Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Witcher (Oyun)

Orianna'yı diyorsan onu fragmana eklemişler zaten. Tabii yanlış çıkarım yapmadıysam.
Heh aynen bu. Mod yapmış fanlar 40 dakikalık oynaması var da, gelene eklense güzel olurdu. Hatta aynı harita direk kürelerin birleşimi ve vampir clanlarının ilk geldiği zamanlar. Yanımıza 1 kişi alıp(yen ciri tris falan) geçmişe gidip görevleri yapıp gelsek ne güzel olurdu. Velene gitmek istemiyorum ya her yer çamur sürekli yağmur ormanlar desek leşenler yüzünden garip sesler... BaW ne güzel günlük güneşlik iç açıcı :D

Iorveth DLC'si ekleyebilirler, karşıma çıkıp bir iki yırmıh çakarsa ses etmem hakkıdır :D

Edit: Keşke diyeyim, muhtemelen böyle bir şey eklemezler zaten.
Duyduğum kadarıyla oyunda tıpkı Roche gibi başta İoverth de olacakmış. Hatta Velen'in güneydoğusunda girilemeyen o Nilfgaard kampı Ioverth arc içinmiş. Ama fazla uzun oldu diye kaldırmışlar :D.

Ioverth oyunda olsa Roche gibi Kaer Morhen'e gelse mesela çok hoş olurdu. Zaten bence Ioverth'i Selo çizgisine getirmek böyle bir şeyin arka planıydı muhtemelen. Wild Hunt dediğimiz ırkçı Elfler için mükemmel bir fırsat. Ama işte Ioverth bunun karşısında durup Geralt'a yardım etse mükemmel karakter gelişimi olmuş olurdu daalsksld

Ben bu oyunu oynadığımda da grafik olarak muazzamdı. Ne ekleyebilirler ki?
Aslında Witcher 3 Grafik olarak cilalamaya ihtiyacı olan bir oyun yani bunu günümüze göre diyorum yoksa çıktığı döneme göre fena değildi.
Grafiklerinden çok ortam ve sanatı çok iyi olduğundan grafikleri günümüzde de hala rahatsızlık vermez çünkü pixel pixel olan oyunu bile sanat ve ortam taşıyabilir.

En büyük yenilik Ray tracing olacak yani ışın izleme özelliği. Onu açtığın anda oyunun gölge ve yansımalarını başka bir seviyeye taşıyor ama maalesef ciddi anlamda performans yiyen bir özellik.
Mesela HDR ve 4K, Witcher 3'e çok sonradan geldiğinden ve tam optimize olmadığından bu iki özelliği açınca oyunda bazı iyileştirmeler yanında detay kaybına da sebebiyet veriyordu. Hatta Witcher 3'ün Pc sürümünde hala HDR yok halbuki 2017'den sonra çıkmış büyük oyunların %95'inde HDR var.
Eski konsollara sonrada yarım yamalak gelmişti ama bu güncellemeyle yeni konsollara ve ilk defa Pc'ye bu güncellemeyle tam optimize bir şekilde gelecek diye biliyorum.

Bir diğer en önemli şey de ışıklandırma. Bir ortamın iyi gözükmesini sağlayan en büyük etkenlerden birisi de ışıklandırmadır.
Cd Projekt Cyberpunk'un yeni nesil güncellemesinde güzel bir ışıklandırma kalitesi kullanmıştı ve ortama acayip gerçekçi bir hava katıyordu.
Aynı kalitede bir ışıklandırma kalitesini Witcher 3'e de eklerler mi bilmiyorum ama.
Bunun yanında gölge kalitesi, görüş mesafesi ve pop in gibi özellikler de ciddi anlamda geliştirilmiştir diye düşünüyorum çünkü oyunda Npc'lerin görüş mesafesinden uzaklaştıkça pop in sorunu ortaya çıkabiliyordu.

Aynı zamanda Texture'lar da o kadar kaliteli değil, ha bu texture'ları tamamen değiştiremezler çünkü bu Remastered veya güncelleme değil daha çok Remake olur.
Dolayısıyla yapmaları gereken Texture'ları değiştirmek değil, dünyadaki hazır bulunan Texture'ların çözünürlüğünü arttırmak ve bu tamamen yeterli olur.
Mesela Texture'ları eski olan bir kapıya oyunu 4K ya alıp baksan bile o kapı aynı kalır sadece oyunun geneli daha net gözükür ama kapının taneciklerinin kalitesini yükselttin mi kapının üstündeki bütün pürüz kalkar ve çok daha iyi durur.
Mesela taş duvar ve taş yolları olan şehirlerdeki taşların çözünürlüğünü arttırsalar o kadar iyi durur ki.

Tabi bunların hangileri gerçekleşir o yarın belli olur ama hızlanmış yükleme ekranı, Ray Tracing ve HDR gibi özellikler %100 gelecek çünkü bunların sözü verilmişti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık