğu gibi güç seçiminde renge bağlı kalmasına gerek yok.

Eline sağlık

Son düzenleme:
eline sağlık güzel yazı olmuş. belki fikir verebilir şöyle bırakayım

Eline sağlık dostum. Kizaru düşerse Chaton Amiral olur bence. Onun lakabı kahverengi domuz. Takvimde de arada bir yerde. Geçiş sürecine uygun bir Amiral olabilir belki.
Chaton amiral olursa Cinsiyetçi Oda neden Gion’u amiral yapmadı diyen tayfa olacaktır. Hani 2 koltuk boş olursa gelebilirler de tek koltuk boşalınca ikisinin de gelmesi zor o yüzden dışarıdan getirirler.

Bence yeni bir amiral gelecekse mitolojik zoan yemiş ve garp gibi tekme tokat dalan ve ninja kaplumbağalardaki siplinter usta gibi dövüşen ve mınçıka mıdır nedir ondan kullanan birisi olacak. Kizaru'nun düşüşü ile yeni bir amiral gelecektir. Kizaru da belki düşer Zoro'ya yenilip. Böylece Zoro'nun da kral haki sahibi olduğu ve ödülünün gücünün altında kaldığı anlaşılır ve yeni bir ödül artışı olur. Luffy ve Zoro'yu tayfadan iyice ayırması gerekiyor.

Teoriyi tekrar inceledim. Bazı hataları düzelttim ve yeni eklemeler yaptım.

Fujitora'daki Fuji kelimesi aslında Mor Salkım olarak geçiyor Japonca'da. İngilizcede ise Wisteria Tiger. Yeşil kelimesi ise Midori olarak geçiyor fakat Ryokugyu Japonca'da Yeşil Boğa olarak okunmakta. Oraları düzelttim.

Turuncu Amiralin meyvesini hem diğer Amirallerin doğanın güçleriyle bağlantılı olduğundan yıldırım elementini kullanacağını düşünüyorum. Yeni amiraller Paramecia-Logia olarak gittiğinden üçüncü koltuğun Zoan olması muhtemel. Mitolojik Zoan meyvesi de muhtemel Raiju. Japon mitolojisinde Raiju yıldırım güçlerini kullanan herhangi bir hayvana deniyor.

Kişiliği ve esinleneceği aktöre gelirsek Zodyak hayvan isimlerine sahip koramiraller bile Japon Aktörlerinden esinleniyor. Yani eğer Turuncu Amiral gelirse onun da herhangi bir Japon Aktöründen esinleneceğini söyleyebiliriz. Kişiliği konusunda ise Amiraller esinlendiği aktörlerin oynadıkları filmlerdeki kişiliği ile benzer. O yüzden kişiliğini tahmin etmek zor fakat Üç Amiralin İyi-Nötr-Kötü tarafı temsil ettiğinden dolayı yeni amiralin Nötr kişiliğine sahip olabileceği muhtemel.

Son olarak Saturn burada düşerse ya da görevlerinde başarısız olurlarsa Kizaru'nun rütbesine zarar geleceği muhtemel.

Her amiralin meyve gücü de renkleriyle uyumlu.

Akainu - magma - kırmızı

Aokiji - buz - mavi

Kizaru - Işık - sarı

Fujitora - Yer çekimi - mor

Ryokugyu - Orman - yeşil

İlk üçlü Logia kullanıcısıydı, ikinci üçlünün biri Logia diğeri Paramecia kullanıcısı. Eğer dediğin gibi turuncu biri katılacak olursa muhtemelen bu kişinin gücü de rengiyle uyumlu olacak ve muhtemelen Mitolojik Zoan olacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık