Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

Bu mangadaki dövüşler ayrı bir tat veriyor. Viz çevirilerini indirdim. Bu sefer baştan başlayıp hepsini okuyacağım. Böyle bir evrenin Toei'nin ellerinde harcanması ise ayrı bir fiyasko.

@Reiper

Bir kaç sorum olacaktı,cevaplarsan çok sevinirim :)

1.okumaya değermi sonu guzel bitiyormu?(bleach ve ft hiç güzel bitmedi ondan sordum )
2.sadece yemek uzerinemi bu manga yoksa naruto ,dragon ball gibi dovüsler varmı?
3.coco diye bir karakter var zoroya benzettim, benziyormu kisilik olarak? :D
Şuan aklıma.gelenler bunlar şimdiden teşekkürler
:gamyon:
1. Kesinlikle okumaya değer, Toriko manga aleminde karşılaşabileceğin en iyi şonen serilerden biridir. Çizimler, karakterler, karakter gelişimi, olay örgüsü, işlenişi, gizem ve aksiyon mükemmeldir. Arclar kısa, öz ve akıcıdır, don lastiği gibi uzatmaz, hiç sıkılmazsın. Son 5 bölümünü hala okumadım, bitmesini istemediğim için lakin buraya yazan arkadaşların yorumlarına göre gayet iyi sonlanmış, Naruto Bleach ve FT trajedisini yaşamazsın yani. :)

2. Sadece yemek üzerine değil, çok çeşitli bir komsepti var Torikonun. Seride avcılar, ahçılar, doğayı koruyanlar, gurmeler ve sair pek çok grup var. Serinin teması yani tutkalı yemek, işlenen olaylar ise oldukça komplike. Bana göre manga tarihinin en iyi dövüşleri Torikodadır. İyilik ve kötülük için değil sadece yemek yemek için yapılan oldukça vahşi dövüşleri var. Mangakanın çiźimi de çok iyi olduğu için hareketleri net olarak seçebilirsin. :)

3. Coconun Zoroyla en ufak benzerliģi yok karakter yetenek vs hiçbir konuda benzemez. Torikoda saf salak bir karakter yok, serinin farklarından biridir. Zoronun beyni kastan oluşuyor Coco ise aşıı zeki bir karakter Coco bu yönden Zoroyu fena katlar. :)

1. Kesinlikle okumaya değer, Toriko manga aleminde karşılaşabileceğin en iyi şonen serilerden biridir. Çizimler, karakterler, karakter gelişimi, olay örgüsü, işlenişi, gizem ve aksiyon mükemmeldir. Arclar kısa, öz ve akıcıdır, don lastiği gibi uzatmaz, hiç sıkılmazsın. Son 5 bölümünü hala okumadım, bitmesini istemediğim için lakin buraya yazan arkadaşların yorumlarına göre gayet iyi sonlanmış, Naruto Bleach ve FT trajedisini yaşamazsın yani. :)

2. Sadece yemek üzerine değil, çok çeşitli bir komsepti var Torikonun. Seride avcılar, ahçılar, doğayı koruyanlar, gurmeler ve sair pek çok grup var. Serinin teması yani tutkalı yemek, işlenen olaylar ise oldukça komplike. Bana göre manga tarihinin en iyi dövüşleri Torikodadır. İyilik ve kötülük için değil sadece yemek yemek için yapılan oldukça vahşi dövüşleri var. Mangakanın çiźimi de çok iyi olduğu için hareketleri net olarak seçebilirsin. :)

3. Coconun Zoroyla en ufak benzerliģi yok karakter yetenek vs hiçbir konuda benzemez. Torikoda saf salak bir karakter yok, serinin farklarından biridir. Zoronun beyni kastan oluşuyor Coco ise aşıı zeki bir karakter Coco bu yönden Zoroyu fena katlar. :)
Hala mı okumadın 5 bölümü.:hhh:Okudun mu diye soracaktım geçenlerde ama sonradan vazgeçmiştim. :D

Yok ya korkuyorum bitecek diye indirmedim bile o bölümleri, bazen aklıma geliyor başka seri açıyorum, böyle diye diye Pokemona başlayıp 7. sezonu bitirdim geçen, :D
O boşluk pokemonla mı kapatılır yahu izlenecek okunacak tonla iyi materyal varken neyse.

Bir replik vardı müzikallerde son şarkı çalarken ortamı terkediyorum gibi birşeydi.Böylece sonsuza kadar devam ediyor hiç bitmiyormuş.Seninki de o hesap aynı. :D

OP'un saçma sapan bölümleri sıkmaya başlayınca, Toriko'ya bakındım. 300'den itirabiriyle, baya keyif aldım tekrar okurken. Keşke daha uzuna yayaydı iyiydi de neyse. Zamanında okuyunca sövdüğüm şeyler şimdi gözüme batmadı. :D (jiro reyizin yenilişi, zebra ve diğerlerinin yenilişi vs )
Mangaka güzel iş yapmış. :respect:

Torikoyu patlamis misır ve kola eşliğinde okudum hep :D 3 5 günde bitirdim ama 5 kilo almışım o sürede.Siz düşünün nasıl bir şey :D

@Reiper

Sen de naz etme oku.Son bölümleri adamı duygusala bağlatıyor.O iki damla yaş gelecek o gözden kaçarı yok.

Çok teşekkürler :alkis:

Peki fan servis varmı (optaki gibi nami vb.):utaniyorum:
Optaki gibi yonko benzeri oluşumlar varmı en guçluler adamları vs.

Birde bu torikonun arkasında canavar beliriyor, O sadece korkutmak içinmi yoksa sonradan canavar moduna girme olayları olacakmı (sonucta surekli yumrukla saldırsa sıkar )

Şuanda 6. Bölümü bitirdim güzel ilerliyor ,yeni karekterler çıkarsa super olacak ilerde :D

Tekrardan teşekkürler cevapladığın için :sapkali:

Çok teşekkürler :alkis:

Peki fan servis varmı (optaki gibi nami vb.):utaniyorum:
Optaki gibi yonko benzeri oluşumlar varmı en guçluler adamları vs.

Birde bu torikonun arkasında canavar beliriyor, O sadece korkutmak içinmi yoksa sonradan canavar moduna girme olayları olacakmı (sonucta surekli yumrukla saldırsa sıkar )

Şuanda 6. Bölümü bitirdim güzel ilerliyor ,yeni karekterler çıkarsa super olacak ilerde :D

Tekrardan teşekkürler cevapladığın için :sapkali:
1. Torikoda fan servisin f'si bile yok, zaten bu yüzden yayıncı dergi seriyi erken bitmeye zorladı. Allahtan şimabukuro gibi bir mangakaya sahibiz de kurtardı seriyi. Toriko serisinde kadın karakter fazla yok, avcıların yaşamını anlatan seride kadının pek yeri de yok zaten mangaka gayet gerçekçi bu konuda lakin sapık meme delisi Japonları tatmin edemedi tabi ki bu durum. :)

2. Bişokukai - Ugo - Neo - 0. Biyotop Mavi Nitrolar ve benzeri bir sürü oluşum var. Toriko aşırı güçlü bir evren OPtaki yonkolar Toriko evreninde özellikle Gurme Dünyasinda sinek bile avlayamazlar. Bir müddet sonra güç farkından başın dönmeye başlayacak merak etme sen. :)

3. Torikonun korkutma tekniği o. Lakin tabi ki altyapısı var. Orada görünen ilüzyon Torikonun gurme şeytani yani içinde yaşayan bir varlık. Fazla anlatmayayım okudukça anlayacaksın zaten. Bir de Toriko oldukça zeki bir karakter ve teknik üretmekte sıkıntı cekmiyor. Yani Naruto gibi rasengan deyip gezmiyor o konuda da tatmin olacaksın. :)

4. Ilk başları yavaş gelse de sonradan aşıı hızlanıyor seri. O konuda da sıkıntı çekmezsin bir müddet sonra. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık