Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Türkiye'nin Nükleer'e İhtiyacı Var Mı?

Türkiye Nükleer Enerji/Silah Üretmeli mi?

• Türkiye nükleer enerji üretmeli

Kullanılan: 36 40.9%
  • Türkiye nükleer enerji üretmemeli

Kullanılan: 7 8.0%
  • Türkiye nükleer silah üretmeli

Kullanılan: 22 25.0%
  • Türkiye nükleer silah üretmemeli

Kullanılan: 8 9.1%
  • Türkiye ikisini de üretmemeli

Kullanılan: 12 13.6%
  • Türkiye ikisini de üretmeli

Kullanılan: 49 55.7%

• Kullanılan toplam oy
    88
Orayı Amerikayla Çin böldü, biz sırf Natoya girebilmek için orda Çine karşı savaştık bir sürü şehit verdik çünki tepemizdeki Rusya ödümüzü koparıyordu. Kahramanlık hikayeleri felan boş işler bunlar biz avrupaya ihtiyacımız olduğu için yanaştık, bak adamlar Yunanistanı hiç bişey yokken aldılar bize hala soğuk bakıyorlar. Ben size söyliyeyim bu saaten sonra nükleer yapıp ülkeyi kimyasal atık çöplüğü yapmanın bi anlamı yok, bozulan doğayı onarmanın masrafı nükleerin getirdiği kardan çok daha pahalı. Kimsenin zaten bize savaş açmaya yada nükleer atmaya cesareti olmaz. Bide tabi yap işlet devretle 50 yıl birilerini zengin edecekler sanmayın öyle yerli ve milli olacak felan gülerim bunlara, yaptırız nükleeri sonra dünya yeni enerjilere geçerken ebleh ebleh bakarız. Biz nükleer işinde geç kaldık artık bu ömrü dolmuş bir teknoloji, daha çevre dostu yeşili seven ekolojik dengeyi bozmayan enerji kaynakları bulmalıyız.
Kuzey Kore'den bahsediyorsun diye varsayıyorum,Kuzey Kore'yi bölen Sovyetler ve Amerika. Çin sadece Amerika'nın yardımı ile Güney Kore'nin Kuzey'i ele geçirilmesinin kendisine tehlike olacağını farkedip askeri müdahale de bulunuyor. Sonra Sovyet etkisi azalınca Kore Çin eksenine giriyor.

Kuzey Kore'den bahsediyorsun diye varsayıyorum,Kuzey Kore'yi bölen Sovyetler ve Amerika. Çin sadece Amerika'nın yardımı ile Güney Kore'nin Kuzey'i ele geçirilmesinin kendisine tehlike olacağını farkedip askeri müdahale de bulunuyor. Sonra Sovyet etkisi azalınca Kore Çin eksenine giriyor.
Teşekkürler bilgikendirdiğin için, Uygurlardada aynı şey oldu galiba ve Çin girdiği yeri bokluyor o da belli oldu.

Bu arada biraz araştırınca Nükleerin enerji olarak Güneş Baraj rüzgar etc...ya göre daha iyi olduğunu farkettim. Şimdiki teknolojilerlede radyasyondan korunma felan daha iyi yapılabiliyor.

Belkide Hiroşhima ve Nagazakideki yıkım ve atık tehlikesi Nükleere soğuk bakmama neden oldu bilemiyorum. Neyse şahsen en iyi enerji kaynağı hayata en iyi asimile olan ve farkedilmeyendir diye düşünüyorum genede.

Kırdığım arkadaşlardanda özür dilerim biraz ağır konuştum, umarım bu onları çok incitmemiştir.:good:

Türkiye'nin önceki problemleri çok içe dayalı problemler. Bunların halledilmesi lazım önce.
Özellikle fetö olayları büyük bir ders oldu ama kimsenin bu dersi ciddi manada iyi anladığını düşünmüyorum.
Ülkedeki en iyi okullar Robert Koleji gibi yabancı kaynaklı okullardı. İlk defa cidden kalifiye eleman yetiştirebilecek okullar kuruldu. Öğrenci yurtları bir kült sayesinde ucuzlaştı ve insanlar yararlandı. Zeki ve iş yapabilecek insanların ellerinden tutuldu. Bu kaç senedir gerçekleşmeyen bir durumdu. Büyük bir açık vardı ve bu açığa virüs girdi. Sonra o virüsü yok ettiler ama liyakatı çıkarttılar tamamen. Hiçbir insan hayatı boyunca hakettiği enerjinin karşılığını alamadan yaşayıp gitti. Herkesin çevresinde Yurt dışına çıkmış ve asıl potansiyeline ulaşmış kişiler vardır.
17 senelik öğrencilik hayatım sona erdi ve sınavlardan almadığım yüksek not olmamasına rağmen torpilim olmadığı için ücretsiz(eğitime karşılık) çalışıyorum. Ve babam dışında elimden tutan bir insan bile olmadı. Adalet dedikleri kavram basit gözüksede bu kadar önemli birşey. Asıl olandan çok kapağa yatırım yapıldı. Sonrasında gençlerin tüm enerjileri seneler boyunca geri gitti. Halbuki ciddi manada toparlanma gibi şanslar her zaman vardı. Şimdi ise herkes üzgün. Bu yüzdende herkes öfkeli. Nefret var. Halbuki ihtiyacımız olan şey birbirimize karşı şefkatle yaklaşmaktır.

Bunlardan sonra nükleer yapılabilir. Fakat olası bir (olacağını hiç düşünmüyorum ama) aşırı zenginlik ve aşırı ordu gücü oluştuğu bir toplumda bile gördüğüm şey. Şu düzende yıkılmaya yakın olduğudur.

Evet var. Enerjiyi nükleerden sağlamasak bile o teknolojinin Türkiye'de bulunması şarttır. Nükleer silah da öyle keza. O yüzden 2-3 tane de olsa nükleer santral olmalı.

Türkiyenin nükleere kesinlikle ihtiyacı var ama asıl soru türkiye buna gerçekten hazır mı? Yani nükleere ihtiyacımız var ama risk değerlendirmesini yapıp her türlü tedbiri alacak bir yapı ve ortam var mı şuan ülkede ? Hiç sanmıyorum, ülke de her şey rastgele işliyormuş gibi geliyor bana. Nükleer enerjiden önce bu ülkenin çok daha önemli problemleri var bence, o yüzden biraz daha bekleyebilir.

nükleer enerji santrali yaygınlaştırılmalı ama bunun yanında en başta nükleer hammeddeyi kendimiz zenginleştirebilecek tesisler kurmalıyız. nükleer santrallerin yaygınlaştırılması bu ülkenin kendi göbek bağını kendi kesebilmesi demektir en başta doğalgazdan kaynaklanan cari açığın kapanması sonrasında soğuk füzyon teknolojisinin temelleri için bu gereklidir insanoğlu soğuk füzyon teknolojisini tam manasıyla kullanabildiğinde bir sıçrama olacaktır türkiye bu gelişmeleride kaçırırsa makasın ucu hepten açılacaktır. yakın zamanda elektrikli araçlarda sokaklarda sıklıkla görülmeye başlandığında devasa bir enerji açığı ortaya çıkacaktır. bunuda yenilenebilir enerji kaynaklarına tüm yükü vererek çıkaramazsınız. bu son derece gereklidir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık