Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 42 31.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 91 68.4%

• Kullanılan toplam oy
    133
Bu siyahi ve kavruk oyuncular Harad ve Rhûn civarında yaşayan insanları canlandırabilirlerdi, onlar bayağı esmer olarak tasvir ediliyorlardi çünkü, fakat kitapta o bölgede yaşayıp da önemli bir rolü olan karakter yok. Sauron'un peşinden gidip, Umbar civarına yerleşerek Kara Numenorlular olanlar olduklarını da söyleyebilirdik, fakat onlar da Numenor'un yıkılışından sonra Sauron'un emrine giriyorlar. Dizi ise çok daha öncesinden başlayacak. Bayağı düşündüm de, bunları hiçbir yere koyamıyorum.

Önemsiz bir rol olsalar burada açıklanmazlardı, korktuğumuz şey gerçekleşecek sanırım. Numenor'da birçok bölge vardı, zencilerin olduğu bir yer yapacaklar gibi...

Yahu fazla büyütmüyor musunuz? Oyuncunun şekline rengine fazla takılmamak lazım. Oyuncu rolünün hakkını versin, senaryo da kitabın hakkını versin yeter bana.

Yahu fazla büyütmüyor musunuz? Oyuncunun şekline rengine fazla takılmamak lazım. Oyuncu rolünün hakkını versin, senaryo da kitabın hakkını versin yeter bana.
DMC'nin filmi çekilse ve Dante'yi siyahi biri oynasa "Oyuncu rolünün hakkını versin, yeter" der miydin? Bence demezdin.

DMC'nin filmi çekilse ve Dante'yi siyahi biri oynasa "Oyuncu rolünün hakkını versin, yeter" der miydin? Bence demezdin.
Ama şimdi DMC'de Dante karakterinin görünümü net belli zaten. Lotr'da karakterler çok belirgin şekilde tasvir edilmiyor. Bildiğim kadarıyla ırk olarak sadece elfler açık tenli olarak tasvir ediliyor, diğerleri için çok belirgin bir görünüm canlanmıyor benim kafamda. İnsan ırkının bir kısmını zenci yapmalarında benim açımdan problem yok.

Ama şimdi DMC'de Dante karakterinin görünümü net belli zaten. Lotr'da karakterler çok belirgin şekilde tasvir edilmiyor. Bildiğim kadarıyla ırk olarak sadece elfler açık tenli olarak tasvir ediliyor, diğerleri için çok belirgin bir görünüm canlanmıyor benim kafamda. İnsan ırkının bir kısmını zenci yapmalarında benim açımdan problem yok.
Orta Dünya evreninde beyaz olmadığı kesin olan sadece Haradrim var, kalanların alayı beyaz. Neye benzedikleri çok önemli değil, adamlar siyahi değil çünkü. İsveç'i ele alalım. Kavruk tenli bir İsveçli görsen, haliyle ona İsveçli demezsin. Muhakkak ya başka yerdendir ya da safkan İsveçli değildir. Burada da aynı mantık var. Koca Numenor'da siyahi adamlar olursa, doğal olarak "Bunlar neden siyahi?" sorusu akıllara gelir. Ki Haradrim ve Numenor birbirine düşmandır.

Orta Dünya evreninde beyaz olmadığı kesin olan sadece Haradrim var, kalanların alayı beyaz. Neye benzedikleri çok önemli değil, adamlar siyahi değil çünkü. İsveç'i ele alalım. Kavruk tenli bir İsveçli görsen, haliyle ona İsveçli demezsin. Muhakkak ya başka yerdendir ya da safkan İsveçli değildir. Burada da aynı mantık var. Koca Numenor'da siyahi adamlar olursa, doğal olarak "Bunlar neden siyahi?" sorusu akıllara gelir. Ki Haradrim ve Numenor birbirine düşmandır.
Kitaba aykırı giderek Numenor'dan birilerini siyahi yapsalar ben o kadar sorun etmem. Senaryoda da aşırı sırıtacağını zannetmiyorum. Olur da yayınlandıktan sonra dizi için bir eleştiri yazacak olursam bu detay benim aklıma bile gelmez, şu anlık düşüncem bu yönde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık