Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Tower of God (Anime)

Emin değilim ama ismi aslında Bam sanırım. Korece Bam gece demek Yoru gibi.
Hangisi kullanılmalı vs orası ayrı mevzu tabi. En azından sadece biri kullanılmalı.
Webtoon Korece anime Japonca çıktığı için böyle bir durum oldu. İsminin gece anlamına gelmesinin bir numarası olacak gibi duruyor. Diğer karakterlerin isimlerinde çeviri yapmayıp ana karalterin ismini çevirmeleri böyle düşündürdü. Yoksa Baam aynı zamanda kestane anlamına da geliyor. :)

Bilmiyorum isimler kolaylarına mı geliyor seslendirme açısından ama normal halleri daha güzel bence.
Shibusu-Ship Leesoo
Endorsi-Androssi
Jahad-Zahard

Bilmiyorum isimler kolaylarına mı geliyor seslendirme açısından ama normal halleri daha güzel bence.
Shibusu-Ship Leesoo
Endorsi-Androssi
Jahad-Zahard
anladığım kadarıyla kulağa daha anlaşılır gelenleri değiştirmişler. Androssi'yi japonca söylemeye kalktığında andoroşşi demesi gerekiyor. Zahard'ı zahaado deyip geçtiler sanırım ben Jahad anlamadım ya da. Shibisu da japonca'ya uygun bir yapıya sahip. Yoru da tamamen kulağa gelen tınıyla ilgili bence.

Webtoon Korece anime Japonca çıktığı için böyle bir durum oldu. İsminin gece anlamına gelmesinin bir numarası olacak gibi duruyor. Diğer karakterlerin isimlerinde çeviri yapmayıp ana karalterin ismini çevirmeleri böyle düşündürdü. Yoksa Baam aynı zamanda kestane anlamına da geliyor. :)
Aynen öyleymiş. Anime bölümü izledikten sonra vaktim olunca mangaya da bakıyorum.
Mangada en baştan itibaren 25. Baam diye detay da var. Sadece bunu bildiği için 25. Gece doğdu gibi bir muhabbet olmuştur muhtemelen. Ama animede neden sadece Baam demişler anlamadım. 25. Baam denilince belirli bir takvim günü hissi veriyor. Bu açıdan Gece diye çevirmeleri çok da manasız değil bence.

Anime de çok fazla karakter var. Sezon bitti Sadece Baam, Khun, Rak, Lero Ro, Yuri, Headon, Androssi, Anak ve Zahard'ın isimlerini ezberleyebildim. Birde sürekli uyuyan çouğun ismi alt yazıda geçince anlıyorum ama düşününce aklıma gelmiyor.
Baya isim de aklımda kalmış aslında : ))

Mal'da yoru diye bir şey yok ama animede öyle seslendirilmiş. Neyse diğer karakterler aynı zaten. Yalnız bu animeyi neden 12 bölüm yapmışlar anlamadım.
Hiç sorma hocam. Çok sıkıştırılmış. 2 sezon için de net olmamakla birlikte 2021 Nisan tarihi söyleniyor. Mangaya geçiş yapmak gerekecek sanırım.

Son düzenleme:
Aynen öyleymiş. Anime bölümü izledikten sonra vaktim olunca mangaya da bakıyorum.
Mangada en baştan itibaren 25. Baam diye detay da var. Sadece bunu bildiği için 25. Gece doğdu gibi bir muhabbet olmuştur muhtemelen. Ama mangada neden sadece Baam demişler anlamadım. 25. Baam genelince belirli bir takvim günü hissi veriyor. Bu açıdan Gece diye çevirmeleri çok da manasız değil bence.

Anime de çok fazla karakter var. Sezon bitti Sadece Baam, Khun, Rak, Lero Ro, Yuri, Headon, Androssi, Anak ve Zahard'ın isimlerini ezberleyebildim. Birde sürekli uyuyan çouğun ismi alt yazıda geçince anlıyorum ama düşününce aklıma gelmiyor.
Baya isim de aklımda kalmış aslında : ))

Hiç sorma hocam. Çok sıkıştırılmış. 2 sezon için de net olmamakla birlikte 2021 Nisan tarihi söyleniyor. Mangaya geçiş yapmak gerekecek sanırım.
Bence anime izleyen ve beğenen herkes manhwayı okumalı. Hem animesi sezon sistemi ile ilerleyeceği için pek keyif vermeyecek gibi hem de manhwada çizer cidden başarılı bir eser ortaya koymuş.

Anime daha iyi olabilirdi ama seiyuular falan iyi yinede onları güzel seçmişler.Yavaş gidiyorum biraz en son Rakın gökyüzü muhabbetine gülmesi iyiydi ses tonunu falan iyi ayarlamışlar. :D

Anime daha iyi olabilirdi ama seiyuular falan iyi yinede onları güzel seçmişler.Yavaş gidiyorum biraz en son Rakın gökyüzü muhabbetine gülmesi iyiydi ses tonunu falan iyi ayarlamışlar. :D
Eksiği çok olsa da seiyuu ve müzikler bu açıkları bir şekilde kapatmaya yetiyor. Rak reisin sesi de cuk oturmuş bu arada. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık