Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

Animeyi izledim sonrasında mangayı en baştan bitirdim. Toei aynı zamanda One Piece'in yapımcısı galiba. Bu şirket girişleri çok iyi yapıyor ama olayların hararetlendiği zamanlarda ise resmen batırıyor.

Az bilinmesi ise şaka gibi. Bir de galiba yayınlandığı zaman shounen jump'ın en çok satanlarından bir tanesiymiş ama internette şansa rast gelmesem bilemeyeceğim bir seriydi.
Toei eski toei değil. Anime sabah saatlerinde çıkıyordu, mangasında kan gövdeyi götürürken animeyi rengarenk, güllük gülistanlık gibi yapmışlar, kopan koldan duman çıkarmışlar falan. Animesi tutulmayınca manga satışları ve bilinirliği artmıyor, böyle olunca da serinin sonu çabuk geliyor.
Akşam saatlerinde şöyle bir animasyonla yayınlansaydı daha farklı olabilirdi.

Toei eski toei değil. Anime sabah saatlerinde çıkıyordu, mangasında kan gövdeyi götürürken animeyi rengarenk, güllük gülistanlık gibi yapmışlar, kopan koldan duman çıkarmışlar falan. Animesi tutulmayınca manga satışları ve bilinirliği artmıyor, böyle olunca da serinin sonu çabuk geliyor.
Akşam saatlerinde şöyle bir animasyonla yayınlansaydı daha farklı olabilirdi.
Bu şekilde yayınlansaydı efsane olurdu harbiden.

Konu çok güzel hikaye ve anlatımda çok güzel. En iyi aşçı turnuvasından sonra seviye çok hızlı işleniyor seri. Bir çok konu havada kaldı. Örneğin Toriko'nun içindeki diğer iki şeytan. Özellikle Neo ve Midoranın korktuğu o 3. şeytan. Seri devam etseydi çoğu shounen serisini çizerdi be.

Bu şekilde yayınlansaydı efsane olurdu harbiden.

Konu çok güzel hikaye ve anlatımda çok güzel. En iyi aşçı turnuvasından sonra seviye çok hızlı işleniyor seri. Bir çok konu havada kaldı. Örneğin Toriko'nun içindeki diğer iki şeytan. Özellikle Neo ve Midoranın korktuğu o 3. şeytan. Seri devam etseydi çoğu shounen serisini çizerdi be.
Aynen onları bende hala merak ediyorum.. baştan tekrar okuyayım bi seriyi. Canım çekti :ehe:

Anime-Manga dünyasına adım atalı 6-7 ay kadar oluyor ve şimdiye kadar en beğendiğim animelerden birisi oldu kendisi.

Serinin sonu aceleye gelmiş galiba internetten araştırdığım da net bilgi bulamadım ama keşke hala devam ediyor olsaydı.

Çok sevdim seriyi ama baktığım çoğu forumda Toriko konusunya yok ya da çoktan ölmüş. İşin garibi en iyi Shounen serileri arasında bile gösterilmiyor. Bu serinin bu kadar az bilinmesi okunulması benim için büyük hayal kırıklığı oldu. Bitireli 1 hafta oldu ve hala tadı damağında kaldı.
Dur arkadaş dur, kanayan yaramıza tuz basma. Hala son 5 bölümü okumadim bitmesin diye. Bana göre Toriko gelmiş, geçmiş ve gelecek en iyi şonen seridir, emsalsizdir. Sapık Japonlar aradıkları memeyi göremeyince ilgi göstermediler ve erken bitti seri ama bu dahi serinin kalitesine gölge düşüremez.

KFde nispeten iyi muhabbet ettik, hatta bu başlıktan önce de bir bunun kadar yorum yapılmış bir konu vardı, o konu sıfirlanınca yorumlar gitti, buna rağmen 600 sayfa post var konuda, başka yerde göremezsin bu kadar konuşulduğunu.

Animesinde son yok ki, bildiğin yarım kalıyor. Son iki bölümü filler zaten :(
HxH ile aynı son, tam esas olay başlayacak küt kesiliyor animesi, hxh son iki bölüm filler değil, bir tek bu yönü değişik.

Dur arkadaş dur, kanayan yaramıza tuz basma. Hala son 5 bölümü okumadim bitmesin diye. Bana göre Toriko gelmiş, geçmiş ve gelecek en iyi şonen seridir, emsalsizdir. Sapık Japonlar aradıkları memeyi göremeyince ilgi göstermediler ve erken bitti seri ama bu dahi serinin kalitesine gölge düşüremez.

KFde nispeten iyi muhabbet ettik, hatta bu başlıktan önce de bir bunun kadar yorum yapılmış bir konu vardı, o konu sıfirlanınca yorumlar gitti, buna rağmen 600 sayfa post var konuda, başka yerde göremezsin bu kadar konuşulduğunu.
Benim için One piece'den bile bir adım öndedir. Gerçekten burayı görünce bir havaya girdim. Ah serinin yazarı dönüp kaldığı yerden devam etse ne güzel olur be. Şöyle 100k-1000k yakalama seviyeli yaratıklar, güneş yiyen şeytanlar, tadan tanrılar. Kim bilir neler çıkardı karşımıza.

Ayrıca aksiyon sahneleri gördüğüm en cool sahnelere sahip. Serinin tek beğenmediğim yanı başlarda aşçılara özel olan ve onları yiyeceklerle daha haşır neşir eden şeyin bir süre sonra savaş aleti olarak kullanılması. Onun dışında herşey mükemmeldi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık